Skocz do zawartości

Galeria Grafik


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

poćwicz rysowanie twarzy, jak twarze będą lepsze to twoje rysunki dużo zyskają

 

Chell, przesadzasz, bo jeśli już twarze troszeńkę lepsze by być mogły, ale z twierdzeniem, że rysunki 'dużo zyskają' zgodzić się nie mogę, gdyż poziom niemalże każdej pracy propy jest na takim poziomie, że ciężko tu o jakikolwiek progres. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chell bo ty byś chciał progress z pracy na prace? spójrz na moje prace sprzed roku, sprzed dwóch. Progress jak w morde strzelił, a najlepiej to spojrzeć na portrety albo w pracach skupionych na jednej postaci które rysuje bo w takich masówkach ciężko każdy detal obmacać, ni ma czasu :)

A z tymi drugowojennymi w ogole rysunkami - te co mam wykorzystam jako loadingi do wojenno-zbrodniarskiej misji w tripie, ale też myśle że będzie jakaś dłuższa seria, ogólnie jakoś ostatnio wchłoneła mnie historia a szczególnie te czasy, słuchanie wspomnień ludzi którzy tam byli w czasie rysowania to nieskończony kop motywacji, i nieskończona ilość scen które aż prosi się żeby narysować . Tylko że za cholere nei znam się na sprzece umundurowaniu i kwestiach technicznych co gdzie kiedy, wyjątkowo dużo idzie w ruch co rzadko w moim przypadku -referrencji żeby jako taka zgodność była, choć wiem że daleko szczególnie pod kątem mundurów do ideału. Fajny patent robienie researchu przed rysunkiem, dowiedziec sie jak najwiecej o sprzecie, terenie, okolicznosciach, pogodzie, obczajanie archiwalnych zdjęć, fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

sorry, zapomnialem, to jest gmclan, tutaj nie mozna wyrazic swojego zdania bo zaraz sie zbiegnie jakis anty zeby powiedziec jaki to jestes glupi

pani np ci wyszla ######scie i ja rozumiem, ze nie kazdy niemiec byl przystojniacha ale zeby az taka przepasc?

bez_tytu_u.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no aż taka przepaść co ja mam powiedzieć?

przysiadłbym kolejne 5 h i by było cacy wszystkie twarze, no ale już nie chciało mi się, call of trip, call of tattoo itp.. Ogólnie te wojenne prace to nie są jakieś szczyty osiągnięc i zdaje sobie sprawe i wręcz w za dużej wrzucam rozdzielczości, narysowałem to w jakieś, hmm 15 godzin? (armia kilka stron w temacie wcześniej jakieś 200h) i od razu Ci mówię że te prace nie beda idealne (tak jak jeszcze mniej idealne sa np. pojedyncze klatki z animacji) choć i tak myśle tak samo zgrabne jak i mówiące coś o czymś. trzeba nieraz stopować swoje zapędy, to nie ma nic z progressem/regressem wspólnego, ja tam widze ze idą mi różne rzeczy coraz lepiej lub choćby szybciej, ale jakość pracy zależy w tym momencie głównie jak poważnie i szczegółowo ją potraktuję :) Zgadzam się że to czy tamto nie jest wyszło najlepiej, wiem że ten oficer do przystojniachów nie należy, tylko że co z tego. Zaraz ktoś mi zacznie robić zoomy po paznokciach wojaków, czy sznurówkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

no i wielki szacun, nie ujmuję ci talentu ani nic, podkreślam cały czas że rysujesz mega, i jak nie mam najmniejszego zamiaru przyglądać się paznokciom czy sznurówkom, tak twarze przykuwają uwagę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no aż taka przepaść co ja mam powiedzieć?

przysiadłbym kolejne 5 h i by było cacy wszystkie twarze, no ale już nie chciało mi się, call of trip, call of tattoo itp.. Ogólnie te wojenne prace to nie są jakieś szczyty osiągnięc i zdaje sobie sprawe i wręcz w za dużej wrzucam rozdzielczości, narysowałem to w jakieś, hmm 15 godzin? (armia kilka stron w temacie wcześniej jakieś 200h) i od razu Ci mówię że te prace nie beda idealne (tak jak jeszcze mniej idealne sa np. pojedyncze klatki z animacji) choć i tak myśle tak samo zgrabne jak i mówiące coś o czymś. trzeba nieraz stopować swoje zapędy, to nie ma nic z progressem/regressem wspólnego, ja tam widze ze idą mi różne rzeczy coraz lepiej lub choćby szybciej, ale jakość pracy zależy w tym momencie głównie jak poważnie i szczegółowo ją potraktuję :) Zgadzam się że to czy tamto nie jest wyszło najlepiej, wiem że ten oficer do przystojniachów nie należy, tylko że co z tego. Zaraz ktoś mi zacznie robić zoomy po paznokciach wojaków, czy sznurówkach :D

