Skocz do zawartości

Electro Man: Remake


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Electro Man: Remake

 

Gatunek: platformówka

 

Opis: remake kultowej gry Electro Body (za granicą: Electro Man), która podbiła wiele komputerów domowych i - co ważne - szkolnych w ubiegłych latach. Dziś może mało osób ją kojarzy, ale warto się z nią zapoznać, dla niektórych będzie to nowe doświadczenie, dla innych - odświeżenie starych, dobrych czasów :).

 

Download: http://jakim.org.pl/files/electroman_remake.v08.16.rar

Rozmiar pliku: 4,95 MB

Wersja: 08.16

 

Autorzy:

Programowanie:
Teremochek

Grafika:
oryginalna

Design etapów:
oryginalne; Jakim

Screeny:

 

http://img227.imageshack.us/img227/2026/electro1.png

http://img830.imageshack.us/img830/8977/electro2.png

 

Gameplay:

 

 

Ci, którzy rozpoczynają przygodę z grą, powinni zacząć oczywiście od klasycznych poziomów, następne są o wiele trudniejsze i wymagają gimnastyki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innym ale mi ta gra nie działa. Włączam ją wybieram classic level i widzę dyskietkę czekałem 20 sekund aż się włączy i nic potem włączyłem menadżer zadań i tam pisze brak odpowiedzi więc wyłączam grę. To samo dzieję się jak wybiorę te nowe levele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że testowałem na linuxie - Debian i Gentoo i bardzo dobrze działało ;)

 

A teraz pytanie do Jakim'a:

 

Bo kiedyś pamiętam jak grałem w Electro Body tak więc remake ten jest bardzo dobry, ale czy nie myślałeś nad zrobieniem kolejnej części ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, mapy się włączają po jakichś 5 sekundach.

 

Grafika: 5/5

Fabuła: 5/5 (patrzyłem w googlach)

Gameplay: 5/5

Muzyka i dźwięki: 4/5 (byś mógł jakąś muzyczke w tło wwalić)

Bugi: 0 (Jedyna rzecz to ta że utknąłem w klasycznych levelach w jakiejś rozpadlinie ale tam było wąskie wyjście a ja nie wiedziałem jak sie czołgać. :glare: Daj klawiszologie tego czy coś.)

 

+1 Za Edytor

Jest tak dobre że aż mnie natchnęło do zrobienia platformówki. :P

Proponuję zrobić więcej wrogów i broni jak co to mam pomysły do tego moge podesłać jak chcesz. :)

 

Ogółem: 5+5+5+4-0+1:4=5.0

5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz uzbierać 3, żeby wydostać się z poziomu (to nie są czaszki imho, ale who cares :)).

 

Poziomy za pierwszym razem zawsze wydają się długie, jednak przy umiarkowanej wprawie przechodzi się całą grę w, nie okłamując, półtorej godziny (8 klasycznych poziomów, 5 moich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyszła nowa poprawka, naprawia błąd w jednym poziomie oraz kilka pomniejszych usterek. W najbliższym czasie, mam nadzieję, zostaną naprawione wszystkie "dziwne błędy", jak na przykład nieskończona pętla teleportu. Tym, którym zależy na rozwoju gry, prosiłbym o ponowne ściągnięcie gry i zanotowanie, czy coś się zmieniło (jeśli nie, to będzie się kombinować dalej, remote bug-fixing jest naprawdę czasochłonny i wymaga wielu prób).

 

Co do błędów technicznych, info:

 

Windows Requirements: Windows 2000/XP/Vista/7; Hardware OpenGL support recommended; DirectX7 or greater recommended.

Can not work with the card integrated by video.

 

Link zaktualizowany w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, pamiętam jak dawno, dawno temu, gdy jedyne co potrafiłem robić na komputerze to go psuć, włączałem grę Electro Man i z całą rodziną (ha, tylko mój tata przeszedł całą co stanowiło +100 do respektu dla przedszkolnego dziecka) graliśmy całymi dniami. Największa bolączka - to brak zapisu (później się dowiedziałem, że on był, tylko nie umieliśmy z niego korzystać) więc komputer często chodził całą noc by rano móc kontynuować rozgrywkę. Ileż było płaczu mego brata gdy po raz 20 rozwaliła go spadająca cegła. Niezły sentyment mam do tej gry, więc gdy już "nieco urosłem" - dodam, że teraz już nie chodzę do przedszkola ^^ - postanowiłem zagrać ponownie. Niestety o żadnym Electro Manie nie mogłem nic znaleźć, za to pobrałem Electro Body. Doszedłem chyba do 4 poziomu i... zabezpieczenia antypirackie zakazały mi dalszej gry i skasowały zapis. Później kilkakrotnie wracałem do gry, ale już bez większego entuzjazmu czy np. możliwości przejścia gry, bo wspomniane zabezpieczenia wszystko psuły.

 

Trochęm się rozpisałem, no ale jak tu nie pisać o Electro Man/Body! Za sam pomysł remake'u należy się 5 gwiazdek, a za to, że jest on genialny drugie tyle! Szkoda, że maksymalnie mogę dać połowę tego co też zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszz kurrr remake electro mana :D Szczerze cale zycie czekalem na dobry remake tej gry. I ten w zasadzie jest dobry aczkolwiek w moich dzieciecych snach widzialem gre nieco bardziej rozniaca sie od pierwowzoru. Tak czy inaczej dobra robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...