Skocz do zawartości

Laptop do "wszystkiego", max. 1900zł


sfinkss

Rekomendowane odpowiedzi

Sam mam chyba podobny (Ale mój jest starszy/nowszy), kupiony w Listopadzie. Do wszystkiego styknie

 

PS. W tym pierwszym jest informacja o Turbobusterze - z tego co wiem, procesory i3 go nie mają.

 

Oczywiście najgorszy w tych nowych laptopach - jest dysk :D Do jakiś gier wystarczy, ale przy bardzo wytężonej pracy (np. kopiowanie plików) może się przycinać

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Najlepiej to sobie kupić laptopa z bebechami które odpalą bez problem Crysisa 2 i zainstalować sobie na nim jedynie Ubuntu Server. Albo DOSa, żeby było jeszcze bardziej hardkorowo.

 

Fervi gadasz takie głupoty, że aż szkoda czytać. Jak chesz laptopa tylko po to, żeby korzystać z Ubuntu/innego distro, to wystarczy netbook za 800 złotych. Poza tym, system naprawdę jest praktycznie za free (ja np. kupiłem laptopa Sony Vaio z Win7x64 w tej samej cenie, co stojący obok Asus z takimi samymi parametrami ale bez Windowsa - więc oszczędziłem na windowsie i marce), a przy dyskach 500gb można spokojnie sobie doinstalować dowolne distro, żeby jeszcze mieć linuxa (przydatny jak chcesz studiować informatykę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system naprawdę jest praktycznie za free (ja np. kupiłem laptopa Sony Vaio z Win7x64 w tej samej cenie, co stojący obok Asus z takimi samymi parametrami ale bez Windowsa - więc oszczędziłem na windowsie i marce)

 

A ja nie kupując Windowsa - zdobyłem dodatkowe 2 rdzenie, fajnie co?

 

wystarczy netbook za 800 złotych

Wystarczyłby laptop za 300-400zł do udźwignięcia Ubuntu z aplikacjami ;)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No cóż, nie wiem co ja bym zrobił mając jeszcze dwa rdzenie, cztery to i tak dużo :D Ja kupując Asusa nic bym nie zyskał, a jedynie stracił, a cena ta sama - więc nie zawsze sie to opłaca. Pomijam już fakt, że wg. ceneo.pl mój laptop kosztuje obecnie 2800 złotych, a kupiłem go za 2450.... rok temu. W markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery to i tak dużo

 

Gnysku, ty chyba skończyłeś informatykę - Powiedz mi - czy ludziom potrzebny jest 6 rdzeniowy komputer z 8GB Ramu i Grafiką 2GB (jeśli takowa jest)? Czy wystarczyłby komputer 2 rdzenie z 3 GB Ramu i Grafiką 512MB (32-bitowy)?

 

Słyszałem (chodź to pewnie teorie), że Windows musi być zasobożerny, bo wtedy ludzie kupują nowy sprzęt, by obsłużył nowego Windowsa - i tak co 2 lata

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha - a ja nadal na XP, z 7-letnim procem i 7-letnia płytą główną na 2-letniej karcie graficznej sprzed 4 lat!

 

@up

Nie jestem gnyskiem ale strzelam że prędzej czy później gry i programy będą się tego domagać. Wtedy szybciej zakupiony zapas mocy może być użyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - jak napisał pracownik AMD - Gry są pod względem graficznym coraz gorsze na rzecz Blur'ów itd - Z tego co napisał, to komputery są szybsze od Konsoli, aczkolwiek zauważ, że gry są pod względem graficznym - takie same.

 

Według mnie - Vista i 7'ka stały się mułowate (by kupić nowe kompy), natomiast Server 2008 to cud techniki wsród MS (no i dobrze, ale Server nie nadaje się na Desktop)

 

Mam też najnowsze Ubuntu (gdzieś na kompie z procesorem 2GHz) i działa dobrze

 

Otwórzmy akcję - pierdziel Vistę, miej Iks-Peka (bądź Servera) :D

 

Komputery zaczynają być pomyłką - kto da więcej procka, kto da więcej ramu, kto da większy dysk ... - Czasem szkoda, że komputery są 64-bitowe ...

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Najlepsze jest to, że Server 2008 i Win7 są oparte na Windowsie NT 6.1, zatem na tym samym systemie, a różnią się tylko usługami. Które włączasz/wyłączasz :) Fervi, wypadałoby się najpierw zorientować chociażby na wikipedii ;)

 

@sfinkss: mimo, że procesor w acerze wygląda na gorszy, to wydaje sie iż karta graficzna ATI bije na łeb na szyję asusa:

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD...0M.43958.0.html

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForc...5M.24062.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu Desktop i Ubuntu Server też są oparte na tym samym jądrze Linuxa - jednak różni ich np. szybkość (usługi), które są po włączane/powyłączane - podobnie z Windowsem Server - wszystkie zbędne usługi są wyłączone, więc działa szybciej i stabilnej.

