Skocz do zawartości

Wirtualne buttony


Moho

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, znowu ja. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o nowych funkcjach dotyczących ekranów dotykowych. Tzn, gdzie mogę o nich poczytać (choćby w gm studio help), jak brzmią, gdzie je znaleźć. Zależy mi żeby zrobić coś takiego:

 

Mam dwa sprite klawiszy lewo i prawo. Chciałbym żeby po stuknięciu w nie player chodził lewo i prawo, od czego zacząć? Dlaczego nie ma po prostu dotykowych eventów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to dotyk na urządzeniach przenośnich jest jak myszka w komputerze.

Więc musisz zrobić, że gdy naciśniesz myszką na przycisk, to wtedy się poruszy.

 

Tak przy okazji, skoro jest dział dotyczący urządzeń przenośnych.

Jaką rozdzielczość mają mieć gry? Coś mi się kiedyś o uszy obiło, że aby wszystko dobrze było, to full hd musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu, to zapytam o coś podobnego jak kolega wyżej. Mianowicie rozdzielczość, jak ustawić żeby to dobrze wyglądało? Bo jak na razie przy każdej możliwej do wyboru (256x256, 512,512, 1024x1024, 2048x2048) obraz wygląda tak:

 

Commander_bit.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, poczytałem i poszukałem informacji o tym. Udało mi się znaleźć fajny skrypcik. I działać działa.

 

Screenshot_2013_03_21_17_14_00.png

Mój tablet. Samsung Galaxy Tab2 7.0 1024x600

 

2013_03_21_17_48_47.jpg

U kolegi na LG E400 320x240

 

A co z plikami ini? W ogóle z zewnętrznymi? W GM8 wszystko działało, w Studio nie działa i nie wywala żadnego błędu. Po prostu jakby nie widział zewnętrznych plików (są one w folderze z gmx). Skrypty wyglądały dotychczas tak:

 

GML
if file_exists('sdata.kmd')

file_rename('sdata.kmd','secrets.ini');

 

i

 

GML
ini_open('secrets.ini');

s1=ini_read_string('option','s','(obsolete)');

 

Zaznaczam że w gm8 działa jak należy, tutaj nie dochodzi nawet do zmiany nazwy w pliku a co dopiero odczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wszelkie pliki muszą i mogą znajdować się tylko w folderze "%LocalAppData%\NazwaGry".

 

Otwórz Eksploator windows (Start+E) i w pole Adres wpisz %LocalAppData% - a tam znajdziesz odpowiedni folder.

Btw. GameMaker jest w Folderze %AppData%.

 

http://environmentvariables.org/index.php?...ystem_variables

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...