Skocz do zawartości

Pogromcy Potworów


Mr.Protek

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Pogromcy Potworów

 

Gatunek: RPG

 

Opis: W grze wcielamy się w postać wojownika, czarodzieja, łowcy lub druida należącego do klanu pogromców potworów. Zwiedzamy świat, wykonujemy zadania i zabijamy potwory za które zdobywamy złoto by potem kupować sobie czary, przedmioty i inne rzeczy które ułatwiają nam pokonywanie wrogów. Naszym głównym celem jest zdobyć cztery antyczne klucze, gdy tego dokonamy będziemy mogli dostać się do grobowca króla demonów i zakończyć jego żywot raz na zawsze.

 

Download: Kliknij tutaj!

Rozmiar pliku: 26,6MB

 

Autorzy:

 
Programowanie:
Paweł Prokop
 
Fabuła:
Paweł Prokop
 
Grafika:
Paweł Prokop, Ewelina Krzemińska, Hubert Maciejczyk i Inni...
 
Muzyka:
Michał Prokop

 

Wymagania minimalne:

 

Procesor: 450MHz

Grafika: 64MB

Pamięć: 256MB

 

ss01.jpg

ss02.jpg

ss03.jpg

ss04.jpg

ss05.jpg

ss06.jpg

ss07.jpg

ss08.jpg

ss09.jpg

ss10.jpg

ss11.jpg

ss12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boom napisał:
Grafikę robiłeś chyba w programie do 3d. wszystko fajnie ale uwaga: jeżeli nie uąywasz modeli a rendery nie musisz oszczędzać na poligonsach, a tutaj widzę że gra jest w nie dosyć uboga.

Owszem, robiłem w Anim8orze. Problem taki że ja jestem programistą a nie grafikiem, więc wybaczcie ale lepiej nie umiem :jezor: Te osoby co mi pomagają też grafikami nie są więc raczej grafika zostanie już taka. :huh:

 

qanaroo napisał:
Grałem w to kiedyś i słabiutko się to prezentuje. Chociaż przynajmniej nie robione w kliku. A co do fabuły, to po co mag ma negować wszelką magię?

Tu chodzi o to że zamek lorda demonów chroniony jest magiczną barierą o niesamowitej mocy i żaden śmiertelnik bez użycia specjalnych magicznych artefaktów (kluczy) nie jest w stanie wejść do zamku. Klucze te mogą negować wszelką magie czyli też magię tej bariery :rolleyes: Więc jakaś logika tu chyba jest :jezor: No cóż, dziękuję i za tą chłodną opinię, ale przydało by się też uzasadnienie żebym wiedział co ewentualnie zmienić ;)

 

Lechu4444 napisał:
A mógłbyś dać wersje bez instalatora?

Mógłbym, w przyszłości dodam też taką wersję żeby nie męczyć was zbędnym procesem instalacji. ;)

 

Grę tę robię już od 2 lat i powoli się szykuje do jej ukończenia, więc każde opinie są dla mnie teraz ważne. Pamiętajcie jednak że to amatorska gra robiona w większości przez jedna osobę.

 

Zapraszam też na stronę projektu: Kliknij Tu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość prostych pojedynków przez internet z innymi ludźmi, ale to jest tylko taki bonus do gry, nie była to funkcja z góry planowana. Obecnie w wersji 0.02 jest tak że gdy zabijesz jakiś 10 potworów tego samego typu to potem możesz wybrać potworka danego typu do walki z innym graczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. te nazwy mobów (debiloblin?) brzmią jakby je wymyśliło jakieś dziecko z podstawówki. Wiesz o co chodzi, mam nadzieję?

I ta grafika, nie chodzi o to, że modele są złe, czy coś, ale te tekstury są takie, hmm... niedokładne, niechlujne.

Jakbyś to poprawił to zagrałbym jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dość fajna, ale po 1 troszeczke za trudna (nie mogłem wykonać 1 questa bo skończyły mi się wszystkie mikstury i w końcu któryśtam "Debiloblin" (omg co za nazwa :o) mnie zabił.

 

3/5 - Popracuj jeszcze, głównie nad nazwami mobków (Debiloblin naprawdę odstrasza)

 

I jakby to powiedział ktośtam z tego forum - Ciao, rob :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. te nazwy mobów (debiloblin?) brzmią jakby je wymyśliło jakieś dziecko z podstawówki. Wiesz o co chodzi, mam nadzieję?

I ta grafika, nie chodzi o to, że modele są złe, czy coś, ale te tekstury są takie, hmm... niedokładne, niechlujne.

Jakbyś to poprawił to zagrałbym jeszcze raz.

