Skocz do zawartości

Książki


Fallord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Byłem dzisiaj w empiku i przejrzałem sobie wiele książek (większość to fantastyka). No i w oczy rzucił mi się dwie książki : Jacek Piekara - Płomień i Krzyż oraz Marcin Mortka - Miecz i Kwiaty.

 

No i mam problem, bo mam chęć na przeczytanie czegoś co ma ciężki klimat/dzieje się w średniowieczu/porusza sprawy religii/i jakiegoś zakonu/inkwizycji.

 

Nie dysponuję wysokim budżetem, toteż najlepiej żeby książka kosztowała ~35 złotych.

 

Co moglibyście mi polecić ? Tamte dwie książki nie spełniają moich wszystkich wymagań, więc szukam czegoś podobnego i dobrego. (Najlepiej, żeby książka była polskiego autora)

Ogólnie to piszcie o książkach które przeczytaliście, godnych polecenia, ciekawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mogę ci zaproponować moją książkę, ale jeszcze jak ją bardziej wydam, narazie mam trzy egzemplarze :P Ale kontakty kontaktami.. Na razie sobie na nią poczekasz, ale spełnia twoje warunki ale nie jest zbytnio o religii... Ale akcja itd... A ja poleciłbym ci.. hmm... Eragona czytam, mam wszystkie części :P Ale mógłbyś poczytać też Sherlocka Holmesa...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płomien i krzyż jest dobre, polecam. Marzenia i koszmary nie takie dobre, wole Kinga powieści niż opowiadania, no cadilac (z tego zbioru) dolana niezły :) Ale tak ogólnie płomień i krzyż to prequel trzech dużo lepszych książek - miecz aniołów, młot na czarownice,i sługa boży (nie pamiętam chronologii.). Polecałbym zacząć czytać mimo wszystko od tych trzech, bo chociaż akcja płomienia i krzyża dzieje sie przed nimi - to narracja poprowadzona jest tak że ktoś kto zna późniejsze przygodu madderina dużo lepiej się bawi. Marcina Mortki nic nie czytałem więc ciężko sie wypowiedzieć.

acha a takto polecan heszcze sage husycką sapkowskiego bo w realiach inkwizicja/woojny religijne/fantasy(w tym wypadku historyczne fantasy) nie ma sobie równych (narrenturum, boży bojownicy, lux perpetua) czytałem tą sagę z 10 razy i czytam znowu.

@Pieter

z kinga przeczytaj sobie gre geralda albo dolores claiborne, nie pożałujesz :) 2 największe hardcory w jego wykonaniu, wczuwa konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płomien i krzyż jest dobre, polecam. Marzenia i koszmary nie takie dobre, wole Kinga powieści niż opowiadania, no cadilac (z tego zbioru) dolana niezły :) Ale tak ogólnie płomień i krzyż to prequel trzech dużo lepszych książek - miecz aniołów, młot na czarownice,i sługa boży (nie pamiętam chronologii.). Polecałbym zacząć czytać mimo wszystko od tych trzech, bo chociaż akcja płomienia i krzyża dzieje sie przed nimi - to narracja poprowadzona jest tak że ktoś kto zna późniejsze przygodu madderina dużo lepiej się bawi. Marcina Mortki nic nie czytałem więc ciężko sie wypowiedzieć.

acha a takto polecan heszcze sage husycką sapkowskiego bo w realiach inkwizicja/woojny religijne/fantasy(w tym wypadku historyczne fantasy) nie ma sobie równych (narrenturum, boży bojownicy, lux perpetua) czytałem tą sagę z 10 razy i czytam znowu.

@Pieter

z kinga przeczytaj sobie gre geralda albo dolores claiborne, nie pożałujesz :) 2 największe hardcory w jego wykonaniu, wczuwa konkretna.

mnie zabił ten rozdział o pokojówce zjadającej zaschniętą spermę z prześcieradeł jednego z bogadych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynam właśnie drugi raz Mistrza i Małgorzatę. Wasze fantasy się przy tym chowają :3

 

Wasze fantasy się przy tym chowają :3

 

Heh Ta jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Peter Straub - Pan X

Można się w pewnym momencie pogubić :)

Jacek Dukaj - czarne oceany. Przy pierwszym czytaniu mało prawdopodobne że uda się nie pogubić. Niesamowicie pokręcona i frustrująca książka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achaja fakt, dobre ale pierwsze półtora tomu. Później sie dzikie robi, zbyt wybujane. Ale przeczytać warto.

(Tak na marginesie to nie słuchać Arcaliana, nie ma to jak dobra książka!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...