Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

Taka próba napisania czegoś w Horde3D. Zabawa z shaderami, fake subsurface scattering i troche post processingu. Tylko kurcze sam silnik jest olany przez deweloperów od dwóch lat. A szkoda, bo jest naprawdę fajny (pomijając parę znośnych rzeczy).

jakisefekt_horde_realtime.jpg

 

Tu jest exe. W logu mogą być krzyki bo wywaliłem z połowę resów.

https://gmclan.org/up3290_3_jakisefekt_horde.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja aktualnie pracuję nad gierką jeszcze nie mającą nazwy. na razie przypomina kolejny gieemklanowy klon GTA, ale wymyśliłem kilka oryginalnych elementów rozgrywki.

download takiego powiedzmy zalążka silnika (room testowy, nic tu nie ma) macie tutaj: http://www.gmclan.org/up7300_4_Gra.html

ogólnie wiem, że grafika straszna, ale specjalnie się nie starałem, chciałem tylko żeby było widać co jest czym.

na razie instrukcja jest taka:

-poruszaj się strzałeczkami;

-sprintuj klawiszem S (uwaga, typek się męczy)

-podnoś pistolet i magazynki E;

-aby móc strzelać, przeładuj pistolet R (uwaga, jeśli przeładujecie mając w magazynku jeszcze naboje, stracicie je);

-strzelaj Q;

-schowaj broń W lub wyrzuć ją D;

-wsiądź do samochodu W;

-reguluj prędkość strzałeczkami;

-nie musisz niczego omijać, jeszcze nie zrobiłem kolizji;

-wysiądź A;

-wciśnij Escape, już chyba wiesz po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja aktualnie pracuję nad gierką jeszcze nie mającą nazwy. na razie przypomina kolejny gieemklanowy klon GTA, ale wymyśliłem kilka oryginalnych elementów rozgrywki.

download takiego powiedzmy zalążka silnika (room testowy, nic tu nie ma) macie tutaj: http://www.gmclan.org/up7300_4_Gra.html

ogólnie wiem, że grafika straszna, ale specjalnie się nie starałem, chciałem tylko żeby było widać co jest czym.

na razie instrukcja jest taka:

-poruszaj się strzałeczkami;

-sprintuj klawiszem S (uwaga, typek się męczy)

-podnoś pistolet i magazynki E;

-aby móc strzelać, przeładuj pistolet R (uwaga, jeśli przeładujecie mając w magazynku jeszcze naboje, stracicie je);

-strzelaj Q;

-schowaj broń W lub wyrzuć ją D;

-wsiądź do samochodu W;

-reguluj prędkość strzałeczkami;

-nie musisz niczego omijać, jeszcze nie zrobiłem kolizji;

-wysiądź A;

-wciśnij Escape, już chyba wiesz po co.

Do dupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dupy

dzięki za konstruktywną krytykę photel

 

Fakt mógł się bardziej postarać, ale ja mimo wszystko czekam na te innowacje. ;P

jeśli będzie mi szło tak jak do tej pory, to w ciągu kilku dni mam nadzieję skończyć rozdział-samouczek ;) a wtedy może i graficzyć ktoś zechce...

przede wszystkim chciałbym dodać elementy skradania, przebierania i oczywiście kitrania się po kątach, bo w mieście na każdym kroku bohater może znaleźć policjanta szukającego właśnie jego (tak jak już mówiłem, przez niemal całą grę policja nie szczędzi sił by dopaść bohatera) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konstruktywną krytykę photel

 

 

jeśli będzie mi szło tak jak do tej pory, to w ciągu kilku dni mam nadzieję skończyć rozdział-samouczek ;) a wtedy może i graficzyć ktoś zechce...

przede wszystkim chciałbym dodać elementy skradania, przebierania i oczywiście kitrania się po kątach, bo w mieście na każdym kroku bohater może znaleźć policjanta szukającego właśnie jego (tak jak już mówiłem, przez niemal całą grę policja nie szczędzi sił by dopaść bohatera) :D

A czego się spodziewałeś? Przecież to nawet 10min roboty nie jest.

 

Multikonto użytkownika Maniek z 60% poziomem ostrzeżeń. Blokada na 60 dni - Uzjel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. jeśli jakość gry jest taka sama jak tej "opinii", to jest naprawdę kiepsko. ale zostawmy już dupy.

 

a wtedy może i graficzyć ktoś zechce...

Raczej nie, sory, ale po raz pierwszy popieram photela biggrin.gif Jak rozbudujesz trochę może zmienię zdanie, ale na razie zmierza to do ni kont.

oczywiście, jeszcze sporo pracy przede mną zanim jakiś grafik się skusi, szczególnie znając mój słomiany zapał :<

 

E: aaa, zapomniałem. fotele wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

AHAHAHAHA o kurde padlem xD

Maniek biedaczek nie mogl sie odnalezc na forum i go ciagle cisneli to se multikonto zrobil zeby sie wyzyc xD

 

Ontopic - capo stary druhu, znam cie i wiem ze musisz troche zacisnac pasa ambicji bo jak sie jak zwykle na wszystko naraz rzucisz to znowu nic nie wyjdzie ;( (a szkoda bo brzmi fajnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NDTx0ls.png

Kolega zaczął się śmiać że używam do pixelartu programu przeznaczonego do obróbki zdjęć. Zacząłem szukać alternatyw, ale żaden program nie spełniał moich wymagań.

Wszystko jest zaplanowane i jedyne czego nie potrafię zrobić to zapisywać/odczytywać obrazu z clipboard (CTRL+C). Dam radę zrobić operowanie tym wewnątrz programu, ale nie będę mógł skopiować sobie elementu np z GM do Programu.

O wydajność nie ma co się martwić, wszystko jest zapisywane w strukturach. ;)

 

Aktualnie program potrafi otworzyć plik, rysować po nim pędzlem oboma przyciskami myszy. Zoomować scrollem, a przy pomocy spacji przemieszczać cały obraz. CTRL+MB to Pipeta. I tak na prawdę to wszystko czego mi potrzeba, ale rozbuduję go jeszcze o obsługę warstw i klatek animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graphics gale uzyj, karwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Za dużo opcji których nie potrzebuję... żadna której wymagam. :(

no tak, z tego:

program potrafi otworzyć plik, rysować po nim pędzlem oboma przyciskami myszy. Zoomować scrollem, a przy pomocy spacji przemieszczać cały obraz. CTRL+MB to Pipeta.

to nic tam nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, uwierz mi, to proste rzeczy ale przyśpieszają moje rysowanie. Bez pipety pod ręką, i rysowania dwoma kolorami nie potrafię pracować. xD

Po co pod scrollem ustawiać przesuwanie skoro mogę robić to tylko góra-dół? To jedna z najgłupszych rzeczy jakie widziałem.

 

A poza tym dobrze się przy tym bawię. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Ps. Zastanawiam się jak zrobić kanały alpha. Nie są mi potrzebne, ale szkoda ich nie mieć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANtYku drogi, jeżeli już kwestionujesz jakieś rozwiązania, warto podawać zdawkowe chociażby uzasadnienia. Na forum pełno Twoich kontestacji, nomen omen; cóż po nich, jeżeli niczego wartościowego nie wnoszą. To bardziej rada na przyszłość, aniżeli sugestia co do tej konkretnej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...