Skocz do zawartości

Zablokowane zaczerwienie ekranu


Rekomendowane odpowiedzi

Należy zdobyć grafikę czerwia (tutaj masz pomocniczy rysunek: http://wiki.gildwars.pl/images/9/9e/Czerwp.jpg), a następnie kod:

GML
instance_create(view_xview[0],view_yview[0],czerw) //czerw to obiekt ze sprite'em czerwia

instance_create(view_xview[0]+view_wview[0]-32,view_yview[0],czerw)

instance_create(view_xview[0]+view_wview[0]-32,view_yview[0]+view_hview[0]-32,czerw)

instance_create(view_xview[0],view_yview[0]+view_hview[0]-32,czerw)

i tak ktoś poda rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem wszystko ładnie działa tlyko jest jeden problem jak mi narysuje ten cały sprite i ja sie przemieszczam w roomie to on zostaje w miejscu bawiłem się z vievami ale jak dam tamtemu viev to za graczem sie nie przesuwa ekran znowusz proszę o jakiś kod na to by ten cały sprit obrywania sie przesuwał za graczem kredits będzie jak naj bardziej :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem powiem tlyko tyle ze uzylem tego kodu podanego wczesniej

 

instance_create(view_xview[0],view_yview[0],czerw) //czerw to obiekt ze sprite'em czerwia

instance_create(view_xview[0]+view_wview[0]-32,view_yview[0],czerw)

instance_create(view_xview[0]+view_wview[0]-32,view_yview[0]+view_hview[0]-32,czerw)

instance_create(view_xview[0],view_yview[0]+view_hview[0]-32,czerw)

 

 

ladnie wszystko ale nie idzie za ekranem :-((((((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem otóz jest tak

 

dostane od wroga to tworzy ten obiekt i jak na przyklad dostane jeszcze z 4 lub 5 razy w przypadku gdy wiecej wrogow do mnie strzela to za kazdym razem gdy obrywam tworzy nowy obj_czerw zamiast odswierzac stary gra sie tnie z kazdym jednym obj_czerw ktory sie tworzy co zorbic by byl jeden za kazdym razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...