 

Poza tym jest zasada - Im mniej Softu - tym bezpieczniejszy komputer

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co? Ja tyle lat jeżdżę Wrocławskim MPK, a tylko raz widziałem Kernel Panic, normalnie wszystko działa i nie ma problemów (Dzięki czemu wiem, że działają na Linuxie) - Pozatym całe MPK Wrocław działa na Linuxie i jest dobrze. Ale nie przyszliśmy się sprzeczać o wyższości systemów, prawda? :D

 

Nikt nie powiedział, że Linux jest niezawodny, jednak jakby porównać z BSOD'ami Windowsa - to Linux jest "daleko w tyle"

 

Kiedyś ktoś umieścił 10 najpopularniejszych "błędów" świata - BSOD był na 1 miejscu, a Kernel Panic na 5 czy 6

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć BSOD'a pobierz clockgen i podkrec proca wybierajac losowy model pll'u. Dziala natychmiastowo.

 

Wiecie ile czekalem na inteligentna rozmowe linux vs reszta swiata, zamiast zazwyczaj rzucanych propagand? Mam nadzieje ze nie tylko ja na to czekalem. Brawo fervi i wiwat gnysek.

 

Wracajac do temat, bo chyba juz nikt go nie pamieta, nie mam nic w nim do powiedzenia. Dziekuje, do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to te juz pownny działać:

http://www.x-kom.pl/p/61092-notebook-lapto...320-dvd-rw.html

http://www.x-kom.pl/p/62859-notebook-lapto...320-hd5470.html

 

no tak, wiem. oba mają po 4gb ddr3. i bardziej bym optował za tym acerem. tylko chce się upewnić czy naprawdę już najlepsza opcja do 1900zl?

Asus. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował, by ktoś poszukał innych laptopów

 

Z tego co słyszałem, Acer to szit jakich mało (chociaż do czynienia z nim nie miałem)

Mój ojciec miał Asusa, który padł mu po 3 latach, też mam Asusa, ale ma może pół roku ;)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jakość Acerów i Asusów w tej chwili nie ustępują już laptopom innych firm (co nie znaczy, że są jakieś super-jakościowe - w tej chwili i tak wszystko jeden Chińczyk robi ;)).

Zresztą każdy model trzeba rozpatrywać oddzielnie, bo w ramach jednej marki zdarzają się i wpadki i perełki. Np. Pavilliony HP mają koszmarną opinię i serwis, ale już biznesowe laptopy HP to zupełnie inna bajka (i oddzielny serwis).

 

Oba podane modele, sądząc po recenzjach i wypowiedziach czytelników notebookcheck.pl, są całkiem przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz patrze juz na inne g-Enjoy. na samej gorze tej strony je podalem.

 

zgadzam sie z TeeGee, teraz czy Acer czy Asus to juz nie roznicy, w tej samej cenie, chociaz tak jak mowi, zdarzaja sie wpadki i inne.

 

A jesli juz piszecie ktory, to prosze uzasadnienie. 'koniec i kropka' g*wno mi daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Acera. Przecierpisz błyszczący ekran, ale zyskasz lepszą kartę graficzną. Core i3 i tak byś w pełni nie wykorzystał, a karta w Asusie jest tzw. wąskim gardłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Acera. Przecierpisz błyszczący ekran, ale zyskasz lepszą kartę graficzną. Core i3 i tak byś w pełni nie wykorzystał, a karta w Asusie jest tzw. wąskim gardłem.

 

Nie chcę siać Herezji, ale to nie jest tak, że jak Karta graficzna czegoś nie ma (np. Akceleratora Grafiki 3D), to procesor przejmuje część zadań?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysiu - no niby tak, z drugiej strony, skoro dają sterowniki do Windowsa, oznacza to, że jakoś chodzi, czyli "można go pomęczyć"

 

Ja na takiej maszynie mam uruchomione 2 maszyny wirtualne i KDE4 z efektami z Kwin i śmiga :D (Dysk nie wyrabia, ale to szczegół)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem w drugą stronę, co daje niesamowitą moc obliczeniową

 

No tak, bo (jeśli się nie mylę) to obciąża procesor, bo karta zajmuje się obliczeniami (czyli odciążają procka), jeśli się nie mylę - jeśli nie masz super karty to część obliczeniową bierze na siebie procesor. (muląc komputer)

 

Fervi

 

Lekko zamatwałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Z tego co wiem, to karty tylko z Ramu sobie współdzielą pojemność, ale procki dzisiejszych układów graficznych są często mocniejsze niż sam procek komputera (dlatego przeglądarki to wykorzystają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnego Asusa co tu macie (ja mam z serii K52J) i powiem, że grafika jest tu najmniej ważna

 

Wszystkie gry działają: Supertux, Tibia, Kacz de kłałn :P

 

Masz 50% szans na wybranie laptopa - Ew. Gnysek(?) mówi, że można taniej dostać laptopy (Sony?) to może poszuka dla ciebie jakiegoś ;)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...