 

Nazwy z założenia miały być głupie :lol: Oprócz Debiloblinów są jeszcze Szczurołaki, Gębożaby, Smokoryje, Zgredobliny i inne... Nie sądziłem że kogoś to będzie odstraszać aż tak bardzo ;) Według ciebie tekstury są niechlujne, ale nawet byś nie uwierzył ile się namęczyłem by nie wyglądało to 10x gorzej :jezor: Miałbym grafika to i gra by wyglądała dobrze, ale kto chce wspomagać całkowicie darmowy projekt który wymaga naprawdę masę pracy? Jak już wszystko zrobię może zainwestuje z własnej kieszeni by poprawić parę elementów gry, ale o postaciach nie ma co marzyć bo mnie nie stać. :mellow:

 

Gra dość fajna, ale po 1 troszeczke za trudna (nie mogłem wykonać 1 questa bo skończyły mi się wszystkie mikstury i w końcu któryśtam "Debiloblin" (omg co za nazwa :o ) mnie zabił.

 

W mieście można zawsze kupić nowe mikstury, a co najważniejsze powinno się zapisywać stan gry co każdego zabitego wroga (Aż nie osiągniemy wyższego poziomu). Grę zapisuje się w "Centrum" i zapis gry jest za darmo i dodatkowo odnawia całe zdrowie postaci. Więc nie ma sensu ułatwiać czegoś co i tak jest już proste. Jedyna moja rada to nie chodzić na krańce mapy gdzie wrogowie mają wyższy poziom 4-7 zanim nie osiągniemy poziomu co najmniej 2. (Poziom ten można nawet wytrenować w "Centum" co zajmuje kilka sekund od startu na mapie). Gra nie jest trudna ale wymaga jednak jakiegoś planowania. :jezor: Gdybym zrobił hack&slash na pewno więcej osób by ją polubiło, ale jednak zawsze marzyłem by stworzyć grę tego typu i że tak powiem spełniam swoje marzenie. :rolleyes:

 

Dziękuję za wszelkie opinie. Nazwy potworów zawsze można zmienić z łatwością, z grafiką jest już gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy na prawdę odstraszają, a jeśli chodzi o tekstury;

Na prawdę lepiej by wyglądały jakby były np. ta żaba cała zielona jednolicie i oczy czarne to, by wyglądały mniej niechlujnie. Ogólnie nie znam się za bardzo na 3d, ale wiem, że nie jest to łatwe, więc radziłbym ci przenieść się na modele 2d :P Lepiej by wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie znam się za bardzo na 3d, ale wiem, że nie jest to łatwe, więc radziłbym ci przenieść się na modele 2d :P Lepiej by wyglądały.

 

Myślisz że nie próbowałem? Zobacz ten temat na moim forum: Kliknij Tu! :rolleyes:

 

Tak wyglądała gra niecałe 2 lata temu. Niestety w przypadku tworów czysto 2D z moimi umiejętnościami wyglądało by to gorzej i podejrzewam że grę robił bym 5 lat. :mellow: Profesjonalnej grafiki i tak nie osiągnę, jak ktoś będzie tylko na grafikę patrzył to i tak nie będzie mu się podobać nawet jeżeli bym i 5 lat robił, szkoda życia tracić :jezor: Gry RPG są bardzo trudne do ukończenia, męczę się teraz nad zadaniami i resztą potworów które i tak się nie spodobają, w dodatku wszystko za darmo, czasami mi się wydaje że jestem szalony :lol: Liczę na to że komukolwiek się spodoba i wtedy trud jaki włożyłem w tę grę się zwróci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tymi starymi grafikami w widoku z góry aż tak źle to nie wyglądało, ale już w widoku walki to tragedia :P

czasami mi się wydaje że jestem szalony Liczę na to że komukolwiek się spodoba i wtedy trud jaki włożyłem w tę grę się zwróci

Po prostu robisz dla przyjemności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że ktoś, by to kupił.

 

Ludzie na gorsze rzeczy kasę wydają :jezor: Gdyby to przerobić na MMO to wielu by się takich znalazło... :jezor: Zresztą uczepiliście się tej grafiki... Jeżeli dla kogoś ważna tylko grafika to mu współczuje ;)

 

Proponuje zagrać w "Tasak: Zmierzch Hatifnatów" Super gra RPG w trybie tekstowym :rolleyes: Kliknij Tu! :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika cie odstrasza czy co cię odstrasza? Ty grałeś w to w ogóle? :jezor: Jeżeli źle zrozumiałem to wybacz ale twój styl gramatyczny trudno zrozumieć (szczególnie ostatnie zdanie) :thumbsup: Dla mnie to są oceny bez uzasadnienia, jakieś konkrety poproszę bo nie da się ocenić gry po tym że grafika nie jest idealna czy nazwy stworków komuś nie pasują. Mnie to się wydaję że niektórzy to tylko poczytali kilka poprzednich postów i na tym wybudowali swoją opinie (czyli tak typowo po polsku). B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być "Ale nie może też odstraszać"

Słowa mi się poprzestawiały, chyba nie trudno się domyśleć. :P

 

Grać nie grałem i nie zamierzam. Mówię co widzę. Ja tylko odpowiedziałem na twój post dotyczący grafiki w starych grach.

