Skocz do zawartości

Jak pobrać dane z gotowego programu


dzelo3

Rekomendowane odpowiedzi

Virtual dj wykrywa bpm utworu i wyświetla początek taktu, chciałbym wydobyć te dane z programu.

to znaczy, że chce w pewnym sensie przenieść (na bierząco synchronizowany) ten fragment virtual dj'a do gm :

 

http://imageshack.us/photo/my-images/684/virtualc.png/

 

Dane z programu? W domyśle zapis midi, który będziesz mógł konfigurować w innych aplikacjach, czy też format mp3?

 

W większości takich programów wystarczy zaimportować pliczek do rozszerzenia midi. Z tego co się doczytałem u wujka google pliki z virtual dj zapisują się w formacie ogg; jeżeli nie możesz importować tego pliku do innego rozszerzenia niż .ogg lub/i chcesz otrzymac rozszerzenie .mp3, najprostszym sposobem jest skonwertowanie pliku przez audacity http://audacity.sourceforge.net/download/

(lame library umożliwia konwertowanie; http://audacity.sourceforge.net/help/faq?s...p3&lang=pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)chcę mieć GM połączony w taki sposób z Virtualem

Połączenie dwóch programów ze sobą?

Zachodzi pytanie: do czego jest Ci to potrzebne?

 

Chyba, że chodzi Ci o napisanie programiku w game makerze, który będzie odtwarzał "spacer" po ścieżce, po określeniu tempa i metrum? (Przepraszam, ale nadal Twój problem jest niejasny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to mi chodzi...

wyglądałoby mniej więcej tak :

 

1. uruchamiam virtual dj i odpalam utwór

2. uruchamiam mój program napisany w gm

3. program zaczyna bez przerwy pobierać miejsce w takcie, grającego aktualnie kawałka

3. w oknie mojej apki pojawia się sprite po kolei w 4 miejscach, w zależności od pozycji w takcie

 

edit :

 

metrum nie potrzebne, zakładam że będę odtwarzał tylko 1/4 (chyba tak to się pisało ;p zapomniałem już)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pobrać dane z jakiegoś programu, trzeba wiedzieć, w jakim miejscu pamięci się znajdują. Jeśli na dysku - masz funkcje do plików. Jeśli w RAM-ie:

1. nie ma funkcji do wczytywania dowolnych danych z RAM-u

2. nawet gdyby były, to i tak nie wiesz, która komórka przechowuje które dane, chyba że znasz strukturę i kod programu (lub będziesz mozolnie wyszukiwał w CheatEngine/innych edytorach pamięci).

 

@up: dla każdej piosenki jest inny takt. Virtual DJ sam wykrywa takt piosenki i właśnie te dane chce pobrać dzelo3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 99% jestem pewny że nie uda ci się do tego dostać, jeśli jednak myślisz inaczej to ci podpowiem: poszukaj na gmclan "Bot do Tibi w GM" czy jakoś tak. Pokazane jest tam jak dostać się do danych z tibi( hp, mana, lvl etc ), możesz spróbować zdobyć adresy do virtual dj i użyć je w gm :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztab Antypiracki informuje, że o opublikowanej przez Pana treści poinformowaliśmy właściwą kancelarię prawną oraz właściciela praw autorskich. Przypominamy, że osoby trzecie, również te z Pańskiego otoczenia (sąsiedzi, znajomi, współpracownicy), mogą poinformować policję o łamaniu przez Pana praw autorskich.

 

Sztab Antypiracki informuje, że uzyskanie programu komputerowego (gry komputerowej) bez licencji (bez zgody podmiotu uprawnionego) np. jego ściągnięcie lub instalacja w komputerze) w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podlega odpowiedzialności karnej w postaci kary pozbawienia wolności od 3

miesięcy do 5 lat. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody. Podstawa prawna:  art. 278 § 2 Kodeksu karnego.

 

Ponadto czyn taki podlega odpowiedzialności cywilnej przewidzianej w art. 79 ust. 1 ustawy o prawie autorskimi i prawach pokrewnych, w tym obowiązku zapłaty potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia (opłaty licencyjnej), jeśli naruszenie ma charakter zawiniony ? lub podwójnej wysokości, jeśli jest

niezawinione a także wydania uzyskanych korzyści

 

Więcej informacji na stronie www.sztab-antypiracki.pl Dowiesz się tam o konsekwencjach prawnych a także nalotach policji na osoby fizyczne i prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A ja polecam zapoznać się z art. 212 KK czyli o pomówieniu, gdyż przeczytałem dwukrotnie cały temat i nie wiem gdzie są tutaj jakiekolwiek dowody na uzyskanie programu komputerowego bez zgody podmiotu uprawnionego. Sztab antypiracki powinien się wstydzić za pisanie takich głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...