Skocz do zawartości

Alien Territory [AT]


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 638
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • Administratorzy

Wczoraj odbył się pierwszy nieoficjalny test pod długiej już przerwie. Graliśmy po raz pierwszy z nowym sterowaniem ( mysz + wsad ). Wydaje mi się, że takie sterowanie jest nieco lepsze. Poza tym, nie było większych zmian (nom, GUI które pokazywał już Borek i większa czcioneczka), w wersji którą testowaliśmy. Ahh i był test radaru :D Zarąbista sprawa, widać gdzie są Twoi, możesz iść i im pomóc. Fajnie działają też rangi (Borek miał chyba nawet +7, a ranga jest chyba za dwa zabicia... to coś koło 15?). Nie wiem ile Borek ma dodatkowo w zanadrzu, ale on lubi się tajniaczyć i nie puszcza pary z ust, więc możliwe, że w samej grze są już jakieś tryby etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma co... Dzisiaj z Poxim żeśmy testowali cały dzień, dużo poprawek zaszło i rozkminiliśmy wiele zmian, które ulepszają rozgrywkę :) Generalnie Aliens rośnie w siłę i staje się coraz grywalniejsze. Jutro kolejne testy, Mimek już jest wpisany na listę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliens_Territory_Logo.jpg

Chyba najbardziej widoczną zmianą jest sama nazwa projektu, która z "Aliens Attack On Colony: Online Domination" została zmieniona na "Aliens Territory". W dużym stopniu stało się tak ze względu na jej długość, aczkolwiek zmiana nazwy nie ma żadnego wpływu na grę.

 

Od kilku dni trwają pracę nad trailerem przedstawiającym aktualne postępy projektu, uczestniczą w nim 3 osoby, Borek, PoxiPol oraz Mimek, mamy nagranie z ok. 20 minut i w chwili obecnej trwają prace nad składaniem odpowiednich scen. W tym tygodniu trailer będzie gotowy, wówczas zamieścimy więcej informacji na ten temat.

 

Zmiany w "Aliens Territory":

Przede wszystkim zmienia się ilość graczy, np. w trybie kooperacji "Polowanie na obcych". Uczestniczyć będzie mogło maksymalnie 4 żołnierzy ( dwóch strzelców, medyk oraz inżynier ), natomiast po stronie obcych będzie 4 graczy + dodatkowi obcy, którzy będą sterowani przez AI komputera. Liczba graczy żołnierzy zmalała ze względu na to, iż przy większej ich ilości robi się chaos na mapie i rozgrywka nie ma tego klimatu co mieć powinna. W AT ( "Aliens Territory ) w głównej mierze jest nacisk na kooperację i to jest dla nas najważniejsze, godzinami testujemy nowe funkcje udoskonalając je za każdym razem. Oczywiście będą też tryby tzw. "deathmatchowe" gdzie będą mieszane klasy postaci walczyć pomiędzy sobą ( maksymalnie 8 graczy ). Wracając jeszcze do trybu kooperacji warto wspomnieć, iż bez odpowiedniej współpracy nie będzie żadnych szans na przejście misji, co więcej, niektóre z nich będą wymagały utrzymania przy życiu pewnej postaci, np. inżyniera bez którego naprawa windy nie będzie możliwa. Zdradzając jeszcze jeden szczegół warto wspomnieć, że przewidywane są akcje typu:

 

Zagazowany korytarz, jest tylko jedna maska gazowa, wobec czego jeden z ekipy zmuszony jest do wzięcia udziału w solowej bitwie o przetrwanie, a co więcej musi umożliwić przejście pozostałym graczom wyłączając gaz w specjalnym pomieszczeniu.

 

Tego typu misje będą w AT. Misje kampanii będą dzieliły się na zestawy, w każdym zestawie po 10 misji, dodatkowo jak już było wspomniane wcześniej cały czas trwają pracę nad edytorem poziomów, także gracze będą mogli układać sami swoje misje z gotowych narzędzi.

 

To tyle jeżeli chodzi o nowości, po więcej zapraszamy jak będzie trailer, jak to się mówi obraz zastąpi tysiące słów :)

We własnym imieniu chciałbym podziękować Mimkowi oraz PoxPolowi za wyczerpujące testy.

 

PS. Ikonę w fastbarze zmienimy już niedługo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już do Borka pisałem ale nie wiem czy doszło ;d

A mianowicie znalazłem w tekście literówkę:

Zagazowany korytarz, jest tylko jedna maska gazowa, wobec czego jeden z ekipy zmuszony jest to wzięcia udziału w solowej bitwie o przetrwanie, a co więcej musi umożliwić przejście pozostałym graczom wyłączając gaz w specjalnym pomieszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... swoją drogą ciekawe jak bedzie wygladała ta "kooperacja".

Pewnie skutecznosc bedzie zalezała od graczy tak, ale ciekawi mnie to ze jesli na planszy bedzie tych 2 strzelcow, inzynier i medyk: te profesje bedą jakos losowane czy metodą kto pierwszy wbije ten sobie bierze jaką chce?

Czy na tym filmiku bedą tylko Marines rozwalający zielonych czy tez bedzie mozna zobaczyc Obcego w akcji ?

Z MapEditora tez cos na nim pokazecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do profesji: Jeśli zginą wszyscy bądź nie przejdą misji to rotacyjnie zmienia się profesja, czyli np. inżynier staje się żołnierzem, a żołnierz medykiem :) No ale to tylko przypuszczenia, jak na razie :D

 

Co do filmu: Zobaczycie sami :D Powiem wam, że była niezła napierdzielanka.

 

Co do MapEditora: Prace trwają, info na razie nie będzie xD

 

 

E: A w ogóle przyjdzie Borek, to wam powie co i jak. Poczekajcie tą godzinkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obcych, tez po zabiciu bedą zmieniać "profesje " tak jak ludzie ??

 

Tak, dokładnie.

 

Co do nazwy, to powiem tak, to nie jest gra, która ma wciągać graczy nazwą, bo znam wiele takich i są do dupy. Nazwa została zmieniona na taką, ponieważ jest krótsza co już było pisane w newsie GS oraz są wolne domeny www.aliens-territory.com i .pl ( już nie bo zarezerwowałem :P )

Jeżeli ocenia ktoś grę po nazwie ( tak jak samochód po wyglądzie ), to jest prostakiem, po prostu... dlatego tym się nie martwie :)

Po drugie nie jest aż taka tragiczna i nie ma co przesadzać, bo lepiej brzmi niż "Aliens Attack On Colony: Online Domination" :thumbsup:

 

Szkoda, że nie wszyscy mogą testować jednocześnie AT, ale niestety wynika to ze spraw technicznych, nie dam rady utrzymać kilku serwerów na jednym łączu i sprzęcie. Dopóki nie zrobie listy serwerów oraz możliwości zakładania własnych, to takiej możliwości nie będzie. Będzie trzeba przy oficjalnych testach przepychać się przez graczy, dlatego chcę zrobić stabilną wersję, żeby nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Była jeszcze wersja "Aliens Zone" z tego co pamietam, ale w koncu upadła :P Kurde mam nadzieje, ze w czwartek moja karta bedzie juz sprawna bo jak nie to dopiero po majowce bede mogl znow korzystac z mojego PC... laptop mnie wykonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...