Skocz do zawartości

Wybór pegazusa :P


Mistyk

Co lepsze?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co kupić?

    • NES
      2
    • SNES
      9
    • Sega Megadrive
      1
    • PSX
      4
    • Pegazus
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Lol, miałem raczej na myśli to, że pan loluś wyskoczy z jakąś pr0 ripostą na mnie i zaraz wszyscy zaczną mieszać mnie z błotem (Nie od dziś Was znam :)), więc prosiłem o to by mnie w to nie pakować. Wypowiedziałem się na dany temat i koniec, a nie że bagno to hax0s a ty jesteś głupi bo go bronisz ... czy jakieś inne mniej sensowne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Up: Wiem jak wygląda Pegasus.

Nie obraź się za to znadie bagno, ale czy ty "szczeniaku/młodzieńcze" miałeś kiedyś na tym okazję zagrać?

Miałem okazję zagrać na NES-ie, SNES-ie i C64 więc mi nie wpierdzielaj się z chłamem :sp_ike:

Grałeś w The Great Giana Sisters?

Wszyscy się jarali pegazusami gdy ja grałem na Amidze albo na SNES-ie :P

Nintendo i Sony powinno pozwać tych Chińczyków ;/

A widzieliście co było w środku Pretendo Vii? Nie proporcjonalna do obudowy płytka o wymiarach 5x5 cm.

"Most advanced entertainment system" :lol2:

 

 

EDIT:

Najgorsze w tym to, że gameplay, dźwięk, grafika tych gier O TAKIEJ SAMEJ NAZWIE wyglądają inaczej na dwóch innych konsolach. Pegazus to jedynie gówienko o wymiarach mniejszych niż moja ręka w dużej obudowie. Zobacz co jest w środku NES-a.

 

# Procesor: 8-bitowy procesor typu 6502 - 1.79 MHz NTSC, 1.66 MHz PAL

# Procesor graficzny (GPU): 5.37 Mhz

# Pamięć: 2kB RAM, 2kB video RAM + dodatkowa na kartridżu

# Grafika: Rozdzielczość 256X224 NTSC, 256x240 PAL, max. 64 sprite'y o rozmiarze 8x8 lub 8x16 pikseli

 

* 64 kolory, 25 wyświetlanych równocześnie, 4 na sprite

 

# Dźwięk: 5-kanałowy dźwięk mono (1 kanał szumów, 1 PCM i 3 dźwiękowe)

# Nośnik danych: kartridż 60 pinów (Japonia), 72 piny (USA i Europa)

# Pojemność nośnika: od 8 Kb (Galaxian) do 4 Mb (np. Dragon Warrior 4). Niektóre nielicencjonowane gry zajmowały więcej.

 

WTF is it?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g-Enjoy, czyli sugerujesz że te wszystkie maria w które grywaliśmy na Pegazusach są tylko marionetkami chińskich komunistycznych rządów i prawdziwe gry na nesa ukryto przed naszym wzrokiem?

 

Owszem, na pegazusa trafia wiele mniej albo bardziej "poprawionych" gier, ale są to małe przymrużenia oka w stylu dodatkowych leveli do Maria, uśmieszki w chmurkach czy dodanie gołej baby. No i po co wydawać setki złotych na unikatowe i nie do znalezienia NES'y, skoro masz za 30 zł to samo, i nawet trochę więcej, nie mówiąc o tym że są prosto z fabryki i nie kurzyły się 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g-Enjoy, czyli sugerujesz że te wszystkie maria w które grywaliśmy na Pegazusach są tylko marionetkami chińskich komunistycznych rządów i prawdziwe gry na nesa ukryto przed naszym wzrokiem?

 

Owszem, na pegazusa trafia wiele mniej albo bardziej "poprawionych" gier, ale są to małe przymrużenia oka w stylu dodatkowych leveli do Maria, uśmieszki w chmurkach czy dodanie gołej baby. No i po co wydawać setki złotych na unikatowe i nie do znalezienia NES'y, skoro masz za 30 zł to samo, i nawet trochę więcej, nie mówiąc o tym że są prosto z fabryki i nie kurzyły się 20 lat.

Z szacunku dla nintendo i wstrętu dla lekkiego syfu.

Nie tylko to co wymieniłeś, lecz inne dźwięki.

Z resztą NES jest dzisiaj tani.

To jest moje zdanie, nienawidzę tych waszych pegazusów, NES, SNES, C64 amen.

