Skocz do zawartości

Ubuntu


Wojo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka prawdopodobnie jutro wgrywam ubuntu i mam jedno pytanko. Dla testu wgrałem ubuntu na wirtualnej maszynie i z tego co zauważyłem to przy graphic cośtam był napis fail. Po zainstalowaniu systemu prawdopodobnie wszystko działa no chyba ,że czegoś nie wykryłem. I właśnie nie wiem czy ubuntu mi się źle pobrało czy po prostu tak się dzieje na virtualboxie. Ubuntu 32bit Przyjazny Puchacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VirtualBox musi podzielić zasoby twojego komputera tak aby obsłużył jednocześnie system matkę (Co tam masz za Windowsa? XP? 7?) i maszynę wirtualną. W ustawieniach VBox-a możesz ustawić ile % zasobów ma być wykorzystywane przez maszynę wirtualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - ubuntu, xubuntu czy kubuntu, zależy jaki wygląd lubisz, ale jednak podaj dokładniejszą treść tego błędu, ja gdy uruchamiam swój system też zawsze wyskakuje w jakimś miejscu fail, ale się tym nie przejmuję, bo absolutnie wszystkie funkcje i tak u mnie działają, a jak jest tak i u cb to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xubuntu ma xfce - ładne, dock trochę kańciasty ale fajnie się sprawuje

ubuntu - unity jest IMO ######ste, tylko czasem jak mam na tapecie zły rozkład kolorów dock potrafi zmieć odcień na jakiś ohydny, bo on dobiera jakoś kolory z tapety i dock z powiadomieniami ten kolor przyjmują

kubuntu - KDE bardzo trąci windowsem, dlatego głównie go nie używam ;p jednak ma bardzo fajne widgety jak lubisz te rzeczy i bardzo łatwo konfigurować jego wygląd, a domyślny odtwarzacz dźwięku - amarok - jest palce lizać

debian - KDE, xfce ale i gnome który jest minimalistyczny i bardzo podobny do xfce, jednak bardziej mroczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko bo zapomniałem o tym wspomnieć. Na virtualnej maszynie ubuntu się ciął jak emo ,które dostało na urodziny żyletkę , pomimo tego że miał 1 gb ram (sam mam 2gb) ale przypuszczam ,że to wina wirtualnej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wgrałem wszysto poszło jak spłatka kazał uruchomić ponownie to wyjąłem płytke uruchomiłem i włącza się... vista ! Brak dual-boota chciałem rozwiązać biosem lecz tam też nie znalazłem odpowiedzi. Partycja znikła to chyba dobrze ale co z tego jak nie mogę uruchomić ubuntu ? Pomoże ktoś ? Vista 32 bit Ubuntu przyjazny puchacz 12.04 32 bit.

Dałem też - zainstaluj obok visty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheMarcQ i Fervi +1

Spóźniłem się trochę, ale popieram Ferviego. Xubuntu najlepsze, różnica nie tylko wyglądu, ale i sposobu używania oraz szybkości. (Xubuntu najszybsze)

 

http://newinubuntu.blogspot.com/2012/03/pr...talacji-ms.html

 

PS. Pobierz dla próby Xfce, to 17 MB i będziesz miał 2 w jednym. Normalne Ubuntu + Xubuntu.

PS2. Wpisz w w Ubuntu Software Center "xubuntu-desktop", dla KDE "kubuntu-desktop" i dla LXDE "lubuntu-desktop".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...