Skocz do zawartości

Galeria Grafik


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można twierdzić że gatunek platformówek jest beznadziejny?! To jeden z głównych filarów gier jako takich i źródło niesamowitych gier jak te wszystkie części Mario, Castlevania, Limbo, Megaman, Super Meat Boy, etc. Co roku twórcy pokazują że wciąż da się wycisnąć z tego wiele oryginalnych i ciekawych treści. Jeśli jeden z najwspanialszych gatunków nazywasz beznadziejnym to równie dobrze możesz to powiedzieć ogólnie o wszystkich grach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Naprawdę nie wyczuliście ironi w mojej odpowiedzi? Nic do platformówek nie mam, są ,były i będa tworzone i bardzo dobrze.Ale rozbawił mnie fakt nagonki na kogoś kto chce zrobić grę ala Slender bo będzie "odtwórcza" a jak ktoś robi 99999999999 praktycznie identyczną platformówkę (biegamy i skaczemy - nie oszukujmy się , innowacyjne zdarzają się 1 na 1000) to nikt nie pociśnie autorowi w stylu "Ja pyerdole kolejna taka sama platformówka".To był post broniący autora " ala slendera" nie jadący po platformówkach.Przecież większość gier ze wszystkich możliwych gatunków będzie odtwórczych -i co z tego, liczy się jakość danego egzemplarza;p Perełka może się trafić w klonie tetrisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polarny kosmita, ciekawy. Dałabym trochę cienia na tułowiu od rąk i głowy, to troche by sie tułow wglebił, chyba ze jest idealnie na tym samym poziomie.

A mi gif maker zjadł wszystkie rozmycia... i zamiast babeczki w kuli, został tylko taki promyczek wokół heh:

b8.pnggif5.gif

 

 

a tak to jeszcze kilka animacji:

 

gif4.gifgif3.gifgif2.gifgif1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polarny kosmita, ciekawy. Dałabym trochę cienia na tułowiu od rąk i głowy, to troche by sie tułow wglebił, chyba ze jest idealnie na tym samym poziomie.

A mi gif maker zjadł wszystkie rozmycia... i zamiast babeczki w kuli, został tylko taki promyczek wokół heh:

b8.pnggif5.gif

 

 

a tak to jeszcze kilka animacji:

 

gif4.gifgif3.gifgif2.gifgif1.gif

Przypomina mi to skórkę hallowenową do Mercy w Overwatch ,szczególnie tam gdzie siedzi na miotle. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Naprawdę nie wyczuliście ironi w mojej odpowiedzi? Nic do platformówek nie mam, są ,były i będa tworzone i bardzo dobrze.Ale rozbawił mnie fakt nagonki na kogoś kto chce zrobić grę ala Slender bo będzie "odtwórcza" a jak ktoś robi 99999999999 praktycznie identyczną platformówkę (biegamy i skaczemy - nie oszukujmy się , innowacyjne zdarzają się 1 na 1000) to nikt nie pociśnie autorowi w stylu "Ja pyerdole kolejna taka sama platformówka".To był post broniący autora " ala slendera" nie jadący po platformówkach.Przecież większość gier ze wszystkich możliwych gatunków będzie odtwórczych -i co z tego, liczy się jakość danego egzemplarza;p Perełka może się trafić w klonie tetrisa

nadal nie widzisz różnicy między gatunkiem, a jedną grą? :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, fajny ten potworek, nadałby się do gry jakiejś lodowej. Już zima się zbliża, jakos tak w sam raz na gre o sniegu. O ślizganiu, albo co. Nie da sie zrobic gry w 20 osób? taka sztafete ze kazdy cos doda od siebie nastepny do kodu? Za duzo MasterChief. :/ Ale co dalej z tym futrzakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem lekką przerwę z RTS-em, ale niedawno wróciłem do prac. Przepisałem sporą część kamery i renderera odchodząc od rzutu ortogonalnego i sztucznie wyliczanej paralaksy na rzecz perspektywy; batcher ma teraz oś Z. Musiałem dopisać frustuma do obcinania sceny (wcześniej to był prostokąt) oraz reprojekcję myszki ekran->świat żeby można było kontrolować jednostki. Działa. Póki co, materiałów zawartych poniżej jeszcze nigdzie nie wrzucałem po za GMC.

 

* Nowy efekt silników wzorowany na samolotach odrzutowych (są bardzo charakterystyczne). Tu gif: http://imgur.com/Dljy8vO

* Tu gif jak sobie latają z widocznym efektem (nowej) paralaksy: http://imgur.com/KLnPVcF

* Album do którego wrzucam co jakiś czas nowe animacje / screenshoty, pełniący rolę pamiętniczka lub devloga: http://imgur.com/a/IQG1D

 

Poniżej prezentacja nowego świata:

Z5vEYlT.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bym grał w to!

Jedyna - serio jedyna rzecz, która mi odrobinkę przeszkadza jak na to patrzę to to, że silniki zostawiają taki długi ślad.

Ale ślinię się na to tak bardzo, że brak mi słów - uwielbiam takie klimaty. Sam kiedyś próbowałem czegoś... chciałem napisać podobnego ale nie chcę Cię urazić. Powiedzmy czegoś co bardzo chciałem by wyglądało choć w 1/10 tak dobrze :) Nawet na forum kiedyś pokazałem "demo" - więc jak ktoś chce jeszcze dodatkowo docenić to co robisz (nie wiem czy to potrzebne) to może sobie zobaczyć jak mogło to wyglądać gdyby było zrobione źle :D

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=27466

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@I am Lord, 10% całego kodu gry to shadery w GLSL, czyli całkiem sporo. Z gameplayem średnio, bo jedyne co można na tą chwilę zrobić to przemieszczać jednostkami. Wygląda na to że muszę zmienić priorytety.

@Ignatus, docelowo chcę aby mechanika dzieliła się na dwie warstwy: pierwsza, główna, to taktyczna gra czasu rzeczywistego w której musisz wygrać bitwę posiadając z góry narzucony pakiet jednostek posiadając na boku jakąś mini-misję, a druga, w skali makro byłaby bardzo uproszczoną turówką w której musisz podbić galaktykę podzieloną na regiony dające pewne bonusy, np. unikalną jednostkę lub takie, które wzbogaciły by bardziej mechanikę (np. dwie akcje na turę, czy coś w tym stylu).

@koziu, założę się że twoja gra przy obecnym stanie rzeczy ma bardziej zaawansowany design od mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...