Skocz do zawartości

muzyka :/


Rekomendowane odpowiedzi

Gra chodzi wolniej, ponieważ spowalnia ją muzyka.

Dlatego warto użyć poniższego kodu ;]

 

W Create :

graj = sound_add('nazwa.format',0,0); //w pole 'nazwa.format' wpisujesz nazwe i format muzyki
sound_play(graj);

 

Aby wszystko działało musisz umieścić muzykę w katalogu z grą a tą co umieściłeś w GM usuń.

(46)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graj = sound_add('nazwa.format',0,0); //w pole 'nazwa.format' wpisujesz nazwe i format muzyki
sound_play(graj);

 

Tam gdzie "nazwa. format" lepiej by było jak byś mu wyjaśnił że chodzi o ścieżkę do pliku, co prawda muzyka musi być w folderze z grą, ale jeżeli on ma w jakimś pod folderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie "nazwa. format" lepiej by było jak byś mu wyjaśnił że chodzi o ścieżkę do pliku

graj = sound_add('nazwa.format',0,0); //w pole 'nazwa.format' wpisujesz nazwe i format muzyki

sound_play(graj);

co prawda muzyka musi być w folderze z grą, ale jeżeli on ma w jakimś pod folderze ?

Aby wszystko działało musisz umieścić muzykę w katalogu z grą a tą co umieściłeś w GM usuń.

(47)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie napisałeś tego że może mieć jeszcze w pod folderze i że trzeba wtedy ścieżkę do tego pod folderu napisać, a nie samą nazwę pliku. On może to zrozumieć tak że "Będę miał w folderze z grą, OK !” i sobie wsadzi do jakiegoś folderu 'Music' napisze w 'sound_add('nazwa. rozszerzenie',[...]', i mu wyskoczy błąd bo musi sprecyzować gdzie on w tym folderze z grą wsadził ten plik muzyczny. (jeżeli oczywiście będzie korzystał z tych pod folderów) wtedy ścieżkę do pliku piszę się jak Tymon pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast muzyki polecam efekty dźwiękowe które "naśladują muzykę". Np. Odgłos pracy jakiś maszyn układający się w harmoniczny rytm przypominający muzykę. Nie dość że takie dźwięki mogą spokojnie być krótkie i się w koło powtarzać to jeszcze jest to muzyka i równocześnie odgłos maszyny lub czego innego w zależności jaką się robi grę. Czyli już nie trzeba dawać osobno muzyki i efektu dźwiękowego. Obydwa są połączone i w dodatku oryginalny efekt. To jest rzadkość w grach.

 

Dam przykład:

 

Komputer - Pracujące komputery.

Maszyna - Prcująca maszyna.

Szybki komputer - Szybko pracujący komputer.

Inna maszyna - Jakaś inna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jakbym puścił ci skowyt psa i kazał wyobrazić, że to płacz dziecka xD .

 

To już nie przesadzaj przecież nie brzmi to znowu jakoś tak żeby nie przypominało to np. maszyny. =P Z resztą jak chcecie ^^ te dźwięki robił profesjonalista od efektów dźwiękowych do gry Doom 3. Tak dla info x3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP Ultimate, nie grałeś w DOOM'a :P

Niestety nie mogę sie wypowiedzieć na temat muzyki w DOOM 3, bo w tamtych czasach gdy w nią grałem jeszcze nie posiadałem głośników xD

 

Ale chyba, aż tak źle to tam nie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP Ultimate, nie grałeś w DOOM'a :P

Niestety nie mogę sie wypowiedzieć na temat muzyki w DOOM 3, bo w tamtych czasach gdy w nią grałem jeszcze nie posiadałem głośników xD

 

Ale chyba, aż tak źle to tam nie jest :D

 

W tamtych czasach ?? Nie myli ci się przypadkiem Doom 3 z pierwszym Doom ?? Bo trójka w 2004 roku wyszła ^^ Co do samej muzyki w Doom 3 to przecież tam nie ma żadnej muzyki =P Tylko mroczne odgłosy w tle dla mnie to po prostu przełom w żadnej innej grze nie czułem tak wielkiej grozy (polecam sobie zagrać w Doom 3 w nocy w zamkniętym pokoju najlepiej w słuchawkach) wrażenia nie zapomniane ^^ Nie raz podskoczyłem z fotela jak nagle otworzyła się ściana a niej wyleciał jakiś zombiak czy to jeszcze z ciemnego zakamarka niby spokojnie wiem ze idzie w moja stronę ale jak już się wyłoni to arrghh ^^"

 

Giedek: grałem 2 pierwsze levele xD .

 

Aż tak ci się zcinało ? x3

Ja w to zagrałem ze 3 razy na Ultra Quality i szczerze mówiąc zagrał bym sobie po raz 4 i w dodatek "Classic Doom 3" =^-^=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...