Skocz do zawartości

Laptop do "wszystkiego", max. 1900zł


sfinkss

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić sobie nowego laptopa do w przedziale 1800-1950(to juz maks.).Laptop ma starczyć na długi czas, więc wszystkiego jego komponenty muszą być na najlepszym poziomie ( w tej cenie oczywiście). Na razie mam o to te dwa:

 

 

http://www.x-kom.pl/p/61092-notebook-lapto...320-dvd-rw.html

 

http://www.x-kom.pl/p/62859-notebook-lapto...4096-320-hd5470.

 

Gdzie ona są chyba identyczne w środku, ale na korzyść acera przemawia niebłyszcząca obudowa i podswietlenie LED.

 

macie może jakieś inne propozycje? Będę wdzęczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to te juz pownny działać:

http://www.x-kom.pl/p/61092-notebook-lapto...320-dvd-rw.html

http://www.x-kom.pl/p/62859-notebook-lapto...320-hd5470.html

 

no tak, wiem. oba mają po 4gb ddr3. i bardziej bym optował za tym acerem. tylko chce się upewnić czy naprawdę już najlepsza opcja do 1900zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
@gnysek:

Siódemka na 2GB ładnie już śmiga. U mnie uruchamia się ~30sek.Mulenia też nie widze wszystkie nowsze gry płynnie chodzą,winda też jak burza.

 

Mi na dwóch monitorach 17'' + Firefox + Opera + Chrome + IE8 + Netbeans + skype + apache/php/ mysql + kilka explorerów tak muli, że zdążę zrobić herbatę czasem, zanim wczytam stronę. Ale za to Ubuntu 10.10 jest jak struś pędziwiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zachwycony Ubuntu 10.10, u wujka złapał neta od razu a babraliśmy się z poprzednimi wersjami z rok. Ja go nie instaluje na moim kompie, bo rodzice na nim też nieraz siedzą i się denerwują jak coś zmienię, bo wtedy nie wiedzą co jest gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej mówił - nie bierz Acera (zasadniczo niektórzy chwalą Asusa, ale słyszałem, że są z nimi problemy)

 

Idziesz do sklepu i mówisz - poproszę laptopa BEZ Windowsa; kupujesz Laptopa za 1900zł, który z Windowsem by kosztował 2.200 (czyli kupisz lepszego), a potem zainstalujesz Windowsa 2008 Server/ReactOS/Ubuntu/IntinteOS/Inny Linux i będziesz się cieszył (powiedzmy)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań reklamować znowu linuxa bo jak każdy Ci już to powiedział (powiem to dobitnie) - linux ssie jako system operacyjny dla normalnego usera .

 

Możesz brać Acera ,mój się jakoś trzyma mimo to że to nie jest moja ulubiona marka jezeli chodzi o laptopy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej mówił - nie bierz Acera (zasadniczo niektórzy chwalą Asusa, ale słyszałem, że są z nimi problemy)

 

Idziesz do sklepu i mówisz - poproszę laptopa BEZ Windowsa; kupujesz Laptopa za 1900zł, który z Windowsem by kosztował 2.200 (czyli kupisz lepszego), a potem zainstalujesz Windowsa 2008 Server/ReactOS/Ubuntu/IntinteOS/Inny Linux i będziesz się cieszył (powiedzmy)

 

Fervi

lol dostał razem ze mną bana od tymona tydzień temu i niczego się nie nauczył

 

no cóż, ja się stąd zwijam (tzn. nie będę gadał na temat pingwinka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest między mówieniem prawdy, a "mateczeniem" - ja mówiłem prawdę

 

Ja za dodatkowe 300zł kupiłem 4 rdzeniowy komputer, po co mi system, który się wiesza? - Jak będzie chciał, to sobie zainstaluje, kupi, cokolwiek - jednak najlepiej nie przy laptopie

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows jest dość drogim systemem, a możliwości mierne, ale nie o tym mówimy

 

Poproś o laptopa BEZ SYSTEMU (chyba, źe Linuxa dadzą za fri [czasem dają]), Zaoszczędzisz 300-500zł (nie wiem jak stoi 7'ka), za który dokupisz lepsze procki, czy łatever u łant - Windowsa 2008 Server masz za free (Jest to Windows podobny do 7'ki, ale przyspieszony i z wszystkim co się dało - powyłączane). Masz go na 180 dni (pół roku). Przez ten czas możesz kupić 7'kę czy co tam chcesz

