Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

póki co mam zaprojektowanych tylko kilka klas, tak 6-7(a już zrobionych dwie) więc może nie będzie źle :)

 

a to ja dam nowego screena:

screenvrx.png

 

zrobiłem pierwsze potworki, pojawiają się w każdym kolejnym pokoju i łażą za graczem (jeszcze nie atakują). są też skrzynki, da się otworzyć (ale przedmiotów jeszcze nie ma) i roztrzaskać. skrzynki pojawiają się losowo, nie we wszystkich pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCREEN_.png

 

Foka Studio zrobiło grę na KrakJam 2013. Rozwijamy i wydamy, jak tylko zmodernizujemy ją mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kradniesz dilerom dropsy i uciekasz przed nimi przez różne lokacje, zbierając rozrzucone dropsy po lokacji, aby mieć pewność, że szybko Cię nie dogoni (free run), albo że dobiegniesz do punktu bezpiecznego (campaign).

W skrócie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki staszek, ale nie pixelowy - do infekcji mi takiego stajlu, ale pixelowego, grafiki robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, silnik dooma, heretica, hexena, strifa nazywał się po prostu "Doom Engine" ( ID software ).

 

Ale wyszukałem co to jest ten Build Engine, to jest engine Duke Nukem 3D > http://en.wikipedia.org/wiki/Build_engine od 3D realms a nie ID software.

 

A rzeczywiście, to dlatego że dawno się tym tematem nie interesowałem :P Warto wspomnieć że na Build Engine działa też niezła gierka, aczkolwiek mało znana Powerslave, a.k.a. Exhumed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanujesz i rysujesz ręcznie? Nice

 

@topic: batmode

 

WzlhYzn.gif

 

Bardzo fajnie, klimatycznie, zgłaszam tylko zażalenie co do serca - jakby najpierw kurczył się przedsionek, potem komora, to byłoby to o niebo naturalniejsze, a nie jest to trudne do zanimowania akurat, więc całym sercem głosuję za tą drobną poprawką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem, które to przedsionek, a które to komora i czy faktycznie oba tu występują :(

 

nieee, nie mów mi tego nawet! to smutne okropnie. Przedsionek jest widoczny tu po lewej, jako mały, nieco jaśniejszy twór i się porusza teraz synchronicznie z komorami (widać tu całą jedną i fragment wystający po prawej drugiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem, które to przedsionek, a które to komora i czy faktycznie oba tu występują :(

ojezu

 

Wszystko śliczne, kolorystyka miód tylko animacja wampira -strasznie- odstaje od reszty. W negatywnym (bo w końcu to gra o wampirach) tego słowa znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej razi świniak szalejący z cygarem buch za buchem jakby mu rak po piętach stąpał :) weźcie to jakoś ogarnijcie żeby zaciagal sie co pare sekund a nie bez przerwy, a no i wątek że baltazar z okładki ni cholery nie przypomina baltazara w grze. Osobiście wymieniłbym tego w grze bo na okładce jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze screenów, ale pracuję nad programem do tworzenia gier w JS.

Mam nadzieję, że się powiedzie :)

 

@EDIT

Jestem w trakcie tworzenia Api.

Tutaj daje wam kodzik małego Painta:

 

GML<script type="text/javascript">

document.onmousemove = Brush;

function Brush()

{

var kropka = jsgcCreateObject();

kropka.src="brush1.png";

kropka.style.left=mouse_x()+'px';

kropka.style.top=mouse_y()+'px';

 

}

Stary, odstaw JS i nigdy do niego nie wracaj. Ewentualnie dowiedz się czegokolwiek o tym języku. Naprawdę. Kaleczysz go. Pomijam już, że istnieje Jquery i $(...).css(...), wówczas ten kod to tylko marnowanie czasu i łamanie logiki uproszczeń tego frameworka. Pomijam, że w dobie HTML5 taki kod NIGDY nie będzie miał sensu. Ale jak zobaczyłem "var kropka = jsgcCreateObject();" to naprawdę się załamałem. Ten język chyba nigdy nie zyska dobrej sławy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screenshot102.png

No to taka mała zmiana grafiki ;)

Powiedzcie mi czy izometryczne podłoże pasuje do ludzika?

 

Mi nie przeszkadza, przynajmniej jak tak stoi, ciekawe jak rozwiążesz problem chodzenia. Za to z cieniem zaszalałeś, w ogóle kąt z dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieregularne tilesy tylko na próbę podrzuciłem jeden żeby sprawdzić jak by to wyglądało bo i tak silnik idzie do kosza :)

 

@Shil: chodzenie mam na ścieżkach dynamiczne, tylko trzeba dopracować, hehe cień na szybko wiem, że kąt nie pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dawno mnie tu nie było. Wrzucam screena z aktualnego progresu nad małym projekcikiem (niestety dość zaniedbanym z powodu małej ilości czasu).screen4.png

 

Jak widać dodałem wirujące ostrza (oprócz tego jeszcze wiezyczki i teleportery, ale ich tutaj nie widać). Pasek ze statusem i czcionka nie są jeszcze poprawione (myślałem o różnych czcionkach, ale nic mi nie przypadło do gustu, więc myślę o zrobieniu czcionki samemu w postaci spritów 0-9, które będą odpowiednio układane). Po małym updacie rozgrywka zmieniła typ bardziej na zręcznościowy (dodanie niektórych obiektów) i obawiam się, że oba aspekty tzn. gra logiczna i zręcznościowa, może nie za bardzo pasować do siebie. Podczas tworzenia kilku plansz (10) bez dodanych obiektów postawiłem na odrobinę myślenia, a teraz dodałbym do tego ciut zręczności i mogłoby to mieć trochę zgubny efekt. Dostosowałem również obiekty pod możliwość stworzenia edytora map, wkrótce może uda mi się dopracować tak tą grę, aby zmontować krótki filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinball dla dwóch graczy (z podwójną grawitacją).

 

Na razie tylko jedna plansza, flippery i dwa rodzaje zderzaków. Trochę jestem niezadowolony z powodu mało oryginalnej stylistyki, ale przynajmniej jest przejrzyste (tak uważam).

 

pinball.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...