Skocz do zawartości

Technikum Informatyczne - Czy potwierdzacie tę informację?


I am Żyd and Lewak

Rekomendowane odpowiedzi

Technik Informatyk

 

Postaw na przyszłość !

 

Według badań rynku pracy w Polsce i na Świecie do końca tej dekady będzie brakować bardzo wielu specjalistów z branży IT.

Zostań specjalistą i nie martw się o bezrobocie !!!

 

Podczas zajęć nauczysz się:

 

-Programować (Java, C++, Visual Basic, Delphi)

 

-Baz Danych (ACCESS, MS SQL)

 

-Grafiki (Corel, Photoshop, Gimp, Blender, Flash itd.)

 

-WWW (html, php, cms, przegląd i konfiguracja systemów portalowych, tworzenie sklepów internetowych, projektowanie skryptów itp.)

 

-Systemy operacyjne Windows, MAC OS X, Linuks

 

-Administrować serwerami pracującymi na bazie Windows 2003 Server, Windows 2003 SBS, Mac OS X Server, Linuks Debian lub Mandriva,

 

-Projektować, budować i wdrażać sieci komputerowe sporządzanie profesjonalnych projektów sieci i nauka praktycznych umiejętności od nauki zakładania wtyczek RJ45, przez switche i inne urządzenia sieciowe po tematykę serwerową

Wybierz zawód przyszłości !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jak można nauczyć się systemów operacyjnych lub baz danych. "Co znajduje się w x730 y658 na monitorze 15' w menu Start systemu Windows XP?"

Gramatyka wspaniała. Nigdy nie przemawiały do mnie oferty, w których występowało "!!!".

 

Trzy razy nie, dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

oj można się systemów operacyjnych nauczyć, ale u nas w szkole tylko 1 z 4 nauczycieli, którzy tego uczyli potrafił czegoś nauczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówno się nauczysz z języków, bo nauczyciele mają wywalone + sami się na tym nie znają (jakby się znali to by pracowali w jakiejś firmie za większe pieniądze)

 

@ANtY

U mnie jest 6 nauczycieli z informatycznych i tylko z grafiki koleś potrafi nauczyć. Reszta to kaszana (facetka 1/1=0 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheszki, nauczysz się tylko tyle ile sam będziesz w chacie próbował

Hheehehehheh, nie sądzę że będę już potrzebował.

 

Ciekaw jestem, jak można nauczyć się systemów operacyjnych lub baz danych. "Co znajduje się w x730 y658 na monitorze 15' w menu Start systemu Windows XP?"

Gramatyka wspaniała. Nigdy nie przemawiały do mnie oferty, w których występowało "!!!".

 

Trzy razy nie, dziękujemy.

Heheheheheheh... tak, irracjonalne.

 

Ale czy macie jakiś dowód, że tak na pewno nie jest? Bo chyba po czterech latach nie dostanę tylko papierka i zdolności podłączania i odłączania kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczysz się 3/4 z wymienionych tu rzeczy i jak Ci się poszczęści to 2 języków programowania. A co do zdania "do końca tej dekady będzie brakować bardzo wielu specjalistów z branży IT." to potwierdzam. W Niemczech dostajesz robotę od zaraz, pokazując tylko papierek że skończyłeś technikum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczysz się 3/4 z wymienionych tu rzeczy i jak Ci się poszczęści to 2 języków programowania. A co do zdania "do końca tej dekady będzie brakować bardzo wielu specjalistów z branży IT." to potwierdzam. W Niemczech dostajesz robotę od zaraz, pokazując tylko papierek że skończyłeś technikum.

:thumbsup: To mi wystarczy. Ktoś ma jeszcze coś do dodania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jak można nauczyć się systemów operacyjnych lub baz danych.

Nie wiem jak to w technikach wygląda, ale takie przedmioty jak "Systemy operacyjne" czy "Bazy danych" to coś normalnego na studiach informatycznych i to nie wygląda ani trochę na takiej zasadzie jak to podałeś w swoim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bardziej mi chodziło o gramatykę. Co to znaczy, że nauczę się systemu operacyjnego? Mogę się nauczyć np. obsługi, jakie ma jądro, w czym jest napisany, jaka funkcja odpowiada za to, czy za tamto, ale systemu się nie nauczę nawet na pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Hheehehehheh, nie sądzę że będę już potrzebował.

 

 

Heheheheheheh... tak, irracjonalne.

