Skocz do zawartości

Tanki 2009


zolty77

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Tanki 2009

 

Gatunek:Strzelanka

Opis:

Klasyczna gierka z pegazusa "tank 1990".

Jest to moja pierwsza gierka którą planuje napisac od początku do końca.

Mała gierka ,ale od czegoś trzeba było zacząc :)

Fabuła: brak.

Single Player: jest.

Two Player: jest.

Data ukończenia: n/a.

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Zolty77

Fabuła:
nie ma

Grafika:
Zolty77,

Muzyka:
n/a

Screeny:

tankisc8.jpg

 

tanki2bp2.jpg

 

tanki3pz7.jpg

By zolty77

 

tanki4ut2.jpg

By zolty77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, grafika to nie ripy, ale poczciwe Battle City (oryginał tej gry, Tank 1901 była romhackiem) wygląda chyba lepiej. Przydałoby się zrobić jakieś ograniczenie pocisków, bo wrogie czołgi w pierwowzorze mogły strzelić tylko jeden pocisk naraz, a tu widzę jakieś karabinowe serie. Pociski powinny też znikać w kontakcie ze sobą i chyba nie przelatywać przez czołgi (co do tego drugiego to nie jestem pewien).

Jeśli to twoja prawdziwa pierwsza gra bez niczyjej pomocy, to gratuluję.

A to nie jest przypadkiem grafika z jednej gierki na commodore

Nie, to było z NESa, poza tym Commodore chyba niewygenerowałoby tylu kolorków na jeden obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na dysku dużo lepiej wykonany remake tej samej gry. Ba, też polski!

 

Wiedząc o istnieniu wyżej wspomnianej gry, na twoim miejscu nie chciałoby mi się tego ciągnąć. Jeśli mimo to zamierzasz kontynuować, to życzę szczęścia i miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, grafika to nie ripy, ale poczciwe Battle City (oryginał tej gry, Tank 1901 była romhackiem) wygląda chyba lepiej. Przydałoby się zrobić jakieś ograniczenie pocisków, bo wrogie czołgi w pierwowzorze mogły strzelić tylko jeden pocisk naraz, a tu widzę jakieś karabinowe serie. Pociski powinny też znikać w kontakcie ze sobą i chyba nie przelatywać przez czołgi (co do tego drugiego to nie jestem pewien).

Jeśli to twoja prawdziwa pierwsza gra bez niczyjej pomocy, to gratuluję.

Grafikę w większości robiłem ja sam a co do ograniczenia pocisków to rzeczywiście wróg powinien strzelac tylko jednym pociskiem.

Na razie zrobiłem że pociski znikaj przy kolizji Playera z pociskami Playera2 i wroga.

Tak jakby moja pierwsza gra bo zawsze jak bróbowałem coś napisac to pisałem do połowy i brałem się za coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za cienkie lufy w stosunku do pocisku w Battle City były dopasowane :P

A w Tank 1990 nie są dopasowane :jezor:

 

Właśnie sobie ściągnełem tankwars mortyego żeby zobaczy jak to wygląda i powiem że podoba mi się jego wersja aczkolwiek nie chcę się zniechęcac, przecież nie żucę projektu bo ktoś wcześniej zrobił podobny a zwłaszcza że ja zacząłem go robic zanim wiedziałem o istnieniu tego forum.

Piszę tą grę żeby sobie udowodnic że potrafię nie korzystając z żadnych przykładów ,no może tylko jedna osoba mi pomogła w dwóch szczegółach.

Nie potrafię jeszcze pisac w żadnym innym środowisku programistycznym i znam tylko podstawy GMa więc możecie przymknąc oko na pewne niedociągnięcia.

Na pewno nie uda mi się napisac takiej gierki jak "Battle City" ale spróbuje chociaż zrobic klona Tank 1990 z pegasusa, później dokończe mój pierwszy projekt z dużo ładniejszą grafiką pod tytułem "Space Ship" :thumbsup: .

Wracając jeszcze do Tank 2009 jakie dziwięki dac Oryginalne z Tank 1990 czy poszukac czegoś nowego?

Dodaje jeszcze nie skończony projekt, takie niby demo: https://gmclan.org/up4866_4_Tanki_2009_v1_4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do Tank 2009 jakie dziwięki dac Oryginalne z Tank 1990 czy poszukac czegoś nowego?

 

Nie, tylko nie oryginalne. Nie warto. Twoja gierka jest już bardzo podobna do poprzedników z pegazusa etc. Daj coś nowego, coś co zachęci do grania, bo jak będzie wszystko takie jak u poprzedników, to będzie nudno. Jakieś inne bonusy, ściany itd. Lubię takie gierki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika zdecydowanie jest gorsza niż ta z nesowego "battle city" < tu bynajmniej był pixel art fakt że tylko chyba 16 kolorowy ale był.

Nie podoba mi się grób orła w orginale jak pamiętam zostawało po orle flaki/mięcho.

A zrobisz edytor leveli z możliwością zapisu na dysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...