Skocz do zawartości

Galeria Grafik


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka koledzy i koleżanki :D

 

Długo mnie nie było (i chyba jeszcze kilka dni w pełni nadal nie będzie) i w tym czasie trochę sobie poćwiczyłem rysowanie, napieprzałem dziesiątki jednominutowych szkiców... (nie tylko ludzi)

ningen.jpg

 

Kilka dłuższych rysunków...

kots.jpg

 

I teraz trochę digitali w końcu (10-15 minutowe)

sittingx.jpg

 

I tutaj dopiero zaczęty:

wipkoncept.jpg

 

Ale to dopiero początek i jeszcze dłuuuuuuga droga przede mną ;d

Jest całkiem nieźle anty, oby tak dalej :P

Przy tym digitalu, popraw ręce, palce jakieś tam powinno być widać, chociaż jedno zagięcie koło kostki kciuki powininny być po drugiej stronie : D

I temu zaczętemu, popraw, ręce. - może być zaje*ysty, tylko trzeba go lekko podrasować, no i pokolorować ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hejka koledzy i koleżanki :D

 

Długo mnie nie było (i chyba jeszcze kilka dni w pełni nadal nie będzie) i w tym czasie trochę sobie poćwiczyłem rysowanie, napieprzałem dziesiątki jednominutowych szkiców... (nie tylko ludzi)

ningen.jpg

 

Kilka dłuższych rysunków...

kots.jpg

 

I teraz trochę digitali w końcu (10-15 minutowe)

sittingx.jpg

 

I tutaj dopiero zaczęty:

wipkoncept.jpg

 

Ale to dopiero początek i jeszcze dłuuuuuuga droga przede mną ;d

Styl - tak. Czas pracy - nie. Plus za kota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Sernat: co masz na myśli pisząc "czas pracy - nie"?

 

Dziś rysowałem kilka godzin postacie i w sumie kilka innych rzeczy też, głównie 15 i 30 sekundowe szkice.

working.jpg

attachment.jpg

DSC01348.jpg

 

(Te rzeczy wyżej to nie te 30sekundowe szkice, żeby nie było)

 

A to jeszcze z rana w 13 minut:

pojazd_design.jpg

 

Trochę jakość zepsuta przez jpga, ale dobra tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łepetyna wilkołaka, jest nie tam gdzie trzeba.Zauważ, że jest za bardzo położona w lewo, możesz nawet ją wyciąć z tamtąd, i przenieść mniej, więcej na środek, potem dorysować jeszcze prawy bark i zobaczysz różnice.Jak masz tak głowe, to nie bój się dać kreski szyji, lekko w klatka piersiową.Całkiem nieźle ci to już wychodzi ale musisz jeszcze troche popracować.

A no i radze pracować nad rysowaniem ciała.To są takie szkice, w których potrafisz coś ukazać, jednak brakuje tu proporcji ciała, prawidłowej sylwetki.

EDIT: Tutaj coś dla ciebie - popracuj troszeczke dłużej przy sylwetce, nawet jakby sama sylwetka miała ci zająć półtora godziny, wiedz, że będzie się opłacało.Jak będziesz rysował poprawną sylwetke, to wkońcu spokojnie z pamięci będziesz mógł ją siekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sernatowi chodziło o to co mi, nawet jeśli czas rysowania samej twarzy/oczu/uszy/sylwetki miałoby zająć półtora godziny, powiem ci tyle - może się to opłacić.Zwiększ czas pracowania nad rysunkami, nie śpiesz się, nie patrz na zegarek.Weź sobie odpowiednio usiądź, zapuść jakąś muze jeśli chcesz, i rysuj.Nieważne jest ile rysujesz, tylko jak rysujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anty, to rzeczywiście są twoje początki z rysowaniem, czy coś wcześniej rysowałeś?

Wcześniej rysował, ale raczej kiepskie rysunki.Teraz wziął zobaczył po necie czy coś i rysuje w ten sposób.

Przynajmniej tak wygląda historia jego kreski z mojej perspektywy, widze po rysunkach.

Phoenix, tak naprawde takie szkice mógłbyś wykonać nawet ty, wystarczy czas i staranność, troche ćwiczeń też rzecz jasna.

Anty zanim coś wstawisz, popracuj nad tym, tak ze 3h, może nawet więcej.Niechce przez to powiedzieć, że rysunki są złe, nawet mi się podobają, ale chce zobaczyć co wyjdzie po takim czasie.A no i na początek odrysowywuj z neta sylwetke, a potem sam dorysuj ubranie, twarz i włosy, tak będzie najlepiej.

PS: Jak znajde mój 2 szkic w życiu to pokaże, że można popracować dłużej i coś narysować.

Nie wiem czy go jeszcze mam, ale rysowałem samą twarz jakąś godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wcześniej rysowałem. Do tego najpierw zrobiłem szkic(który moim zdaniem był trochę więcej nisz szkic i wyglądał lepiej niż ten obrazek), ale jak widać barki mi nie wyszły. Nie jestem najlepszy z GIMPA ale próbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Więc tak, po kolei:

-Tak, 2minutowe szkice rysuje ze stoperem, to samo jeśli chodzi o te digitale

-30 i 15 sekundówki rysuje ze stronki, która co 30/15 sekund zmienia model wyświetlany

-Niektóre rzeczy rysuje bez limitu czasu ale nie jestem jeszcze na tyle dobry, żeby siadać na dłużej do czegoś, chociaż może niedługo coś dłuższego zrobię

-Krótkie szkice pozwalają lepiej nauczyć się ludzkiej sylwetki, niż gumkowanie i poprawianie przez 2h. W tym czasie narysuję ich dużo więcej.

-Póki co skupiam się na opanowaniu kreski, ludzkiej sylwetki, stóp, dłoni i niedługo zajmę się twarzami.

-Nie będę ściągał żadnych sylwetek z neta i ich obrysowywał mówiąc później, że to moja własna praca, bo to lamerskie.

-Dla mnie ważne jest również "ile" rysujesz, a nie tylko "jak", zresztą od razu można odróżnić pracę noba, który męczył ją 20h przerysowując dłonie, sylwetkę i wszystko z neta, od kogoś kto rysuje na spontanie 20x szybciej

-Kiedyś rysowałem sobie raz na ruski rok, czy bazgrałem w zeszycie, ale teraz wziąłem się poważnie do pracy. Dowiedziałem się jak działa dokładnie światło i wszystkie jego odmiany, ściągnąłem sporo booków o rysowaniu ludzi, itp. No i ćwiczę ;d

 

Dobra, póki co nie będę wrzucał tu moich gówniaczych rysuneczków, bo faktycznie za niski poziom jeszcze, żeby się chwalić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...