Skocz do zawartości

Sprzedawanie gry!


Kazik1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałem o coś zapytać ale to później więc tworzę stronę internetową o grach z Gm i czy legalne by było gdybym zaczoł je tam sprzedawać oczywiście własnej produkcji strona jest o tym że użytkownik ma pomysł na grę ale nie umie go zrealizować on podaje mi swój opis gry a ja ją tworzę za niego i później mu ją sprzedaje za jakieś 5/10 zł

czy to legalne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalne dopóki autorzy czesci wykorzystanej w tej grze zgodzą się na to byś je sprzedawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Po pierwsze znajdź kogoś kto ci za 5/10zł sprzeda słownik, później spytaj 100 ankietowanych, czy są tym zainteresowani, jeśli będzię chociaż jeden to możesz się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jak dla mnie to możesz robić i po 50gr i tak zarobisz tyle samo, zresztą opłaca ci się to w ogóle?

 

Ale dobra, 1st project: zrób za nas gloriousa, dorzuce bonusowo dodatkowe 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałem o coś zapytać ale to później więc tworzę stronę internetową o grach z Gm i czy legalne by było gdybym zaczoł je tam sprzedawać oczywiście własnej produkcji strona jest o tym że użytkownik ma pomysł na grę ale nie umie go zrealizować on podaje mi swój opis gry a ja ją tworzę za niego i później mu ją sprzedaje za jakieś 5/10 zł

czy to legalne???

 

Jest to legalne. Najlepiej będzie jak napiszesz licencję i umowę z klientem, bo potem się okaże, że rozmyślił się, bądź nie chcę za nią zapłacić lub oskarżyć Cię o prawa autorskie i wykorzystanie fabuły/nazwy gry/pomysłu w twojej grze (mogą się zdarzyć takie przypadki). Musisz się także przygotować na to że klient nie będzie chciał kupić tej gry i twoja praca pójdzie na marne.

 

no to uważacie że co za niska cena??

 

Zdecydowanie za niska. Zrobiłbyś grę komuś za 10zł? ja na pewno nie. Zobacz sobie cenniki firm tworzących strony internetowe (ok. 1000zł z cms'em itp.) i porównaj (strony i gry, prawie to samo). Cena nie może być z góry ustalona bo musisz wliczyć robociznę, czas pracy, wielkość gry/fabuły jaką zażyczył sobie klient.

 

A swoją drogą to dobry pomysł z tym tworzeniem gier :]

 

A i jeszcze jedno, musisz mieć wszystko własnej roboty (grafika, silnik, muzyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co zrobiłby klient, gdyby się dowiedział że gra którą sobie zamówił była robiona w Gm'ie xD

Taniej by Mu wyszło samemu się nauczyć podstaw i takową zrobić happy.gif

 

jeśli była by na prawde dobra to miałby to gdzieś lub podziwiał by jej twórce i sławił go w imie pana naszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednego jeszcze nie rozumiem: Po co ktoś miał by zamawiać sobie grę? dla szpanu? (patrzcie ludzie to moja gra, którą zrobił xxx), dla przyjemności?

 

Hm a po co sie kupuje gry?

Chyba po to żeby sobie w nie pograć. Niektóre gry, nawet tworzone w GM mają świetny klimat, fabułę, grafikę, swój styl. Jeśli komuś to przypadnie do gustu to chyba oczywiste że wyda te kilka złotych na gre. Takim polskim przykładem może być przecież Magi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Hm a po co sie kupuje gry?

Chyba po to żeby sobie w nie pograć. Niektóre gry, nawet tworzone w GM mają świetny klimat, fabułę, grafikę, swój styl. Jeśli komuś to przypadnie do gustu to chyba oczywiste że wyda te kilka złotych na gre. Takim polskim przykładem może być przecież Magi.

I po to zamawiasz grę tylko dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre pomysły są naprawdę dziwne. Najpierw sporządź przykład umowy o dzieło, na podstawie której będziesz "zatrudniał" czy nie wiem jak to nazwać, a potem powiem Ci, czy ewentualnie by przeszło. Bez sporządzania i podpisywania umowy elektronicznie nie ujdzie od strony prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy rozdział, pierwszy punkt w licencji dostarczanej wraz z game makerem mówi że, możesz używać zarówno wersji LITE jak i PRO do użytku komercjalnego. W przypadku PRO dodatkowo jest warunek mówiący że musi to być legalne PRO.

1.1. Subject to these terms you may install and use:

 

the versions of the Software described as "Beta" or "Demo" for personal, non commercial, evaluation use only;

the versions of the Software described as "Lite" for personal, non-commercial and commercial use;

the versions of the Software described as "Pro" for personal, non-commercial and commercial use provided you have paid the applicable licence fee;

3.2. Stand-alone versions of games created with the Software can be distributed without any licensing fees.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To zalezy od jakosci i grywalnosci gierki ;P

No tak, np TeeGee sprzedał swoją grę, pamiętam jak mi Shocker mówił, że w Empiku kupił ją.

 

Co do sprzedaży gier z GM to możesz sprzedać jeśli masz legalnego GMa, grafiki są Twoje lub użyte kogoś za jego zgodą i wpisane do creditsów i to samo z muzyką, dźwiękami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, np TeeGee sprzedał swoją grę, pamiętam jak mi Shocker mówił, że w Empiku kupił ją.

 

Nie mieszaj: TeeGee zrobił grę w Game Makerze "Magi" i ją sprzedawał (a raczej: sprzedaje) płatnościami internetowymi; "gra z empiku" to Ancient Quest of Saqqarah, którą współtworzył TeeGee w firmie Codeminion i nie jest ona robiona w Game Makerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...