Skocz do zawartości

GM się sypie? a może robie coś źle.


Poo-ding

Rekomendowane odpowiedzi

Gamemaker to fajny program ale czasami bugi tak mnie dobijają że chodze podirytowany cały dzień. Dziś błąd który mnie niestety tak rozoczarował, że rozważam zgłoszenie reklamacji do Marka Overmarsa i zwrot pieniędzy.

 

Chodzi mi o to, że mam pełną wersję, legalnie nabytą a niektóre funkcje wciąż nie działają np. collision line

 

 

 

 

GML
if collision_line(100,100,200,250,obiekt,1,0)=true game_end();
oczywiście program wogóle nie reaguje na tę komendę. Innym obiektem specjalnie sobie narysowałem linie o powyzszych współrzędnych, i - nie jestem ślepy - widzę że obiekt ma kolizję z tą linią a tu nic. Próbowałem wszystkiego , zmieniałem kod na tysiące sposobów, nawet zastosowałem następujący kod :

 

GML
if collision_line(100,100,200,250,obiekt,1,0)=true game_end(); if collision_line(100,100,200,250,obiekt,1,0)=false game_end();
Powyższy kod automatycznie powinien wyłączyć grę, ale gdzie tam, program w ogóle " nie widzi " tego kodu. Jest to irytujące, bo gm kosztuje nie małe pieniądze, co gorsza za każdą kolejną wersje trzeba od nowa płacić, a błędy które pojawiają się w tym programie są na poziomie podstawowki. ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no rzeczywiście masz rację, dzięki za pomoc :-) ehh siedziałem nad tym problemem troche czasu i już maksymalnie się poddenerowowałem a rozwiązanie jednak okazuje się proste. W takim razie Markowi Overmarsowi tym razem się upiecze :D

D.O.K.U.M.E.N.T.A.C.J.A - Biblią programisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...