 

Gry nie musiały i wciąż nie muszę być wypasione graficznie. Byle by było grywalne i nie były jakoś specjalnie nieprzyjemne dla oka. Te "stare gry" o których mówisz nie miały wypasionej grafiki, bo nie było takich możliwości, ale grafika była dobrze dobrana, przyjemna dla oka. Twoja po prostu odstrasza. Zniechęca do pobrania gry :)

 

Chociaż mnie głównie zniechęca gatunek. Nie przepadam za tego typu grami.

 

Mnie to się wydaję że niektórzy to tylko poczytali kilka poprzednich postów i na tym wybudowali swoją opinie

Witaj na GMClanie. Przyzwyczaj się :D

 

Dla mnie to są oceny bez uzasadnienia

Witaj na GMClanie. Przyzwyczaj się :D

 

jakieś konkrety poproszę

To nie u nas. Takie rzeczy to tylko w erze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mimo iż narzekacie tak na ta grafikę i wiem że nie jest i nie będzie idealna wcale nie uważam żeby była "straszna" czy coś i wcale nie uważam że jest wykonana niechlujnie, wszystko jest wykonane symetrycznie a kolory na ekranie mają określone proporcje, nie zdarzają się sytuacje żeby np tekst wychodzi dziwnie poza miejsce jego występowania (jak w wielu niedopracowanych grach), wszystko jest idealnie spozycjonowane, ja dbam o szczegóły i wszystko co jestem w stanie poprawić to poprawiam i dlatego też większość osób to dostrzega i wyraża pozytywnie opinie o grze. Jak ktoś w to nie wierzy niech zobaczy komentarze czy wpisy w forum "gamedev.pl" przy czym tam ludzie zajmują się konkretnie tworzeniem gier i są programistami a nie dziećmi z "klikami" chwalącymi się swoimi dziełami :jezor:

 

Napisałem ci co myślę po zagraniu w twoją grę ( z pół roku temu?) i co mam jeszcze powiedzieć? Jak nie obchodzi cię taka opinia (czyt. krytykująca) to nie czekaj na same pochwały, po to się tu prezentuje swoją grę, aby się dowiedzieć co poprawić...

Interesuje mnie twoja opinia, jednak stwierdzić z niej można że gra jest do niczego bo jakiś potwór zamiast nazywać się goblin nazywa się debiloblin. Coś płytka ta krytyka, postarał byś się bardziej :jezor:

 

Tak czy siak czekam na kolejne krytyczne komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu odechciało mi się grać, bo gra sprawiała wrażenie właśnie dzieła stworzonego przez " dziećmi z "klikami" chwalącymi się swoimi dziełami"

więc nie powiem ci nic więcej, a póki nic się nie zmieni nie będę tego uruchamiał jeszcze raz.

 

To po co piszesz na tym forum skoro wiesz, że tu sami klikowcy, idź na profesjonalny gamedev. Zresztą nie każdy tu tworzy w klikach (ja?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co piszesz na tym forum skoro wiesz, że tu sami klikowcy, idź na profesjonalny gamedev. Zresztą nie każdy tu tworzy w klikach (ja?).

 

Zarejestrowałem się tu tylko po to żeby odpowiedzieć na pewien temat który mnie nurtował od jakiegoś czasu bo zawsze na niego trafiałem w przeglądarce. Tak naprawdę to myślałem że to jakieś małe forum o Delphi na początku zanim nie przełączyłem widoku na normalny :jezor: No ale skoro już tu jestem no to trudno :lol: Teraz będziecie musieli mnie znosić tak jak ja was ;)

 

 

PS. No i słusznie że nie tworzysz w tym, chwali ci się to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ściągnę tą twoją grę i postaram się w nią trochę dłużej zagrać.

 

No warto, przynajmniej będziesz miał błoto by we mnie rzucać i to się chwali :rolleyes:

 

Czy to, że np. ja i wielu innych na tym forum tworzymy w GMie to znaczy, że jesteśmy gorsi czy coś? ;/

 

Ja to traktuje GM jako narzędzie które pozwoli przygotować kogoś by łatwiej wkroczył na właściwą ścieżkę programowania w przyszłości. I pewnie wielu z was to uczyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...