 

Ale czy macie jakiś dowód, że tak na pewno nie jest? Bo chyba po czterech latach nie dostanę tylko papierka i zdolności podłączania i odłączania kabla.

właśnie 4 rok kończę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Wiem, bardziej mi chodziło o gramatykę. Co to znaczy, że nauczę się systemu operacyjnego? Mogę się nauczyć np. obsługi, jakie ma jądro, w czym jest napisany, jaka funkcja odpowiada za to, czy za tamto, ale systemu się nie nauczę nawet na pamięć.

 

Wybacz im, skróty myślowe są tylko dla inteligentnych, nei przewidzieli że ktoś taki będzie to czytał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granice ? Myslolech o tym ale jak maja nas traktowac jak smieci i placic nam mniej niz przecietnemu obywatelowi to ADIOS ! w Niemczech zarobki wieksze ale ceny wprost proporcjonalne do naszych 5ZŁ = 5EUR. Ogólnie to inne środowisko oraz inne zachowanie ( to co dla słowian jest chamskie dla niemców jest normalne ). Właśnie ostatnimi czasy tak rozmyślam i łączę teraz fakty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bardziej mi chodziło o gramatykę. Co to znaczy, że nauczę się systemu operacyjnego? Mogę się nauczyć np. obsługi, jakie ma jądro, w czym jest napisany, jaka funkcja odpowiada za to, czy za tamto, ale systemu się nie nauczę nawet na pamięć.

 

Wyjaśnią ci teorię systemów operacyjnych (co za co odpowiada) i podstawowe komendy, coś co się w 2 tygodnie nauczysz.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to tylko taka reklama :)

U nas reklamowali zawodówkę, jaka to kulturalna szkoła i bardzo wysoki poziom. Wszyscy parsknęli śmiechem bo ten kto ma tam znajomych to wie co się tam wyprawia.

tak bardzo to

tak samo u mnie, dni otwarte były, oprowadzamy jakichś pierwszaków i kierunek mechatroniczny reklamowany, jakieś kurna roboty nagle się pojawiły, że w 3 klasie będzie się umiało takie robić

a ja jestem w 3 i nie umiem nic

więc jeśli chcesz się nauczyć programować to musisz liczyć tylko na swoje chęci

poza tym papierek w tym zawodzie ( jeśli chodzi Ci o robienie gier ) nic nie daje ( polecam łososiowy devcast #3 ) i jeśli chciałbyś zatrudnić się w jakiejś poważniejszej firmie jako programista to bardziej zachęci ich to, że ukończyłeś już jakąś grę ( inb4 catch the clown ) niż to, że jesteś po technikum, czy nawet studiach i masz papierki z dupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

jak u mnie oprowadzali gimnazjalistów to akurat mieliśmy turniej w lola (jedyny w ciągu 4 lat nauki)(nie chwaląc się wygrałem ofc) także też, że pewnie pomyśleli jak to superancko w szkole lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Btw. np. na studiach masz ok. 30 godzin zajęć z danego języka programowania - tj. 2 godziny na tydzień. Można to porównać z 30 godzinami spędzonymi na kursie nauki jazdy samochodem - i efekt jest podobny. Owszem, może dasz radę zdać egzamin, ale to wcale nie znaczy, że potrafisz DOBRZE jeździć. Tak samo nie potrafisz dobrze programować. Dlatego proszę brać poprawkę na technika i studia - w 30 godzin nie nauczą Cię programować - zobaczcie jakie gry da się zrobić na Lidze 24, która trwa raptem 6 godzin mniej ;) MUSICIE uczyć się potem w domu, a szkoła tylko pokaże od czego zacząć, nauczy podstaw i przedstawi techniczne nazewnictwo które jest dobrym startem i podkładką do dalszej nauki. Papier ze szkoły absolutnie nie oznacza wiedzy, oznacza, że programowałeś w danym języku 30 godzin, czyli 3 i 3/4 dnia. Masz dłuższą praktykę z mycia zębów czy odkręcania butelek, niż z programowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. np. na studiach masz ok. 30 godzin zajęć z danego języka programowania - tj. 2 godziny na tydzień. Można to porównać z 30 godzinami spędzonymi na kursie nauki jazdy samochodem - i efekt jest podobny. Owszem, może dasz radę zdać egzamin, ale to wcale nie znaczy, że potrafisz DOBRZE jeździć. Tak samo nie potrafisz dobrze programować. Dlatego proszę brać poprawkę na technika i studia - w 30 godzin nie nauczą Cię programować - zobaczcie jakie gry da się zrobić na Lidze 24, która trwa raptem 6 godzin mniej ;) MUSICIE uczyć się potem w domu, a szkoła tylko pokaże od czego zacząć, nauczy podstaw i przedstawi techniczne nazewnictwo które jest dobrym startem i podkładką do dalszej nauki. Papier ze szkoły absolutnie nie oznacza wiedzy, oznacza, że programowałeś w danym języku 30 godzin, czyli 3 i 3/4 dnia. Masz dłuższą praktykę z mycia zębów czy odkręcania butelek, niż z programowania ;)

