Skocz do zawartości

Vulcan Framework


bagnz0r_2

Rekomendowane odpowiedzi

vulcan.png


Vulcan Framework to minimalistyczny framework MVC od firmy Omega323 napisany w PHP 5, który skupia się na implementacji prawdziwej definicji słowa "framework". Vulcan Framework jest zestawem podstawowych narzędzi (zarządzanie requestami, manipulacja danych, routing, struktura MVC i zarządzanie rozszerzeniami), można natomiast go rozszerzyć o otwarte (na licencji New BSD), oraz odpłatne dodatki (wysoko poziomowy wrapper Facebook'a na przykład).

Na ten moment, następujące rozszerzenia się pojawią do pobrania wraz z wersją 1.0.0 pre1:
  • Auth
  • Database (Drivery: MySQL PDO, MySQL native, PostgreSQL)
  • ORM
  • Template
  • Security
  • CRUD


Wczoraj wypuściliśmy 1.0.0 pre1 na Google Code... Natomiast zauważyliśmy kilka błędów - dlatego też zdjęliśmy release.

Download/site/blog etc.
http://vulcan-framework.org/

o323.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chociaż ciekaw, czy rzeczywiście implementujesz wzorzec MVC a nie MVP tak jak to robi większość frameworków. Co prawda MVP jest praktyczniejszy, ale jak już się trzymać terminologii to różnica jest (w MVC widok ma możliwość komunikacji z modelem bez pośrednictwa kontrolera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywny projekt! Zwiększa moje poczucie własnej wartości i dodaje humoru, podczas gdy czytam kolejne linijki tego frameworka.

Chciałbym zwrócić uwagę, że ten projekt wcale nie jest flexible (tak jak napisałeś na stronie projektu), a tym bardziej agile (tak jak napisałeś w tagach na google code). Poza tym, zapomniałeś dograć na google code testy, bo chyba piszesz takie, programisto Agile? Poczytaj o podstawowych zasadach programowania obiektowego, zamiast uczyć się wzorców projektowych, których nawet nie umiesz wykorzystać (Założę się, że pewnie nie wiesz po co zaimplementowałeś metodę wytwórczą, w dodatku tak fatalnie, w klasie View. Nie mówiąc już o Singletoniźmie)

 

 

 

 

Ale ArrayList to mój faworyt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagno, wiem, że zabrzmi to przykro, ale nie osiągniesz sukcesu samą aspołecznością, dziwnym charakterem i dziecinnym zachowaniem :/ . Albo jesteś inteligentny albo pracowity, z dupy się efekty nie wezmą. A Twoje przeświadczenie o tym jaki to Ty boski nie jesteś, a każdy "z reala" tępy w niczym nie pomoże.

 

Już pominę ocenę projektu, bo tak wyglądały moje początki z PHP (jedna klasa do zarządzania MySQLem, jedna do szablonów, jedna do sesji i jeden kontroler, oczywiście wszystko statyczne [wiem że klasa statyczna != singleton, ale chodzi o samo złamanie logiki OOP]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepy jestem. Rzeczywiście jest git.

 

Nie no. Genialne to nie jest, ale widziałem gorsze kwiatki. Myślę, że chłopaki trochę przesadzacie. A nawet jeśli już stawiacie kupę na tym projekcie to powinniście przynajmniej wyjaśnić mu dlaczego coś jest źle i jak można by było to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...