Skocz do zawartości

Nowy komputer


Roki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupować nowy komputer, tak mniej więcej w marcu, ale od kumpla wiem że dobór sprzętu to cięższa rzecz niż uzbieranie pieniędzy, więc chce już teraz zrobić sobie zarys. Mam zamiar wydać do 4000zł na komputer ( mam laptopa, cały komputer muszę więc składać od nowa, nic nie mam :< ), no i max 1000zł na monitor. Komputer do gier. Aktualnie wymyśliłem takie coś:

CPU: Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

GPU: Gainward GF GTX 570 1280MB

MOBO: ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

DYSK: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM

RAM: Corsair CMX8GX3M2B1600C9

ZASILACZ: Thermaltake Toughpower XT new 675W 80+ Bronze Modular

PŁYTY: Sony AD-7280S-0B

OBUDOWA: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black

CHŁODZENIE: SilentiumPC Fortis HE1225

~~

KLAWIATURA: A4Tech X7-G800 ( zastanawiam się nad nią, może ma ktoś jakieś propozycje? )

Myszkę już mam.

~~

MONITOR: Tutaj jest problem, znalazłem coś takiego: BenQ E2220HD

GŁOŚNIKI: Jeśli monitor ma to wystarczą, jeśli nie to jakieś by się przydały. Zazwyczaj i tak jestem w słuchawkach, ale czasem zdarza się uzyć głośników.

 

 

Myślałem nad i7, ale raczej nie zmieszczę się w kosztach, no więc wyszło takie coś. Ktoś coś może polecić, zamienić itd. ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre chłodzenie jeśli chcesz go podkrecać w przyszłości bo stockowe nie za bardzo sie nadaje.Radiator do wymiany. Inny dysk o wiekszej pojemności lecz o innym momencie obrotowym.(lub zamiast pojemności dołóż dysk ssd). Karta nie za bardzo. Polecam AMD Radeon 6970

 

http://www.komputronik.pl/product/116345/S..._DP_PCI_E_.html

 

Jakbyś zaoszczedził na obudowie,dysku i monitorze dorwałbyś:

 

http://www.komputronik.pl/product/115393/S...40_GHz_BOX.html

 

Pozdrawiam

 

BytX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Monitor samsunga to za 500 złotych kupisz w pełnym HD z dwoma wyjsciami HDMI + VGA. Masz +500 na komputer. Ogólnie, za tą cenę to byś złożył 2 dobre PC, albo nawet samochód :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor samsunga to za 500 złotych kupisz w pełnym HD z dwoma wyjsciami HDMI + VGA. Masz +500 na komputer. Ogólnie, za tą cenę to byś złożył 2 dobre PC, albo nawet samochód :P

 

No ba!

 

Jeszcze tylko dać słabszą obudowe i dysk i bedziesz miał i7 i radeona :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi jeden, taki żeby na dłuuuugo starczył :D Lapek mi już służy 3 lata chyba, mimo że ciągnie nowe gry, to jednak słaby jest bo nie wszystkie :/ Skyrim chodzi, ale Dead Island nie :(

 

Dysk może wezmę jakiś 320GB, nad obudową pomyśle i się zobaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy mi się wydaje, ale o wiele lepszego byś Lapka kupił (proszę o potwierdzenie :D)

 

Laptop pewnie z i7 jest o wiele tańszy

 

Ja mam i3 za 2.5k (kupowałem go rok temu)

 

Fervi

 

 

I cie zgasze!

 

Wersje mobilne procesorów i kart graficznych mogą być do 5x słabsze od wersji stacjonarnych. :]

 

Pozdrawiam

 

BytX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim chodzi, ale Dead Island nie

Znaczy trzeba zakupić Skyrima. U mnie Dead Island chodzi na P4 2.80GHz (tzn. chodził bo teraz mam 3.80) i GF9500GT na full. Co do kompa to bym kupił skrzynkę na allegro i dokupił potrzebne podzespoły. Dużo taniej wyjdzie na pewno. Bo za 2 koła już niezłego pieca można dorwać a drugie 2 na ulepszanie ;) Odchodzi kupowanie zasilacza,obudowy, ramu,dysku i nie raz można trafić na niezłą grafikę. Chociażby ten nie jest zły : http://allegro.pl/aero-core-i7-2600-4x3-4-...2021250428.html. Ma dużo ramu, i7 i grafa też nie najgorsza.

 

EDIT:

I do zestawu dokupujesz monitor LG LED 25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha to się kupuje u SS komputery. U mnie nie jedna osoba ma z allegro(w tym ja) i 0 problemów. Pozatym jak ktoś nie jest debilem to nie uwierzy ze komp ma "Intel Pentium 9, ma 17 rdzeni taktowanych 6¾GHz, dwieście giga RAMu, dysk miliard gigabajtów" itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem ze jak aplikacja obsługuje 2 rdzenie, to się taktowanie dodaje :<

W takim razie jakim cudem Skyrim mi działa, jak mam 2x1,46GHz ?

 

propa -> masz wyłączony VSync? Jak mam to włączone to nawet na low nie działa, z wyłączonym śmiga na medium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć 2 rdzenie niż 1. Wiekszość gier i programów obsługuje 2 rdzenie. Lecz jeśli masz 1 rdzeniowego pentium 4 procesor rozdzieli moc na 2 wątki. To tzw technologia HT. Procesor inteligenie steruje moca. Dzieki temu mamy wielozadaniowość. W 2 rdzeniowych procesorach ma sie wiecej mocy ponieważ ma sie 2 fizyczne rdzenie o wiekszej czestotliwości każdy niż jeden wątek w 1 rdzeniowych. Dletego lepiej mieć 2 rdzenie fizyczne w procesorze.

 

(sry za ort pisze z angielskiego kompa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propa -> masz wyłączony VSync? Jak mam to włączone to nawet na low nie działa, z wyłączonym śmiga na medium :D

Mi Skyrim nie zajdzie tak daleko zeby do opcji grafiki dojsc, wiesza sie na pierwszym logu :P To samo duke nukem forever czy operacja flashpoint red river, niektore gry po prostu nie lubia mojego kompa. Druga sprawa ze KAZDA gra, nawet 5 letnia wyskakuje mi na starcie ze moj komputer nie spelnia minimalnych wymagan (a potem potrafi chodzic na pelnych detalach) mam jakiegos eksperymentalnego windowsa ktory nie lubi sterownikow i mysle ze to przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...