Skocz do zawartości

Bezprzewodowa sieć


Markos

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra skoro istnieje już temat o sieci bezprzewodowej to napisze swoje pytanie tutaj.

 

No więc tak, chciałbym zwiększyć transfer czy tam zwiększyć zasięg mojej anteny.

 

1. Czy jeżeli wymienię kartę sieciową na inną, bądź odbiornik (taka tuba na dachu :P) to czy zwiększy mi się transfer albo zasięg ?

2. Czy da się, by z jednej anteny/odbiornika korzystały dwa komputery ? W dodatku tak, by nie dzieliło łącza na dwóch. Czy żeby podłączyć drugi komputer w domu muszę kupić jeszcze jedną kartę sieciową i odbiornik ? -_-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam radiówkę, i są sposoby na zwiększenie szybkości reakcji. Największym tzw. "opóźniaczem" jest po prostu zwykły kabel - z tego co wyczytałem to 1m więcej czy mniej kabla - drastyczna różnica. Sposób na tą udrękę? Ba! Kupić access pointa - tu mogę z czystym sumieniem potwierdzić że jest ogromna różnica, jeśli chodzi o ping. Następna kwestia tego "wyłączania"... - tutaj w rolę wchodzą warunki pogodowe, na co radiówka jest bardzo wrażliwa - rozwiązanie? - módl się o słoneczko i bezchmurne niebo. Jeśli mimo to masz awarie, to prawdopodobnie po drodze (między anteną, a nadajnikiem) jest coś co wytwarza pole elektromagnetyczne, np. spore linie wysokiego napięcia? Tu się kończy moja wiedza.

Reasumując, załatw sobie access pointa - złoty środek. ;)

 

Tu masz trochę teorii o tym sprzęcie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_dost%C4%99pu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja posiadam DLinka DI-524 i spisuje się świetnie. Torszke wiem o tych sieciach bezprzewodowych bo naczytałem się o tym, gdy się świetnie nie spisywał :).

 

Zacznijmy od najprostrzego, ściągnij Network Stumbler i "zbadaj" okolicę. Po odpaleniu program wysypie ci wszystkie sieci bezprzewodowe znajdujące się w zasięgu. Potrafi złapać nawet to, czego windows lub sterownik twojej karty sieciowej sam nie da radę. Sprawdz, czy twój sygnał nie jest przypadkiem nadawany na tym samym kanale, lub na kanale bliskim do innych sieci.

Kanał bliski, to np, ktoś nadaje na 6 a ty na 7. Najlepiej jak różnica wynosi z 3-4 kanały. Czesto w sytuacjach gdy są takie same/bliskie, może ci rozłączać neta bo sygnały się na przemian zakłócają.

 

Do tego zaloguj się do ustawień routera i pod serwerem DHCP sprawdź, czy nikt ci nie podkrada sygnału, imo najlepszym zabezpieczeniem jest ograniczenie ilości dozwolonych adresów IP do tylu, ile ci potrzeba, przypisanie ich do adresów MAC kart sieciowych i wtedy można zdjąć wszelkiego rodzaju kodowania na sygnał.

 

Sprawdź jeszcze, czy router na pewno nadaje w G mode, jeśli jest opcja mixed, wybierz ją.

 

Dodatkowo, sprawdź u dostawcy jaki masz transfer bo jak masz jakąś 512kb/s lub mniej to akurat może być normalne, że masz lagi.

 

2. Czy da się, by z jednej anteny/odbiornika korzystały dwa komputery ? W dodatku tak, by nie dzieliło łącza na dwóch. Czy żeby podłączyć drugi komputer w domu muszę kupić jeszcze jedną kartę sieciową i odbiornik ? sleep.gif"

Lol? Tak żeby nie dzieliło łącza, oczywiście, że się nie da, chyba, że u dostawcy drugi "pakiet" zamówisz i będziesz płacił 2 razy, lub korzystał z neta wtedy, kiedy drugi komp nie korzysta. Co do samego sposobu rozdzielania, wystarczy router + karta sieciowa w każdym z kompów (jeśli to laptop to ma wbudowaną na bank). Ja swoją kartę sieciową NETGEAR kupiłęm za 80 zł. Zew. podłączana pod USB sprawuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z początku myślałem, że większość zależy od pogody. Powiem szczerze, że to "sranie w banie" gdyż dzisiaj, kiedy padał u mnie taki śnieg, ze miałem go "po łydki", a antena na dachu prawie zasypana... ciągnęło mi uwaga... 150kb/s

 

Kabel jest bardzo długi. Licząc kabel na dachu, przy oknie i w chacie. To może... 8m ?

 

Druga sprawa, jak działa to bezprzewodowe coś ? Podłączam gdzieś na parapecie to urządzonko, do tego podłączam kabel od odbiornika, "podczepiam" do kompa jakiś odbiorniczek i jazda ? I to ma mi przyspieszyć ? :P

 

Pytam, bo akurat w tym jestem zielony kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...