Skocz do zawartości

Przyspieszamy system


Paqoo

Rekomendowane odpowiedzi

Co mogę zrobić żeby mój komputer działał szybciej? Chciałbym podjąć dyskusję na ten temat. Dzielmy się swoimi doświadczeniami.

 

Ja polecam czyścić dysk programem CCleaner co tydzień (zależy jak często korzystasz z komputera i co robisz).

Do tego skan AVG co kilka dni (najlepiej ustawić harmonogram na tydzien).

Nalezy podzielic dysk na partycje i nie mozna trzymac programow, gier, muzyki na partycji systemowej.

Co jakis czas nalezy uruchamiac menedzer aplikacji i usuwac nieuzywane przez nas programy.

Nie polecam wlaczac 20 programow na autostart, tylko najwazniejsze.

Stare dane mozna wrzucic na CD...

 

Moze ktos powie cos na temat podkrecania procesora albo czegos podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze używanie UltimateDefrag, oraz http://www.malwarebytes.org/ A do odinstalowywania programów, używam Revo uninstaller Czyści zarówno pozostałości po folderach jak i wpisy rejestrów, które nie zostały usunięte zwykłą uninstalką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos powie cos na temat podkrecania procesora albo czegos podobnego?

Zasada podobna do wszystkiego: zwiększasz napięcie na układzie, sprawdzasz czy system chodzi stabilnie. Jeśli tak, gratulacje, próbuj dalej, jak nie i procek nie puścił dymu to reset bios zworką i od nowa. Ale podkręcony procek bardziej się grzeje więc mam nadzieję że masz dobre chłodzenie i zasilacz który to uciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od procesora, z tego co mi wmawiają to Phenomy i starsze intele są kiepskie do tego, Intel Core ma za to duży potencjał. Pamiętaj też że podkręcanie zrywa warunki gwarancji (w większości przypadków) więc możesz się narazić na koszty. Mój Sempek (AMD Sempron) dla moich biurowych prac, przeglądania neta i paru mniej zasobopotrzebujących gierek mi w zupełności wystarcza, więc się w to nie bawię. Rób jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej też to na uwadze że niektóre procesory są fabrycznie podkręcone i wydane z nowym numerkiem, tak robił często intel dlatego z niektórych ich procków nie dało się już nic więcej wycisnąć .

Edit: tą informację wziąłem z PC world komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...