Skocz do zawartości

New Super Mario Forever 2012


Buziol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

 

Po latach nieustających przerw w tworzeniu gier udało mi się wreszcie ukończyć grę pt.: New Super Mario Forever 2012.

Gra miała powstać dużo wcześniej nie koniecznie pod takim tytułem i nie koniecznie w takiej formie, no ale po długich miesiącach prac nad grą wreszcie mogę powiedzieć, że projekt jest ukończony i grywalny (ale nie bez błędów).

Jako, że grę stworzyłem w środowisku Game Maker'a 8.1.141 i jest to kontynuacja starego projektu z 2002-2003 roku - Super Mario 3 : Mario Forever to umieszczam ją na GMClanie.

W związku z publikacją na GMclan, poniższe informacje zgłaszam zgodnie ze wzorem zgłoszeniowym.

Jak ktoś przepada za tematyką mariana to zapraszam do pobrania a jak nie to chociaż mam nadzieję, że kogoś ta gra natchnie twórczo!

 

 

Pozdrawiam,

Michał Gdaniec

(Buziol Games)

www.softendo.com

 

 

 

 

Tytuł: New Super Mario Forever 2012

 

Gatunek: Super Mario Bros Fangame / Super Mario Clone / Super Mario Remake / Platformowa

 

Opis: Jest to kontynuacja gry z 2002 Super Mario 3 : Mario Forever również mojego autorstwa. Gra stworzona w środowisku Game Maker 8.1.141. W najbliższym czasie pojawi się wersja pod MAC'a i inne platformy tak jak przewiduje licencja GM STUDIO.

 

Twoim zadaniem jest pokonać osiem map. Zasada gry jest taka sama jaka miała miejsce na konsoli Nintendo w latach 90'siątych w grze Super Mario Bros 3. W skrócie skaczemy, zdobywamy monety, pokonujemy kolejne lokacje z jakimi nam przyjdzie się spotkać. Wchodzimy do lokacji na mapie, wybieramy etapy które wg. naszej oceny chcemy przejść, zdobywamy liczne power-upy z domów grzybów. W etapach i na mapie znaleźć można sporo sekretów co urozmaici nam rozrywkę a do tego lokacje często różnią się od siebie unikatowymi przeciwnikami.

 

W przypadku problemów z włączeniem gry tuż po zainstalowaniu, proponuję ustawić plikowi EXE we właściwościach opcję "URUCHOM JAKO ADMINISTRATOR"

 

 

 

 

Download

 

Link do strony: New Super Mario Bros 2012

Bezpośredni link do pobrania instalacji : Instalator New Super Mario Forever

Alternatywny link do pobrania instalacji : Alternatywny Link New Super Mario Forever

 

 

Rozmiar pliku: Około 75 mb

 

 

Autorzy:

Michał Gdaniec

Grafika i Muzyka z różnych dostępnych źródeł - listy dokładnej nie posiadam.

 

 

Screeny:

 

616.png

617.png

647.jpg

646.jpg

644.jpg

642.jpg

640.jpg

639.jpg

638.jpg

637.jpg

 

 

Po więcej screen shotów zapraszam bezpośredni na stronę : New Super Mario Forever 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę porządna robota! Zastanawiam się tylko czemu z takimi umiejętnościami nie ogarnąłeś sobie grafika i nie zrobiłeś własnej gry, bo mógłbyś na niej zarobić. Stawiam 5/5 bo nie mam się do czego w grze przyczepić ( jeszcze będę grać ), były ze 2 niedoróbki w planszy typu gdzieś ucięto kawałek tileseta i przez ziemię widać tło ale to pierdoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota.

Grałem sporo w starą wersję (poziomy hardcore itp.) i jak będę mieć czas to zagram w tą :)

 

@EDIT Gra trochę trudniejsza od MF, ale za to jaka urozmaicona! Grafika jest ekstra. Spodobał mi się pomysł z bossem, który był trochę monotonny w poprzedniej wersji gry.

5/5

Chyba będzie gra roku na GMC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota.

Grałem sporo w starą wersję (poziomy hardcore itp.) i jak będę mieć czas to zagram w tą :)

 

@EDIT Gra trochę trudniejsza od MF, ale za to jaka urozmaicona! Grafika jest ekstra. Spodobał mi się pomysł z bossem, który był trochę monotonny w poprzedniej wersji gry.

