Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć sukces dużych klonów liczy się tylko do trzech gier. Pierwszy oryginał, potem jego klon i klon kolejny liczą się na rynku. Dalsze klony już tracą na wartości i są pomijane. 

Tak mówił jeden z przedstawicieli firmy Hi-Rez Studios którzy wybijają się tworząc klony popularnych gier ale zawsze są tymi drugimi lub trzecimi właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

W sumie to sam nie wiem jakich gier chcę robić klony bo ostatnie w co grałem to GTA V jakiś rok temu, ale myślę że mój pomysł jest najbardziej podobny do the Guild

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Porządnego klona HM w 3D nikt nie zrobił. Są jakieś gry co mają sadzenie roślin, ale tak samo im blisko do harvest moona jak do kazdej innej gry. Co do Stardew... kto jest na forum wystarczjaco długo, pamieta, ze robiłem taką grę. I pewnie jakbym miał grafika, to dziś moja gra a nie stardew by zarabiała :P Takze na polu 3d jest jeszcze miejsce, ale trzeba zrobić naprawdę dobrego klona (w sensie - wziać wszystko co najlepsze z Back to Nature i dodac z pozostałych ciekawe rozwiazania).

 

Ja nawet mam troche pomysłow jak to zrobić, jaki pacing utrzymać (3 lata gry, w kazdym tygodniu coś nowego czeka na gracza do odblokowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Mi do robienia klonów daleko - harvest moony były fajne na gba, ale na dłuższą metę są strasznie liniowe i nie dają możliwości np. zamieszkania w mieście, zajęcia się czymś innym niż sadzenie roślin. Tak czy inaczej nowe modele :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Porządnego klona HM w 3D nikt nie zrobił."

 

Myślę że czasy kiedy do zaistnienia wystarczy fakt że jakaś gra zostanie zrobiona w 3D skończyły się w okolicy 2001r :) 

 

Wiadomo że każda dobra gra ma szansę się wybić - ale jeżeli jedynym argumentem jest przeniesienie wyeksploatowanego tematu do 3D - to jest to brak argumentu,

W innym wypadku-żeby dorównać jakościowo Stardev Valley potrzeba by z 8lat pracy lub ogromnych środków- inaczej tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administratorzy

jakbym miał grafika, to bym farmer frana skończył. Co prawda dziś tamten kod się już średnio nadaje, bo połowę rzeczy można prościej napisać, ale wiem jakbym to zrobił i co bym w grze dodał (a dodał wszystkie fajne rzeczy z Stardew i Story of Seasons, oraz HMów zanim zaczęto je robić w USA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Heksagonalny system turowy to straszna męka w GMie, ale chyba jestem na dobrej drodze. Określanie realnej odległości z uwzględnieniem zasięgu i przeszkód zrobione :)

 

Jakby ktoś miał kiedyś problemy to polecam https://www.redblobgames.com/grids/hexagons/

Pięknie opisane mechaniki heksagonalne z interaktywnymi przykładami (wprawdzie nie w GMie ale zawsze coś)

 

HgbOz6T.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Dnia 17.07.2018 o 20:34, Wojzax napisał:

Heksagonalny system turowy to straszna męka w GMie, ale chyba jestem na dobrej drodze. Określanie realnej odległości z uwzględnieniem zasięgu i przeszkód zrobione :)

 

Jakby ktoś miał kiedyś problemy to polecam https://www.redblobgames.com/grids/hexagons/

Pięknie opisane mechaniki heksagonalne z interaktywnymi przykładami (wprawdzie nie w GMie ale zawsze coś)

 

 

Znam stronkę, kilka razy sie zastanawiałem czy nie przysiąć i nie zrobić z tego zasobu do marketplace na podstawie tamtych materiałów, ale odrzuciło mnie, że pewnie ze 2-3 dni to zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Filar Społeczności

Trochę miałem przerwy, ale wyszukiwanie drogi i rysowanie brzegów (na razie proste więc trochę kanciaste) zrobione.

Całość działa w 30 fps (z minimalnymi spadkami, ale tylko przy obliczaniu trasy) na dość słabiutkim MyPhonie Fun4.

 

image.png.d8904a7fe3ee3c5a633395b97cf7414d.png

image.png.f6076c97d9a2d47565426dc908a4c375.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

nie używaj czarnego do robienia cienia, zobacz sobie na fotki jak w prawdziwym życiu kolor sie zachowuje w świetle i w cieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Lol, nie mam na to pomysłów zbyt pewnych. Zrobiłem ładniejsze okrąglejsze brzegi, next time jak będę chciał zrobić hexagonalną strategię (a ten motyw ciągle do mnie wraca) to będę miał od czego zacząć.

 

vKakbCX.png

 

Tymczasem kolejne podejście do losowania twarzy

 

2S41ANV.gif

 

@EDIT:

pula genów się powiększa

 

BMOG0se.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Wojzax @Ignatus dziękuję bardzo panowie.Tutaj jeszcze mały wgląd w to jak to wszystko w ruchu wygląda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...