Skocz do zawartości

GMX Cleaner


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Tytuł: GMX Cleaner

 

Gatunek: aplikacja

 

Opis: pomaga usunąć osierocone przez GM:Studio pliki, które skasowaliśmy z drzewa zasobów, ale nie zostały usunięte z dysku, bo:

- nie mamy zaznaczonej opcji "Deleting from resource tree deletes from disk" w opcjach

- używamy SVN/GIT/HG i ta opcja i tak nie działa ( bug #3257 )

Program napisałem sobie na własne potrzeby, głównie do pracy zanim Mike i Russell naprawią powyższy bug, ale też do starszych projektów, które mimo naprawienia tego bugu i tak będą już owe pliki posiadać.

Usuwa też pliki png/jpg/bmp/wav/mp3/ogg powiązane z plikami GMX które usuwamy. Można usuwać pojedynczo prawy kliknięciem, albo wszystko na raz.

Wyszykuje obiekty i sprite'y które są w projekcie, ale nie używamy ich w skryptach/obiektach/roomach. Do tego można odnaleźć obrazki, które jakimś cudem zostały na dysku, np. jak usuwaliśmy klatki ze sprite'a, albo zmienialiśmy jego nazwę i też już nie należą do projektu i można je spokojnie skasować.

Jest też podgląd plików GMX jak klikniemy dwa razy :)

 

Download: bitbucket.org/gnysek/gms-cleaner/downloads/GMX Cleaner.exe (wymaga zainstalowanego .NET frameworka)

Rozmiar pliku: 60KB.

 

Kod źródłowy: https://bitbucket.org/gnysek/gms-cleaner/src

 

Autorzy:

gnysek

 

gmx_cleaner_1_4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administratorzy

Pojawiła się wersja 1.4

 

Wyszukuje teraz nie tylko pliki które są na dysku, ale nie ma ich już projekcie, ale także znajduje obiekty i sprite'y które są w projekcie, ale nie używamy ich w skryptach/obiektach/roomach. Do tego można odnaleźć obrazki, które jakimś cudem zostały na dysku, np. jak usuwaliśmy klatki ze sprite'a, albo zmienialiśmy jego nazwę i też już nie należą do projektu i można je spokojnie skasować.

Jest też podgląd plików GMX jak klikniemy dwa razy :)

 

gmx_cleaner_1_4.png

 

Ściezka do pobrania jak w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja używam :P Tylko ciągle ma bugi i trzeba dorobić rzeczy. Chcę dodać wyszukiwanie zasobu we wszystkich plikach, wyświetlanie parentów, wykrywanie jak jakiś plik zniknie z dysku, wyświetlanie klatek obrazu dla danego sprita itd. Powiedzmy, że dopiero 50% zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...