5/5

Chyba będzie gra roku na GMC :P

 

 

No właśnie, ludzie piszę, że trudniejsza - zawsze mogę ułatwić grę. Tylko pytanie co jest w niej trudne, za dużo przeciwników, sterowanie akceleracja-dekceleracja za wolna za szybka? :)

Druga kwestia to boss jest zapożyczony z gry Super Mario Bros 3. z pegasusa/nintendo i SNES'a z Mario All Stars. ;)

 

pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ułatwiaj. Jest teraz w sam raz. MF było po prostu za łatwe :P

 

 

:)

 

Na pewno za jakiś czas dodam trochę etapów i poprawek, więc grę też urozmaicę odrobinę. Dodatkowo jak znajdę więcej czas na projekt to przygotuje bossów, tak żeby każdy się różnił na każdej mapie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby tak słodko nie było to trochę ponarzekam

 

przeszedłem parę pierwszych poziomów (do 1-11), oto wrażenia

 

po pierwsze co za szatan skusił cię do ustawienia grze tak wysokiego priorytetu procesu

 

grafika w sumie nawet w porządku jak na zlepek wszelkich możliwych artów które można było wydobyć z odchłani internetu. niektóre scenerie całkiem ładne (podziemna nawet bardzo mi się podoba), ale gdzieś połowa postaci jest szkaradna (tołdy są szczególnie cholerne, krety z mario worlda są zrobione z rysunkowych artów, przez co odstają od reszty elementów), a mario jest komiczny (zwłaszcza gdy się schyla). w 1-11 przy ustrojstwach z yoshi's island brakuje też poczucia głębi. ogólnie jedynka była spójna - tutaj brakuje pojedynczego stylu.

 

no i też niedoróbka w intrze. zanim rozpocząłem rozgrywkę, wszedłem do menu opcji i zmieniłem klawisze skoku i strzału z z i x na a i s. zaczyna się intro - zmieniają się na domyślne. później wchodzę do pierwszego poziomu, a tam zonk - opcje klawiszy się przywróciły, gumba mnie zżera a ja jestem smutny

 

jako stary wyjadacz mario jestem zawiedziony brakiem niektórych często spotykanych w serii elementów gameplayu. mario zawsze biega, klawisz biegu był w mario forever. brakowało mi też noszenia różnych przedmiotów które nie były wyciągnięte z ziemi (zwłaszcza, że gumby, podobnie jak w smw, można kopać) i zjeżdżania z pagórków. sam mario też porusza się cholernie ociężale. weź zabierz stąd tę grycankę (bo chyba jednak podejrzenia tołda z mapy świata się sprawdziły) i dawaj mi mario

zachowanie koopy troopy po skoczeniu na nią również wymaga przyzwyczajenia. tutaj kolizje błędów nie wybaczają, a podskakująca przy kopnięciu skorupa raczej nie pomaga.

 

jeszcze jedna niedoróbka przy game overze: muzyka mapy świata nie przerywa się. niemiłe wrażenie

 

sobie ponarzekałem, ale gra jest fajna, więc teraz czas na trochę zalet. rośliny z mario 2 są fajne. raccoon mario jest fajny (ale gdzie niszczenie cegieł ogonem?). mapa świata jest fajna. starzy znajomi z mario worlda są fajni. jak już wspominałem, niektóre scenerie są fajne (tło domu duchów z pokemonami :D). dubbing jest okropny, ale pośmiać się można xD

widać, że ktoś się nad tym naharował. daję piątkę gmclanowe goty nara idę grać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

siemka .Gra super ,grafika super.długa gra i trudna .ostatnia mapa boss duży smok to rada jedna żeby kwiatek odnawiał się .mapa 6 boss duży kwiatek skoro mapa z kwiatkami . 8 map jest to możesz dodać 3 mapy hardcorowe jak się przejdzie te 8 map. ocena moja 10 na 10 :) .

 

Aha. Warn za nieczytelny post - Uzjel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chwilę pograłem i oto co sądzę:

 

Podpiąłem razer onzę (wykrywaną jako pad x360) i szkoda, że gra albo nie supportuje tego typu padów, albo coś u mnie nie działa.

 

W ustawieniach pod dodatkami jest literówka "jopadzie" zamiast "joypadzie". I swoją drogą czy naprawdę napisy w menu muszą, aż tak sie powiększać? Można dostać oczopląsu.

 

Co do gameplayu dwie trochę denerwujące rzeczy to wg mnie to, że mario przy wysokich skokach do góry skacze płynnie, ale jak spada to jest to bardziej nagłe co czasami denerwuje. Drugą sprawą jest to, że gdy mario jest w formie liska i zacznie się utrzymywać wysokość to traci on cały swój rozpęd jaki miał w trakcie lotu do momentu mashowania z.

 

Nie wiem czy na przykład dobrym pomysłem nie byłoby usuwanie z mapy świata tych domków, do których można wejść tylko raz, tak jak było to w new super mario bros.

 

Przy wyborze zapisu przydała by się informacja czy dany zapis jest już przez kogoś używany czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...