Skocz do zawartości

FIREBALL


Cannon Fodder

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: FIREBALL

 

Gatunek: gra zręcznościowa

 

Opis: FIREBALL to kolejna nowatorska odmiana starego, dobrego Arkanoida, której akcja dzieje się w kosmosie. Tak jak w standardowym arkanoidzie celem gry jest zbicie wszystkich cegiełek z planszy za pomocą piłeczki i kierowanej myszą, paletki. Podczas zbijania bloczków pojawiają się ciekawe bonusy które ułatwiają lub utrudniają grę. Gra posiada 10 układów i trzy stopnie trudności (prędkości). Na przejście układu gracz ma 4minuty. Jeśli czas zostanie przekoroczony, gracz traci jedno z 3 żyć. Dużym utrudnieniem jest latające UFO, które zrzuca bomby. Trafienie bomby w paletkę powoduje jej utratę, co z kolei przyczynia sie do utraty piłki. Za trafienie piłeczką w ufo otrzymujemy czerwona monetę, którą można zebrać. Zebranie 5 czerwonych monet daje nam dodatkowe życie. Warto także zbierać żółte gwiazdki. Zebranie pięciu gwiazdek, daje możliwość uruchomienia "ognistej kuli" (kliknięcie lewym guzikiem myszy). Całość utrzymana w wesołym i ciekawym klimacie może być naprawdę udaną zabawą.

 

Download: https://gmclan.org/up6024_4_fireball.html

Rozmiar pliku: 6.5 MB, gra spakowana RAR'em, po rozpakowaniu zajmuje niewiele więcej.

 

Autorzy: Nie jestem biegłym programistą więc gra ma troszkę niedociągnięć, można powiedzieć że jest to wersja BETA. Grafika, muzyka i dźwięk są pobranie z darmowych, ogólnie dostępnych źródeł. Wszystko połączone zgrabnie w całość dało taki oto efekt.

 

Screeny:

 

 

screenshot.jpgscreenshot2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gry miałem dziwne echo ze wszystkimi dźwiekami, ewentualnie potem się przyzwyczaiłem i dlatego przestało mnie wkruzać.

Gejmplej - 7/10

kotletowość - mega odgrzewane(3)/10

graficznie - 7/10

dźwiękowo 5/10

 

średnia: 1.1 WTF?

Kij, daje 3 i ide chyba na dodatkowe z matmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba z nickiem Cannon Fodder i Superfrogiem zasługuje na to, żeby jego gra została oceniona :).

 

Powiem szczerze, że bardzo solidnie wykonana produkcja, podoba mi się system zdobywania żyć i bonusów (chociaż wprowadziłbym restrykcje blokujące możliwość korzystania z takich dobrodziejstw w nieskończoność :)), jednak parę rzeczy trzeba by poprawić, mianowicie:

- dynamika cierpi na braku urozmaiceń, powinieneś poświęcić na ten element znacznie więcej czasu i go rozbudować na tyle, na ile pozwala Ci wyobraźnia. Obecnie monotonne zbijanie klocków jest dla większości nudne, jeśli nie uświadczamy podczas rozgrywki nowych rzeczy,

- obecna oprawa nie jest zła, ale do ideału jej daleko (brakuje spójności stylistycznej przede wszystkim). Jeśli zależy Ci na rozwoju tej produkcji, poświęciłbym na Twoim miejscu siły i stworzył całą oprawę od początku według własnych zasad kompozycyjnych,

- wszechobecna monotonia zabija tę grę. Wprowadź nie tylko intrygujące bonusy, ale także i wymyślne "przeszkadzajki", bardziej uciążliwi przeciwnicy - a także specjalne klocki, które pełnią jakąś funkcję (chociażby teleportera, w niektórych grach to się sprawdziło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gry miałem dziwne echo ze wszystkimi dźwiekami, ewentualnie potem się przyzwyczaiłem i dlatego przestało mnie wkruzać.

Gejmplej - 7/10

kotletowość - mega odgrzewane(3)/10

graficznie - 7/10

dźwiękowo 5/10

 

średnia: 1.1 WTF?

Kij, daje 3 i ide chyba na dodatkowe z matmy.

 

Średnia 5,5 idź na to dodatkowe lepiej...

 

Ja oceniam tą grę na 5 gwiazdek, 3maj się!

 

Wielki Mistrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Osoba z nickiem Cannon Fodder i Superfrogiem zasługuje na to, żeby jego gra została oceniona .

why?

grafika średnia [najważniejsze jest utrzymanie jednego stylu] ze screenów, może później ściągnę to ocenię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Hell yeah. Chociaż bardziej chodziło o sam fakt znajomości i docenienia klasyki gier komputerowych :).

Ja go nie znam, a to, że w avku ma żabe nic dla mnie nie znaczy

 

 

edit:

gra się na początku nawet nieźle, ale gra jest strasznie nudna i mało dynamiczna, grafika nie pasuje do siebie.

Między 3- a 2+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...