Skocz do zawartości

Solstice


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie, ja nawet nie wchodzę na stronę. Zobaczyłem jak się wziąłem wczoraj za robienie The Ultimate City Sanbox.

Fajnie! To musiałem przegapić. :D

 

 

Na jakiej zasadzie pojawiają się te zapowiedzi gier na GM na stronie Yoyo? Wy im dajecie sami znać,czy mają jakiś magiczny sposób?

Sami się odezwali na twitterze - podesłałem im tylko press kit z materiałami. Ale o mailu i newsie w programie nie wiedziałem - myślałem, że tylko na stronce będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

W tym bundlu akurat dałem wszystko na yoyo sorrki :D No cóż chce dla nich jak najlepiej.

Edit:

Aha zaraz, nie było opcji żeby dać developerom gier z osobna ok, czyli to yoyo wam rozdziela pinionszki?

 

Edit 2:

Jestem zaskoczony że Linuksiarze sypnęli większą kasą niż Windowsiarze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym bundlu akurat dałem wszystko na yoyo sorrki :D No cóż chce dla nich jak najlepiej.

Edit:

Aha zaraz, nie było opcji żeby dać developerom gier z osobna ok, czyli to yoyo wam rozdziela pinionszki?

 

Edit 2:

Jestem zaskoczony że Linuksiarze sypnęli większą kasą niż Windowsiarze :o

 

Trzeba było tego GMa kupić, nie? :P

 

Ciekawi mnie ile % idzie do Teegee i czy ma profity z otwarcia kodu

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dałeś na YoYo, to pójdzie też do devów, bo to oni rozdzielają tę część. :P

 

Nie mogę powiedzieć ile konkretnie idzie do nas, bo mam podpisane aż dwa NDA (z Humble i z YoYo), ale ogólnie to mały procent. Choć przy takiej kwocie to oczywiście i tak fajna kasa będzie - po prostu nie spodziewajcie się setek tysięcy. ;)

 

Za otwarcie kodu dostałem tyle, że jesteśmy w bundle'u - w końcu to cała jego idea. Jak widzicie jesteśmy też w wyższych tierach (a kod w najwyższym), bo bardzo zależało mi, żeby przesadnie nie przecenić gry, która na codzień kosztuje 20 dolków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No gier było kilka, więc z całości to pewnie max 5% (tak strzelam). Ale z tego co widziałem Solstice sprzedało się w ilości ~5000 sztuk, więc te 5% to by było tyle samo kasy pewnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gier było kilka, więc z całości to pewnie max 5% (tak strzelam). Ale z tego co widziałem Solstice sprzedało się w ilości ~5000 sztuk, więc te 5% to by było tyle samo kasy pewnie :)

Ta, Solstice to generalnie klapa, więc jest spora szansa, że ogólny dochód z gry się niemal podwoi po tym bundle'u. I fajnie, bo naprawdę nie chciałem, żeby tyle roboty poszło w błoto.

 

 

Ciekawy jestem wyników za 2 tygodnie smile.gif

Na pewno bardzo zwolni (zresztą już to zrobiło). YoYo celuje w $2mln, ale moim zdaniem raczej tak wysoko nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mogę ci dać TeeGee kod Steam, by ci smutno nie było ;)

 

Może (jak chcesz zaryzykować) to załóż konto na Steamgifts i daj z 500 kluczy (lub daj mi jak są sprawne, to je rozdam i będę miał Steamgifts-dolany, a za to można wygrać nowe gry!11111oneone). Nie wiem czy to poprawi sprzedaż, ale reklamę ... nie wiem :D

 

Ale zrób tak z 2 tygodnie po Humble Bundle, by smutno nie było

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to smutne, że sprzedaliście ~5000 sztuk. Gra jest na bardzo wysokim poziomie i chociaż to nie moja bajka - nie sposób nie docenić takiej pracy.

 

Na stronie widzę, że mało się dzieje - mam nadzieję, że nie przymieracie głodem i zobaczymy jeszcze fajne produkcje spod waszego "pióra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać wyżej, to głodem nie przymieramy. Zresztą i tak żyjemy głównie z Cinders. :P

 

Solstice to faktycznie zawód, no ale co zrobić? Trza wyciągnąć wnioski i następnym razem nie młemłać gry przez 3 lata w męczarniach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cholera wie. Rynek bardzo szybko się zmienia, a Bonfire też nie miało udanego startu w tej swojej alfie. Solstice niby lepsze niż Cinders, a przeszło zupełnie bez echa.

 

Po prostu teraz trudno się przebić i cała gra musi być projektowana na około jakiegoś bardzo fajnego, chwytliwego konceptu, który łatwo wyjaśnić w jednym trailerze i kilku zdaniach. Żeby Bonfire solidnie chwyciło, to musi zacząć opierać się na czymś więcej niż tylko fajnym gejmpleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chociaż to nie moja bajka

No i myślę że to jest właśnie problem, to jest gra dla małej grupy odbiorców. Aczkolwiek ci zainteresowani na pewno ją by kupili zamiast piracić ;)

Bonfire prędzej jako mobile bo stylistycznie się wpasowuje. PCtowców by taka grafika odrzucała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest od zadka strony tłumaczenie, bo jeśli to taka mała grupa odbiorców, to czemu Cinders była takim sukcesem?

 

Obecnie nawet "nisze" są bardzo duże (zresztą wystarczy wejść na Steam i zobaczyć ile wysypało visual novels i jak się sprzedają), ale trzeba też umieć do nich trafić - zwłaszcza, że ludzie już nie szperają po stronkach devów, tylko ograniczają się do Steama. Cinders to potrafiło, Solstice miało zbyt zagmatwany koncept i wyszło ze dwa lata za późno. I tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest od zadka strony tłumaczenie, bo jeśli to taka mała grupa odbiorców, to czemu Cinders była takim sukcesem?

 

Obecnie nawet "nisze" są bardzo duże (zresztą wystarczy wejść na Steam i zobaczyć ile wysypało visual novels i jak się sprzedają), ale trzeba też umieć do nich trafić - zwłaszcza, że ludzie już nie szperają po stronkach devów, tylko ograniczają się do Steama. Cinders to potrafiło, Solstice miało zbyt zagmatwany koncept i wyszło ze dwa lata za późno. I tyle. :)

 

Sprawa jest bardzo prosta.

Goku, Yami Yugi, Ash (blabla) mieli dziwne włosy. U ciebie tego nie ma.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...