 

A ja te prace bym wykorzystał w swojej grze,np jako obrazy na ścianie w mniejszej rozdzielczości np w bibliotece,są genialne.Wyobrażam sobie jak stoi mała postać,która się skrada a za nią wielki niemiec na obrazie.Straszne!!! :crying:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja je jakoś zaanimuje w loadingu. Trip sie w jednym miejscu zmienia na 10 minut w grę antywojenną więc będzie jak znalazł. Tylko musze jeszcze sowietów obsmarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne grafiki ziomki :D macie moze rade dla poczatkujacego (moze byc od newbie tez sory za glupie slowo mnie tez wkurza) dot uczenia sie robienia pierwszych grafik (byle nie sciana 32x32 tekstura raczej jakw tibi) z tym warunkiem zeby zoptymalizowac ilosc prob? robie w czyms gdzie mozesz duzo czasu wlozyc i pracy ale czy sie uda dowiesz sie jak sie uda dopiero a zazwyczaj to wiele miesiecy. dlatego mam dosyc niepewnych prob i pytam o technike i program robienia grafik powiedzmy nie wiem do czego hah ale maja byc to grafiki od 0 a nie sklejanie kilku renderow i jakis napis w gimpie na sygne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

soft akurat większego nie ma znaczenia, wybierz sobie w czym ci się najwygodniej pracuje i zacznij od małych rozmiarów, np. 32x32 sprajty porób, sęk w tym, żeby spędzić nad tym trochę czasu i wiedzieć co się chce osiągnąć zanim się zacznie pracę. Bo w 3 minuty randomo stawiając kreski nic się nie nauczysz, a nie ma lepszej metody niż samemu próbując. Jak chcesz psa mieć w grze to zobacz sobie w google grafika jak wyglądają psy i pixeluj.

 

Jeśli będziesz wkładał w to dostatecznie dużo effortu to nawet bez skilla będzie wyglądało estetycznie i z czasem coraz lepiej : )

 

edit: sugestie jakieś co/jak poprawić?

 

tumblr_mz8yhmLK9F1ssp4fao1_1280.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Van

no wiedzialem ze mi ktos tak odpowie wiec zaznaczylem ze chce jak najmniej niepewnego czasu poswiecic do tego zeby stwierdzic czy naucze sie szybciej od innych czy w tym samym czasie czy po 3x dluzszym czasie :P

 

heh nie lubie faktu ze trudno sie robi gry nie majac nabytych umiejetnosci graficznych (w gm o wiele latwiej ale i tak). eksperci sa uzaleznieni od teamworku a ludzie mniej zaawansowani ale w obu dziedzinach od siebie tylko. lub nikogo

 

np moje menu raz mi w zyciu wyszlo ladne nie uzywajac grafik zadnych jedynie funkcji w gmie (czy to sie zwie funkcja :D) oraz robienia tego co robilem za malolata w paincie tyle ze takze w editorze grafik od gm no i czasami gimpie teraz chyba nie.

skrin

6hl0K.jpg

snieg zalezny od kursora (znaczy gwiazdy zalezne) normalnie jest ladniej ale zaznaczalem obszar do skrina. mi sie podoba jak na same majsterkowanie zamiast grafikowania

 

a pisze o tym tylko dlatego bo dales jakas prosta z pozoru grafike do wykonania gdzie widac piksele itp. nie wiem jak piksele skojarzyly mi sie z robieniem gry pod katem graficznym bez robienia grafik no ale dzieki uzyje tego menu w mojej grze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Elevator: wiadomo, że na początku jak będziesz zaczynał to będziesz robił gorsze grafy, a z czasem coraz lepsze, nie ma tutaj skrótu. To czy gra jest dobra nie zależy od grafy, także wcale się gier nie robi łatwiej umiejąc robić grafikę, nie jest to zależne od siebie.

 

Ja na początku nic nie umiałem, ani kodzić, ani graficzyć ale bez płaczu, że nie ma grafika, czy czegoś sam robiłem i szlifowałem moje umiejętności, nadal zresztą robię to samo, bo ani koderem nie jestem dobrym, ani grafikiem, ale gry mogę robić :) (możesz zobaczyć od czego zaczynałem w mojej sygnaturce, prawie, że pierwsza gra - https://gmclan.org/uploader/4495/screen_1.png )

 

 

@chłopaki: potestuję co mogę wykombinować z ziemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...