Skocz do zawartości

Rysowanie sprita


Ignifil

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w draw obiektu mam dwa kody jeden standardowo na to żeby rysował własny sprite

GML
draw_sprite_ext( sprite_index, image_index, x, y, image_xscale, image_yscale, image_angle, image_blend, image_alpha );

a drugi na to żeby rysował inny sprite w konkretnej pozycji jeśli postać jest odpowiednio zbliżona do obiektu, czyli

GML
if distance_to_object(Hero) < 10

{

draw_sprite(Info_txt,-1,340+view_xview , 360+view_yview)

}

Problem w tym, że jak zbliżam się to tego obiektu to nic się nie dzieje, nie wiem czemu, jakiś błąd w kodzie, czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Huderlord: Dzięki za info - podejrzewałem, że tak może być, ale nie znalazłem tego w dokumentacji. A że ze mnie leń^2 to nie chciało mi się tego sprawdzać w kodzie :).

 

@Amaterasu: Akurat wartość -1 argumentu image_index oznacza poprostu aktualną klatkę animacji :P.

 

@Ignifil: Poza brakiem średnika w zaprezentowanym kodzie nie widzę już nic więcej co mogłoby to powodować. Najprawdopodobniej błąd leży gdzieś indziej.

- Nie masz może jakichś konstrukcji warunkowych wcześniej?

- Sprawdź, czy oba obiekty mają podłączone Sprite'y, lub maski (wiem, że to raczej nie to, ale warto spróbować)

 

Jak przyjdzie mi coś jeszcze do głowy to napiszę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Sprawdź, czy oba obiekty mają podłączone Sprite'y, lub maski (wiem, że to raczej nie to, ale warto spróbować)

W zasadzie to może i to. Bo distance_to_object od point_distance różni się tym że ta funkcja sprawdza odległość do maski a nie podanego punktu jak w point_dist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, wszystko posprawdzałem, starałem się pozmieniać jakieś wartości i dalej nic. Nawet kiedy usunąłem warunek i po prostu w draw wstawiłem kod, który ma powodować narysowanie sprita to nic się nie dzieje. Czy może mieć na to wpływ to, że obiekt nie istnieje od początku, tylko dopiero się pojawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instancja jest tworzona, pozatym przypisałem jej inne akcje, które działają poprawnie, tylko to rysowanie sprita nie chce działać :(
czesto byva tak, ze problem jest na tam, kam niepatrzysz :)

zrob to samo rysovanie sprita v nowym projektu, i zobaczysz iz bedzie dzialac popravnie.

zatem cos innego psuje funkcje rysovania.

zatem zrob co radzo ludzie vyzej.

 

a tak naviasem.. nie od parady jest spravdzenie Scripts/Check Resources Names

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...