Skocz do zawartości

Trip - poprawione demo


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne! Ciekawe ile by trwał taki "speedrun" z tej gry :D Propa może spróbuj dodać do niektórych dźwięków reverb w FLu ( fruity reverb 2 albo jakiś z neta bedzie lepszy. żeby znaleść odpowiedni reverb to najlepiej ustawić dry na maxa w dol a wet w góre i kombinować z pokrętłami, np "dec" lekko podkręcić, jak zbyt syczy to "h.cut" w dół itp ) albo przed nim jeszcze lekki delay. Takie proste efekty a potrafią fajnie dźwięki podrasować, wlać w nie więcej życia i żeby były bardziej obszerne.

Dla lepszego efekty mogły by być dwa dźwięki, jeden z mocniejszym reverbem jak stwór/coś z daleka oddaje głos i z mniejszym jak jest już blisko.

Według mnie to by dość mocno poprawiło klimat ( takie podziemia czy coś i takie czyste dźwięki mi nie pasują jakoś ;) ( 1:30 ) ). W 2:24 też myślę że od uszoje*a lepsze by było coś z silniejszym odpowiednim reverbem. ( dla mnie brzmi zbyt amatorsko :D ) Chyba że niektóre dźwięki do wymiany tylko. O słysze ze troche jest chyba dodanego, ale za mało :D możesz też pokombinować z vocodexem ( do głosów potworów, można ciekawe rzeczy z nim uzyskać ( dobrze zciszyć go do kilkudziesiąt procent, obok guzika do wyłączania w efektach, żeby się mixował z oryginalnym dźwiękiem ) ). ( można też użyć equalizera żeby usunąć zbyt głośnie/wkurzające częstotliwości dźwięku albo użyć compressora żeby zciszyć zby głośne partie a podgłośnić za ciche )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nirvan dzięki będę kombinował :) Raczej każdy dźwięk staram się jakoś zmontować żeby nie wrzucać suchych.

Reverb na większości dźwięków jest, tylko delikatny bo strasznie źle brzmi jak zreverbowane dźwięki się na siebie nakładają. A i najchętniej zrobiłbym tak jak mówisz że inne dźwięki dla potworów blisko i daleko, ale ilość dźwięków i waga gry / poszczególnych etapów na to nie pozwolą, chyba że się w końcu wezmnę za podmiane plików na .ogg i jakiś dll do odtwarzania, ale boje sie znowu aż tak premiere opóźniać.

A Speed Run dało by się zrobić naprawdę szybki :) myśle że na ten moment tak z 60% gry to miejsca gdzie nie trzeba iść, więc czasu można zaoszczędzić :) Chociaż trzeba by wykminić optymalne ścieżki żeby amunicji i apteczek nazbierać na boss fighty/końcowe etapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nirvan dzięki będę kombinował :) Raczej każdy dźwięk staram się jakoś zmontować żeby nie wrzucać suchych.

Reverb na większości dźwięków jest, tylko delikatny bo strasznie źle brzmi jak zreverbowane dźwięki się na siebie nakładają. A i najchętniej zrobiłbym tak jak mówisz że inne dźwięki dla potworów blisko i daleko, ale ilość dźwięków i waga gry / poszczególnych etapów na to nie pozwolą, chyba że się w końcu wezmnę za podmiane plików na .ogg i jakiś dll do odtwarzania, ale boje sie znowu aż tak premiere opóźniać.

A Speed Run dało by się zrobić naprawdę szybki :) myśle że na ten moment tak z 60% gry to miejsca gdzie nie trzeba iść, więc czasu można zaoszczędzić :) Chociaż trzeba by wykminić optymalne ścieżki żeby amunicji i apteczek nazbierać na boss fighty/końcowe etapy

 

Supersound dll dobry jest i ogg idzie na tym albo jest jeszcze jeden ale zapomniałem a tam idzie robić dźwięki 3D tzn jak masz top down to słychać potwora u góry,na dole,z lewej,z prawej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale zawsze mi sie z nimi cos chrzanilo, nie ogarniałem do końca i gier nie kończyłem :) nie i gra odpala kilkaset dzwieków różnych przeprogramowanie tego teraz, uu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Kilka pytań:

1.kiedy gra wyjdzie

2.gdzie będzie można kupić

3.gdzie promujesz gre (steam,jakiś warsztat itd)

4.jak zrobiłeś to falujące na ekranie surface czy sprity powykręcany,bo tam chyba falowała na filmiku tylko podłoga a postaci i ławki były normalnie

 

Widzę,że na yt pod filmikami się ciekawie robi.Miło,że ludzie doceniają taką dość mocno rozbudowaną gre z brudną grafiką i dziwną rozgrywką. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.no jeszcze trochę, nie obiecuję bo jeszcze nigdy nie dotrzymałem terminu wydania:d

2.Gdzie się uda wepchnąć, narazie myślę o tym żeby skończyć

3.Narazie mało gdzie

4.jakiś skrypt wykminiłem, faluje wszystko cały ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ile zajmuje Twój plik exe ? Chodzi mi o coś takiego,zasoby... Mam np sprite 'napoj',zapisuje to do png na zewnątrz exe. W grze edytuje ten obrazek i go 'wyczyszczam' do zera,żeby mało ważył ale miał te same rozmiary.Potem robie sprite replace czy jakoś tak i z zewnątrz w creacie obiektu tego napoju mi podmienia ten obrazek i mam w grze sprita.Robiłem wcześniej,że miałem tylko pixel i ten pixel się podmieniał ale kolizje nie działały ale obrazek było widać. Też tak robisz ? Ps. nie pamiętam jak robiliśmy w lucky day , mam gdzieś na płytce plik otwarty ale nie chce mi się szukać. A myślę za wczasu o optymalizacji. Jak będziesz mieć chwilę to odpisz. Powodzenia. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...