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doctor:

Weź skończ z tym linuxem. Mówiąc "do wszystkiego" to ma na myśli czasem pyknąć w jakąś lepszą gierkę wiec linux odpada od razu.Linux jest dobry do wszystkiego oprócz gier.Windows ma małe możliwości? Pokaż mi inny system na który jest tyle softu. Co do wieszania to 7 jest bardzo stabilna,ponad rok używam i żadnej zwiechy więc jak nie wiesz to się nie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiem jak wiem

 

Koniec Offtopu

 

Po co typ ma płacić 1600zł na laptopa i 300 na Windowsa? Głupota - nie lepiej kupić Laptopa za 1900zł bez Windowsa? Będzie szybszy = lepszy. Takie jest moje zdanie, jak tak zrobiłem i mam system dobry (co kto lubi) i nie przepłaciłem za gorszego laptopa (2 rdzenie zamieniłem na 4)

 

Fervi

 

PS. Sorry nie doczytałem

 

Sam mam podobny jak ten 1 (tylko troszkę lepszy), nie skołujesz więcej kasy? :D Kup sobie Gameboya. No i git, że bez Windy - doinstalujesz se czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Lepiej brać lapa z windowsem niż bez, bo wtedy dogrywamy linuksa i mamy dwa systemy operacyjne. :) Fervi, głupoty pleciesz. Taki HP czy Dell mają umowy z microsoftem na bardzo preferencyjnych warunkach. Strzelam, że koszt dodatkowy windowsa u takich producentów laptopów to góra 50zł do 100zł (z czego 50 dyszek wydaje mi się bardziej realną ceną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co typ ma płacić 1600zł na laptopa i 300 na Windowsa? Głupota - nie lepiej kupić Laptopa za 1900zł bez Windowsa?

Wut? Doctor, czasami mnie nieźle zaskakujesz. 1600+300=1900 zł

1900 zł za laptopa z windowsem

1900 zł za laptopa z linuxem.

Bezsens, linux jest darmowy, to wolę płacić tyle samo, za coś droższego. Nawet jakbym był linuksowcem bym tak zrobił, bo jakby mi się nie podobało, to płytkę którą by dołączyli sprzedałbym. Proste? Zarobiłbym 300zł. 1600zł z linuksem, zamiast 1900 z linuxem. Ależ, to mało forsy. Przecież za 300 zł to nic nie kupię. No... na lizaka mnie stać, ale bez reszty. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli woli Windowsa i chce mieć legalnego (a nie ma kasy) to:

- Windows 2008 jest NAJLEPSZYM możliwym Windowsem jaki powstał, żaden Windows nie jest tak dobry jak on

- ReactOS to szit, ale średnio w 5812 roku będzie tak dobry jak Windows 7

 

I tyle

 

Ew. jak coś to sobie kupi Windowsa "Siódemkę"

 

Strzelam, że koszt dodatkowy windowsa u takich producentów laptopów to góra 50zł do 100zł (z czego 50 dyszek wydaje mi się bardziej realną ceną)

Ja zaoszczędziłem 300zł (bez Windowsa), więc pewnie firma bierze z 100-200 (tak mi się zdaje). W tamtych czasach Windows chodził po 500

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój budżet przesunął się do 2100, ale to już jest ostateczny maks, i wybrałem te dwa:

 

http://allegro.pl/laptop-asus-n61jv-i3-370...1521316893.html

 

http://allegro.pl/acer-5552g-5552-n870-4gb...1514311941.html

 

I teraz nie mam pojęcia, który wybrać. Głównie mnie zastanawia ocena wydajności obydwóch. słabszy proc/lepsza karta w acerze i lepszy proc/gorsza karta w asusie.

 

Bardziej niż na wydajności w grach zależałoby mi na wydajności w programach typu PS.

 

Możecie mi pomóc?

 

EDIT: w rankingu na notebook check różnica w procesorach jest (miejsca) - 71 i 45, gdzie na http://www.cpubenchmark.net różnica to tylko jedno miejsce i na korzyść n870.

 

już nie wiem co mam robić;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, oba linki nie działają - A no tak! Są pewnie żywcem zerżnięte z GG

 

Nie patrz na allegro, tam laptopy są (chyba) tańsze niż w sklepach.

 

http://www.electroworld.pl/produkt/asus-k5...12mb-w7h-36030/

 

Zapytaj się (nie wiem, telefonicznie?) ile by wyniósł bez Windowsa

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...