Skocz do zawartości

Wydawanie gier


Nikas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to u nas jest z wydawaniem gier? Chodzi mi o to, że np. daję grę zrobioną w game makerze na taką desurę, oni biorą 30%, a yoyogames? też coś bierze z naszych zarobków? Bo coraz częściej o tym myślę, ale zastanawiam się też, czy to nie było 6 zmarnowanych lat, bo zaraz się okażę, że przy wydawaniu gry będę dostawał z 20% zarobionych pieniędzy...

Ktoś obeznany w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Have I the right to sell games created with Gamemaker?

 

Yes.

 

GameMaker will enable you to create games that can be exported in various formats in .exe, HTML5, iOS, Android, etc. Publishing your game is not part of GameMaker: Studio and is not the responsibility of YoYo Games but please see our Studio FAQ - http://wiki.yoyogames.com/index.php/GameMaker:Studio which lists the kind of questions regarding creating and releasing games.

 

As long as your IP is your own then you have no copyright issues to contend with. Notification of copyright requires three things, first: either the copyright symbol "?" (not ? ), or the abbreviation "Copr." or the word "Copyright" followed by the year of first publication and the name of the holder. Notification is however, not required under the laws set down by the Berne Convention in an ammendment of the 1976 Copyright Act.

 

For more information see:

 

http://www.copyright.gov/

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Copyright

 

For discussions and advice from other developers please go to our Studio Forum topic - http://gmc.yoyogames.com/index.php?showforum=104

 

Jeśli publikujesz grę na własną rękę (ew. przez platformę typu Desura), to YoYo nic do tego, o ile oczywiście nie złamałeś EULA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajniusio, że się nie mieszają

a mógłbyś coś do powiedzieć o EULA? gdyż jestem nowy w temacie, ale chciałbym wiedzieć o tym coś więcej

np. jak złamać te zasady czy coś?

 

aa jeszcze jedno

tam jest tylko o game maker studio, a np. jeśli chodzi o game maker 8.1 czy 8.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej samemu się ich spytać - w najgorszym wypadku skończysz w CD-Ekszynowym Action Redaction :P

Ale jakoś nie zauważyłem, żeby na covery czasopisma wrzucały jakoś szczególnie ochoczo mało znane gry - w końcu dobry pełniak to najlepsza promocja dla takiego pisma. Jak już wrzucają coś mniej znanego to jako freeware albo demko - przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, dwa razy w sumie widziałem GMowe gierki na coverach CDA, zawsze były we freewarach (co mnie w sumie nie dziwi). Strange world: Castaway i They Need To Be Feed

 

strange world nawet nie wysylalismy, sami wzieli do CDA i umiescili ;p

[wiec nie, nie dostajesz nic, niby czemu skoro freeware]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Usłyszałem kieydś o takim projekcie jak : "Grywalność ponad wszystko". Jest to sprzedaż pudełkowa gier indie. Strasznie się na to napaliłem, jednak szybko zmizerniałem, gdy dowiedziałem się, że chodzi o gry pokroju "Super meat boy" czy "The ball"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej. Freeware to licencja polegająca na umożliwieniu rozpowszechniania utworu bez żadnych profitów dla autora.

Ale tutaj chodziło Caporegime'owi chyba o to, czy czasopismo dołączyłoby za opłatą grę z GM-a jako pełniak.

Ale gdzie była wzmianka o freeware? Jeśli była, ok. Ja zakładam, że nie. Ale to już raczej pytanie do waxxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję kapitanie oczywisty

ale dokładniej, jakiś pliczek czy jak? bo 200$ to naprawdę sporo, chociaż jak już się to kupuje to raczej z zaplanowaniem zwrotu pieniędzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...