Skocz do zawartości

Tetris


pamparampa

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Tetris

 

Gatunek: Logiczno-zręcznościowy

 

Opis: Wiele już gier próbowałem zrobić, ale żadnej nie udało mi się zrobić do końca. W tym czasie pracuję wciąż również nad innymi produkcjami. Tetris powstał, bo chciałem sobie udowodnić, że potrafię zrobić jakąś grę od początku do końca. Zasady są takie, jak w klasycznym tetrisie (chyba każdy zna). Jak są jakieś błędy to piszcie

 

Download: https://gmclan.org/up5459_4_tetris.html

Rozmiar pliku: 1071KB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
pamparampa

Fabuła:
brak

Grafika:
pamparampa

Muzyka:
brak

Screeny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ściągnę, a co do screenów:

#1 całkiem dobry, tylko te napisy jakieś koślawe.

#2 no gameplay klasyczny i zachęcający

 

Niestety, gra nie jest dobra. Ale jeżeli to twoja pierwsza produkcja która ujrzała świat, radzę ci:

1.Popraw grafikę na ciekawszą (jakąś urozmaiconą!)

2. Przyśpieszenie klocków jest jednorazowe. Zrób że po puszczeniu przycisku klocek wraca do swej początkowej prędkości

3. Kilka innych, mało ważnych..

Życzę owocnych prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest aż taka zła.

Na pewno proponuję poprawic ci menu i grafikę podczas gry(klocki itp.), oraz zrób jakiś inny sposób wyświetlania punktów i aktualnego lvla bo zwykły tekst w dodatku jeszcze nie ozdobiony (tylko wzięty w ramke) nie jest ładny.Proponuję dodac też jakąś muzykę.

 

Ocena: narazie 3+/5, jak poprawisz to co ci napisałem to dam 4+/5 lub 5/5.

Powodzenia!

EDIT: Jeżeli to twoja pierwsza gra to jest dobra. Moja pierwsza gra była duuuuuuuużo gorsza od tej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś buga, to masz:

blibli.png

 

Zaznaczyłem ci dwie takie figury nachodzące na siebie (zielony i niebieski kolor). Stało się to, gdy figura w kształcie tej czerwonej (zaznaczyłem kolorem żółtym) została obrócona w tym cienkim korytarzu... Po prostu po obrocie się nie mieści, więc nie powinna się obracać. Tak samo będzie z innymi figurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zasady nie są do końca jak w klasycznym tetrisie ... W tetrisie za ułożenie w jednym momencie podwójnej lini, jest więcej punktów niż za ułożenie osobno dwóch pojedynczych, u ciebie jest tyle samo ... I odpowiednio za ułożenie potrójnej lub poczwórnej lini jest jeszcze większy bonus do punktów ... Bez tego granie w tetrisa nie ma sensu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się z tym, żeby klocki w tetrisach zwracały uwagę na sytuację gracza :blink: chyba że nigdy tego nie zauważyłem. Jak ty na to wpadłeś? Zauważyłeś że zawsze długi klocek robi ci na złość i nie chce spadać? Myślę że w każdym tetrisie jest losowo ale jeśli nie to chcę dowodów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób inne losowanie. Już tłumaczę. Jeżeli chcesz mieć pewność że rodzaj pojawiających się klocków będzie zbalansowany, użyj do tego list. W klasycznym Tetrisie jest 7 klocków. Zrób przykładowo listę (ds_list) w której załadujesz po 10 figur jednego typu, dając razem 70. Następnie przemieszaj listę (ds_list_shuffle) i puszczaj figury w tej kolejności. Jak lista się skończy, przejdź na jej początek i pomieszaj. Będziesz miał pewność że figury spadają w zbalansowany sposób :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tetrisie za ułożenie w jednym momencie podwójnej lini, jest więcej punktów niż za ułożenie osobno dwóch pojedynczych, u ciebie jest tyle samo ... I odpowiednio za ułożenie potrójnej lub poczwórnej lini jest jeszcze większy bonus do punktów ... Bez tego granie w tetrisa nie ma sensu ...

 

To ja mam pomysł na prosty algorytm.

 

P=20L^2

 

P- Punkty do dodania

L- Linie zrobione za jednym zamachem

 

 

Ciekawostka:

To algorytm zarobionej kasy w gta:sa za kradzież sprzętu domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...