Skocz do zawartości

Sprzęt do grania


szpaq99

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie taki sprzęcik:

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 4400+ (2CPUs), 2.2Ghz, Karta Graficzna: GeForce 8500gt, RAM: 3072.

 

A teram mam takie pytanie, czy jak kupie lepszą kartę graficzną to pogram sobie w nowe gry na wyższych ustawieniach ? Do ułatwienia sprawy dodam, że budżet mój wynosi około 400zł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier 2GB ramu obecnie wystarcza. Do "zadań specjalnych" - niezbyt ;) . No ale ramu masz na pewno wystarczająco.

 

Procesor - no tutaj nie wiem jak ci doradzić, przydałby się lepszy.

 

Karta graficzna - tak, to ją musisz wymienić. No i też ci za wiele nie polecę, ja mam chyba 9800GT i się dobrze sprawuje, FPS 35-60 na maksymalnych ustawieniach w najnowszych tytułach (Crysis 2, Dirt 3), zresztą, zawsze można podkręcić RivaTunerem. Procka mam 2x2,6GHz i ramu tylko 2GB. Starcza spokojnie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpaq

 

Zależy w co chcesz grać, bo nie powiedziałeś - nowego tetrisa?

 

Musisz mniej więcej powiedzieć w co zamierzasz grać

 

No i dziwne, bo nawet na minimalnych powinno ci większość gier chodzić

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie "byle działały".

 

No tak, ale kupować komputer, by gry "jakoś nieźle działały" to głupota.

 

Ja bym na twoim miejscu szpaq, uzbierał sensowną kasę i kupił nowy komputer - Nie mówię, że ten jest zły, ale przy dzisiejszych technologiach, wpakowanie w coś starego jest na dobrą sprawę nieopłacalne. Teraz kupujesz procesor, a on sam w sobie ma kartę grafiki. Ale wiesz - uzbieraj 1500-2500 i kup PieC/Notebook. Ale to moje zdanie

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

której jedyną opcją jest "żeby wogóle chodziła".

 

Nie wiem jak tobie, ale mi tylko 2 gry nie chodziły - DMC3 i jakaś jeszcze (chciałem zobaczyć), nie mam problemów z grami pod Linuksem, duża większość działa bez problemów. Ale cóż - żeby oceniać, trzeba najpierw przetestować, prawda Vaderku?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kupować komputer, by gry "jakoś nieźle działały" to głupota.

 

Ja bym na twoim miejscu szpaq, uzbierał sensowną kasę i kupił nowy komputer - Nie mówię, że ten jest zły, ale przy dzisiejszych technologiach, wpakowanie w coś starego jest na dobrą sprawę nieopłacalne. Teraz kupujesz procesor, a on sam w sobie ma kartę grafiki. Ale wiesz - uzbieraj 1500-2500 i kup PieC/Notebook. Ale to moje zdanie

 

Fervi

 

Niby po co kupować nowy komputer, jak dużo taniej wyjdzie dokupienie sobie części. Znajdź mi komputer za 1500 zł, który pociągnie nowe gry na wyższych ustawieniach grafiki np. któregoś nowego NFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "doktor_dom", tylko "doktor_kto"

 

No cóż - zacznij zbierać na lepszy komputer, albo popracuj nad optymalizacją tego. Wiem, że w sterownikach ATI ustawiało się wszystko na wydajność i dawało to niezłego kopa w grach

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proc- ok (2rdzenie wystarczą jeszcze na rok - dwa)

RAM -ok ( 3gb to dla wielu gier wymagania rekomendowane)

Karta- 8500GT już od premiery nie była to propozycja dla graczy. Proponuje zmienić karte na Radeon 6750 http://www.komputronik.pl/product/130889/S...DMI_PCI_E_.html

 

LUB

 

GTS 450

 

http://www.komputronik.pl/product/108295/S...DMI_PCI_E_.html

 

To są dobre karty ze średniej półki

 

 

EDIT

 

PACEPALM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to polecam obczaić wydajność karty którą chcesz kupić, i porównać ją z poprzednią: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

8500GT to słaba karta do grania. Za 160 możesz kupić (Allegro) Radeona 3870 który jest z 10x leszy od starego geforca.

Potem możesz też zmienić proca. Sprzedać stary + dopłacić i kupić używany lepszy.

Lista procków: http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php

 

Radzę kupować świadomie podzespoły , i nie nabierać się na "Mediamarktowe zestawy grafika 3 giga!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...