Skocz do zawartości

Różnice pomiędzy zwykłym GM od GMS


TheLukLook

Rekomendowane odpowiedzi

Czym różni się game maker np. 8.1 od game maker studio? Pomiędzy game maker 8, a game maker studio zauważyłem tylko różnicę, że można na inne platformy tworzyć gry. Niestety, ale nic po za tym nie widzę. Macie jeszcze jakieś inne różnicę? Opłaciło by się kupić gm 8.1 czy gms? Co jest bardziej mobilne? Gdzie lepiej się pracuję? Jak działa multiplayer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica tkwi w kolorach interfejsu, 8.1 ma biały, a studio czarne.

 

A tak na serio to nawet sądząc po nazwie można się domyślić, że studio raczej ma większe możliwości niż zwykły, choćby tu wspomniana przez Ciebie konwersja na inne platformy :). Poczekaj na starych pryków tego programu, powiedzą Ci dokładniej na czym polega różnica. W każdym razie mi aktualnie wystarcza wersja 8.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Studio też ma biały design... GMS ma nowe funkcje, część starych usunięto, runner jest w C++, a grafiki nie są wczytywane każda osobno, a za pomocą tzw. texture pages, co jest dużo szybsze (prędkość gry zależy od texture swaps a nie od ilości grafik), przyspieszono operacje na większości rzeczy, a tutaj lista rzeczy które dojdą w najbliższych miesiącach:

http://wiki.yoyogames.com/index.php/GameMaker:Studio_Roadmap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można (jest tam do wyboru chyba 8.0 lub Studio, mogą mi się dokładne nazwy mylić, ale jest kilka skinów do wyboru; poza tym jak chcesz to możesz sobie sam wedle uznania poustawiać, jest tam taka opcja). A na zdjęciach jest czarne, bo to domyślny i oficjalny skin w Studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to przepraszam za pomyłkę, ale gnysek, to czemu na zdjęciach jest czarne? Można to zmieniać? Bo nie miałem jeszcze styczności z wersją studio.

File->Preferences i w zakładce General na dole po prawej stronie są 3 skiny do wyboru do koloru. :sp_ike:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z szybkoscia? Dawno, dawno chyba Ranmus liczyl, to w przyblizeniu C++ : GML przedstawialo sie jak 1000 : 1. Ktos robil podobne testy miedzy 8 a Studio, czy to taki pic zeby kase wyludzic? :P

Pamiętam że Gnysek kiedyś robił test Almory i wyszło że dzięki runnerowi Almora skompilowana w Studio działała szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...