Jest prawda w tym co mówisz, ale te 2 godziny to trochę przesadziłeś :P . Nie wiem jak to u Ciebie, czy u innych, ale np. u mnie na informatyce na 2 semestrze, 30 godzin to samych wykładów z algorytmiki, do tego 30 godzin laboratoriów i 15 godzin ćwiczeń (czyli programowanie na kartce), a oprócz tego jeszcze zadania programistyczne mam na innych przedmiotach laboratoryjnych których mam kolejno 30 i 15 godzin. Do tego większości laboratoryjnych zadań nie zrobi się w ciągu zajęć tylko się kończy w domu, więc jest tego generalnie więcej. Ale i tak, jak ktoś nic nie robi poza tym co jest na uczelni, to nie nauczy się programować :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Z programowania w technikum to masz pierwsze 2 lata po 2 godziny tygodniowo bodajże, a kolejne dwa po 4h tygodniowo, przynajmniej u mnie

 

(a tygodni w ciągu roku szkolnego jest więcej niż 15)

 

ale to nie znaczy, że to się jakoś przekłada na nauczanie, u mnie poza 3-4 osobami w 30-osobowej klasie ludzie po 4 latach wiedzą tylko tyle, że tam gdzieś jest jakieś coś, co się chyba funkcją nazywa, i to main bodajże jest, i od tego się program startuje, do tego myli im się składnia dodawania zmiennych z pascala i c++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ok, faktycznie były wykłady, laborki i ćwiczenia po 30h, ale z doświadczenia wiem, że dopiero na laborkach sie ludzie budzili, że na pozostałych dwóch coś było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jak można nauczyć się systemów operacyjnych lub baz danych. "Co znajduje się w x730 y658 na monitorze 15' w menu Start systemu Windows XP?"

Gramatyka wspaniała. Nigdy nie przemawiały do mnie oferty, w których występowało "!!!".

 

Trzy razy nie, dziękujemy.

Ciekaw jestem, co ma:

a ) fizyczna wielkość ekranu podana w calach bez zagęszczenia aka dpi do jego pikseli, czyli jednostek wirtualnych, nieokreślonych żadnym konkretnym rozmiarem fizycznym

b ) "menu start" do specyfikacji systemu

c ) liczba wykrzykników do jakości tekstu, zważywszy na to, że mają one funkcję ekspresyjną, a trzy obok siebie to żadna zbrodnia, tylko zwiększenie ich mocy?

 

Dedukcja wspaniała. Nigdy nie przemawiały do mnie posty, których autorem był Bedziom, największy GMClanowy plujek i jednocześnie jedna z niewielu osób na tej PIĘKNEJ stronie, której wiedza jest faktycznie zerowa, a wszelkie symptomy własnego myślenia nigdy nie odkryte.

 

#fatality

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, co ma:

a ) fizyczna wielkość ekranu podana w calach bez zagęszczenia aka dpi do jego pikseli, czyli jednostek wirtualnych, nieokreślonych żadnym konkretnym rozmiarem fizycznym

b ) "menu start" do specyfikacji systemu

c ) liczba wykrzykników do jakości tekstu, zważywszy na to, że mają one funkcję ekspresyjną, a trzy obok siebie to żadna zbrodnia, tylko zwiększenie ich mocy?

 

Dedukcja wspaniała. Nigdy nie przemawiały do mnie posty, których autorem był Bedziom, największy GMClanowy plujek i jednocześnie jedna z niewielu osób na tej PIĘKNEJ stronie, której wiedza jest faktycznie zerowa, a wszelkie symptomy własnego myślenia nigdy nie odkryte.

 

#fatality

Nie wiem, tak rzuciłem takie pytanie bez zagłębiania się, w formie żartu. Wiem, że nijak to się ma do faktycznych zadań. Co do liczby wykrzykników, to jak sądzisz. Mnie takie coś razi w tekstach i reklamach, i tyle. Dedukcji brak.

Wypraszam sobie, moja wiedza nie jest zerowa. Nie jestem geniuszem, ale mimo wszystko coś umiem. I proszę, daj sobie spokój z dopiekaniem mi, bo to się nudne robi.

btw. Sernat, robisz tu coś więcej niż hejty? Nie zauważyłem.

 

Peace and love.

 

#shield

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...