Skocz do zawartości

SOPA & PIPA


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy
„Stop Online Piracy Act” (SOPA) i „PROTECT IP Act” (PIPA), które aktualnie znajdują się na etapie finalnych prac w Kongresie Stanów Zjednoczonych. (...) Ustawy te (...) pozwalałaby Departamentowi Sprawiedliwości tego kraju zamykać bez procesu sądowego amerykańskie strony internetowe, wobec których domniemywano by łamanie praw autorskich, i blokować dostęp do zagranicznych. Drugi z tych aktów prawnych umożliwia też Departamentowi Sprawiedliwości USA przejmowanie i globalne blokowanie zagranicznych domen internetowych stron, które – zdaniem tej instytucji – łamią prawo autorskie.

 

via: http://pl.wikimedia.org/wiki/O%C5%9Bwiadcz...tu_przeciw_SOPA

 

Jaka jest wasza opinia nt. SOPY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmh. Słyszałem już o tym na 4chanie. Mam nadzieję że jak zablokują to tylko amerykanom. Ale i tak nie powinni cenzurować.

Protect you from reality

Gdy SOPA przejdzie, USA będzie miało prawo przejąć każdą domenę nternetową stron łamiących prawo autorskie. Tak więc będzie to miało zasięg globalny.

 

Edit: UE przyjmuje ACTA, notabene rzecz jeszcze gorszą niż SOPA/PIPA. http://panoptykon.org/wiadomosc/rada-ue-po...-przyjeciu-acta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek próba cenzurowania treści w Internecie wyjdzie władzom tylko na gorsze. Zwyczajnie wtedy w nowych wyborach wygrają ci, którzy zadeklarują zniesienie cenzury.

Pierdzielisz, tak to wygląda tylko w bajkach. PO zapowiadało cenzurę internetu PRZED wyborami, a jakoś je wygrała ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOPA PIPA czy DUPA, śmierdzi trochę podstępem. Wiecie, kto zadeklarował przed wyborami walkę z SOPĄ? Tak, sam Barrack Obama. Dobry sposób na przedłużenie kadencji:)

Dokładnie :) . Szkoda tylko, ze o ACTA można było się najpierw dowiedzieć z Wikileaks. Ach to spryciarze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka informacja, została zamknięta strona Megaupload (i jej pochodne), właściciele strony poszli siedzieć, a Anonimowi zaatakowali serwery RIAA i innych organizacji

 

Fervi

 

PS. Dodatkowo warto wspomnieć, że Sopa i Pipa to nie jedyne takie akcje - Polska z UE mają ACTA, które chcą na dniach wprowadzić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebne obawy jak dla mnie. Nie zyjemy w Korei czy innym zadupiu, zeby nas mieli rozstrzelac za objawy opozycji. Europejczycy nie dadza sobie wcisnac takiego gowna, jesli bedzie trzeba, to mozna sie spodziewac zamkniecia wszystkich stron i strajkow. A co do tych idiotow, ktorzy chca byc "tymi dobrymi" cenzurujac wszystko co sie da, to nie moge wprost uwierzyc, ze oni sa tacy glupi. Cala ta akcje z sopa, pipa czy acta mozna porownac do czasow komunizmu. Wladza chciala dobrze, a wyszlo jak zwykle. Niby Polska ma przyjac acta 26 stycznia, zobaczymy co sie stanie. Zastanawia mnie tylko gdzie sie podziali ci wszyscy zawzieci przeciwnicy tej ustawy?

Jak dobrze pojdzie to mozemy byc swiadkami tworzenia sie historii. Jak tak dalej pojdzie, to i rewolucji sie doczekamy, bo cos z ta demokracja gwarantujaca wolnosc nie halo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Jak dobrze pojdzie to mozemy byc swiadkami tworzenia sie historii.

 

A do tej pory nie byliśmy? Sorry, ale jak ja się urodziłem to internetu jeszcze w Polsce nie było. Ba, nawet Polska się nazywała inaczej. Nie mówiąc już o nieinternetowej historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakerzy i tak w internecie mogą więcej, więc myślę, że jak się zbiorą to w USA internetu wgl. nie będzie. Wszystkich nie zamkną, bo nie ma takich więzień. Sam bym się dołączył, gdybym umiał. Jaka przygoda, w przyszłości było by co wnukom opowiadać.

Dodam, że jak przeczytałem temat to się rozsierdziłem, a nie używałem megauploadu. Zdenerwowałem się tym, że USA za bardzo rośnie w siłę i co im k***wa do Europy! Jak mogą sobie zamknąć stronę, nie z ich kraju?!? Jeszcze trochę i będą chcieli móc zamykać obywateli innych państw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek, czepiasz sie, bo podejrzewam ze doskonale wiesz co mialem na mysli. Ustawa acta to nic innego jak atak na wolnosc slowa w internecie pod przykrywka walki z piractwem. Wedlug jej zalozen gdy zamiescisz film z jakiejs zabawy, zalozmy ogniska a w tle gra radio i slychac utwor, lamiesz prawo i film moze zostac usuniety. Sam przyznasz, ze to chore? Dlatego napisalem o tworzeniu sie historii - byc moze bedziemy swiadkami powtorki wydarzen z 1980. Natomiast jesli rzad sie nie obudzi, to co bedzie potem? Lapanki, przesluchania jak za prl? Pewnie wybiegam za bardzo naprzod, ale niewykluczone ze spoleczenstwo bardziej ucierpi na uchwaleniu acta, niz nam sie wydaje. Juz samo tworzenie tych ustaw za naszymi plecami jest smieszne i wydaje mi sie ze ktos tu ma chrapke na posade dyktatora, przynajmniej tak to wszystko wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde myslicie ze petycja na stronie cos zmieni? :mellow:

Niech bedzie i 20 milionow podpisow, bez radykalnych srodkow sie nie obejdzie, w koncu gdzie nie spojrzysz tam same negatywne opinie na temat tych ustaw, a "ci z gory" jakos nie zmienili nastawienia co do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek, czepiasz sie, bo podejrzewam ze doskonale wiesz co mialem na mysli. Ustawa acta to nic innego jak atak na wolnosc slowa w internecie pod przykrywka walki z piractwem. Wedlug jej zalozen gdy zamiescisz film z jakiejs zabawy, zalozmy ogniska a w tle gra radio i slychac utwor, lamiesz prawo i film moze zostac usuniety. Sam przyznasz, ze to chore?

 

Idąc tym torem trzeba będzie zablokować 3/4 youtube i wszelkie amatorskie/fanowskie radia internetowe bo nikt nie ma pozwolenia na puszczanie tych utworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...