Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Filar Społeczności

bump z rozwijanego losowania mapy, wielopoziomowe budynki na razie puste i nieładne. w zależności od ilości pokoi 30-50 klatek na sekundę. Przy strzelaniu z 5 mniej.

Nie powinno tak być i dużo czasu zajmuje mi optymalizacja tych wszystkich skryptów w tle. Jak dojdzie jakaś lepsza inteligencja i strzelanie wrogów to może być nieciekawie.

 

nG2C7ex.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Kolejne testy znowu pokazują że głównymi winowajcami są przeciwnicy. Na pewno dużo skryptów które się dzieją u nich poza kamerą będę musiał jakoś okroić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Im dalej są od gracza tym rzadziej możesz im wykonywać update, szczególnie jakieś szukanie ścieżek, bo zakładam, że to jest najbardziej obciążąjące.

Gify wyglądają impressive, tylko jakoś rozwiązać te topy ścian wypełnione ciemnym kolorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji, że gms2 nadal nie obsługuje sql, a rozszerzenie z gamemakerserver.com działa tylko pod gms, postanowiłem  coś ruszyć w tej sprawię i zacząłem coś pisać w pythonie. To moje pierwsze starcie z tym językiem i naprawdę mnie denerwuje, co po chwile mu coś nie pasuje. Ale po trzech dniach jest mały postęp. Python sczytuje dane z sql i wysyła do game makera.

119071763_837579766777768_2004916050460517977_n.png?_nc_cat=104&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=sP_y2wYaezoAX-uzByo&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=2aa5eef63ca29474f78f123fda1b4fd6&oe=5F7E2E3F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Cały czas kisnę z tych gifów jak bardzo ci goście chcą investigowac sprawę poświęcając nawet swoje życie w tym celu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.11.2020 o 21:48, Wojzax napisał:

Genialne, jakościowe, oryginalne :)

Dzięki :D Trzeba próbować coś nowego wytwarzać, niedługo kamerkowe wideo ale też w środowisku 3D.

 

A wczoraj w jeden dzień zrobiłem ze znajomkami gierkę na game jam, temat przewodni "No Borders"

(Do top 5 nie przeszliśmy :D ale co się dziwić, niestandardowe)

Mówię cicho bo nagrywane dzisiaj o 4 nad ranem xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz brałem udział w jamie (poza moją ulubioną Ligą24 na gmclan). Temat przewodni "władza", czas 4 dni.
Na razie gierka oferuje:
- krzywy angielski
- brak balansu
- brak udźwiękowienia

ale jak ktoś jest ciekaw, to zapraszam :)
https://narkoleptyk.itch.io/kingking

Jeśli starczy mi sił, to ukończoną wersję wrzucę też na gmclan, bo nie wiem, czy tak mała gra zasługuje chociaż na post w dziale "demo" :P

obraz_2020_12_05_042354.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Dnia 5.12.2020 o 04:31, SimianVirus7 napisał:

chociaż na post w dziale "demo"

Po tym jak pojawił się na rynku Flappy Bird, jest już miejsce dla gier krótszych niż niegdysiejsze dema :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Filar Społeczności

swietnie to wyglada, jak to kiedys wydasz to kupie pierwszym rzutem. jak zaczales obracac kamera to serce mi na moment stanelo, takie dobre
jedyne co mi nie przypasowalo to system tego odkrywania scian, w 1:39 strzelasz do wroga ktorego nie widzisz, a w 1:23 sciana na maksa z lewej jest odkryta z jakiegos tylko jej znanego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
47 minut temu, gnysek napisał:

Mi to wygląda na odkrywanie ścian w promieniu "r" od gracza, czyli w idealnym kole

To jest walec o sporej średnicy który rozciąga się od kamery i koliduje że ścianami. Jeżeli dam za małą to gracz nie będzie widział tego co obok niego za ścianą, jeśli za dużą to sporo ścian będzie odkrywanych właśnie gdzieś po bokach. Myślę nad tym już długo ale na razie żadnych sensownych (i wydajnych) rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

a jakbyś zrobił odkrywanie ścian w promieniu r które postać akurat widzi od strony kamery + ściany zasłaniające ludzi i przedmioty, które postać widzi z dowolnej strony? duzo ciezsze obliczeniowo, ale pewnie i tak 200 razy na sekunde liczysz podobne rzeczy (bo podejrzewam że co ticka sprawdzasz np. czy straznicy w jakims zasiegu widza postac), a nie wygladaloby to tak chaotycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
5 godzin temu, Chell napisał:

a jakbyś zrobił odkrywanie ścian w promieniu r które postać akurat widzi od strony kamery + ściany zasłaniające ludzi i przedmioty, które postać widzi z dowolnej strony? duzo ciezsze obliczeniowo, ale pewnie i tak 200 razy na sekunde liczysz podobne rzeczy (bo podejrzewam że co ticka sprawdzasz np. czy straznicy w jakims zasiegu widza postac), a nie wygladaloby to tak chaotycznie

pomyślę nad tym, może rzeczywiście nie będzie to tak obciążało całości

 

tymczasem testuję pierwsze granaty i przypadkiem zrobiłem taki śmieszny efekt (uwaga na głośny wybuch)

 

 

A tutaj już wersja prawdziwa granatu tylko trochę jeszcze przelatuje odłamków przez ściany

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...