 

EDIT:

Za 30zł mam PSX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa dni temu właśnie kupiłem sobie SNESa i naprawdę świetnie się bawię. Soul Calibur i SSBB idzie w odstawkę, bo mam teraz starego dobrego Street Fightera, w którego o dziwo nadal się świetnie gra :). Jedyny problem taki, że SNESy są w Polsce rzadkie i ceny na aukcji potrafią nieźle skoczyć w górę, kiedy jakiś maniak się uprze kupić. Dobre gry też ciężko znaleźć, a już na EBayu kosztują często więcej niż na Allegro cała konsola.

 

Z PSX miałbym ten problem, że większość tamtejszych gier jechało na wypaśnej grafice 3d, która teraz strasznie się jednak postarzała. Ładne 2D na SNESa jest nadal ładne, a kroczące bloczki na PSX już nie robią takiego wrażenia. PSX to była wielka konsola, ale jednak słabo IMHO znosi próbę czasu.

 

Segę Mega Drive II dość łatwo dostać i ceny nie windują się tak jak przy SNES. Gry są zdecydowanie słabsze (choć jest mnóstwo perełek), ale jeśli szukasz taniej rozrywki, to może to właśnie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, którą konsolkę polecam. ;p

- SNES - najlepsza opcja. Oldskul bez szpanerstwa (vide PSX). Ciężko to dostać, ale satysfakcja gwarantowana.

- NES - nie polecam. Konsola może okazać się nie do podłączenia na nowszych telewizorach (nie ma wejścia AV). Jest na nią trochę dobrych gier, ale SNES jest lepszy.

- PSX - wielka konsola, ceny na pułapie odrobinę większym niż 16-bitówka Ninny. Niestety, naprawdę dobrych pozycji dużo mniej niż na SNESie.

- Mega Drive - jest tania, dobre gry są (choć nie za dużo). To może być bardzo dobry wybór.

 

Jedyny problem taki, że SNESy są w Polsce rzadkie i ceny na aukcji potrafią nieźle skoczyć w górę, kiedy jakiś maniak się uprze kupić.

Rok temu kupiłem SNES-a z dwoma grami (choć miała być jedna. Dodam, że nie podwyższono mi ceny :D ) i jednym padem za 91zł (80zł + 11zł za przesyłkę). To drogo czy tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piczor Marmot i Tuxman
No dobra postanowiłem że kupie sobie tego pegazusa :P Ale nie wiek którą ofertę wybrać... Polećcie mi jakąś.

1:http://www.allegro.pl/item424927411_gra_te...s_promocja.html

2:http://www.allegro.pl/item424022855_gra_te...s_promocja.html

3:http://www.allegro.pl/item428837358_extra_...edaz_f_vat.html

4:http://www.allegro.pl/item421308368_gra_te...sus_zestaw.html

5:http://www.allegro.pl/item426443379_gra_pe...n_1_okazja.html

Cena nie gra roli :sp_ike: do 40 zł

 

Aha czy taki pegazus działa na każdym televizorze?

 

http://www.allegro.pl/item425939827_premie...ratis_tran.html

 

Masz to jest chyba najlepsza oferta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola może okazać się nie do podłączenia na nowszych telewizorach (nie ma wejścia AV).

Rzeczywiście, problem jak cholera kupić przejściówkę euro na czincze. Wybaczcie, że tak ostro, ale jak widzę, że ktoś pisze, że coś jest niemożliwe i podaje powód, że tv nie mają wejścia AV to przepraszam, ale to jest chyba jakiś kurna żart. Przejściówek w sklepach jest od licha i trochę, a na Allegro takowe można dostać w bardzo niskiej cenie. Impossible is nothing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, problem jak cholera kupić przejściówkę euro na czincze.

Jak chcesz, to dopłacaj sobie do ośmiobitówki albo szukaj sobie NESa 2 (czyli oficjalnego NESa z przejściem AV, który w kraju kwitnącej wiśni nazywa się zresztą AV Famicom). Po co komu dzisiaj taka przejściówka? Do ośmiobitówek i innych maszynek, które mogły w międzyczasie zżółknąć? To też chyba jakiś kurna cholerny żart. Dobra, myliłem się z tym kablem, ale i tak gra w niektóre gry z NESa na LCD może okazać się niemożliwa lub będzie się z tym więcej cackać (Duck Hunt i inne gry z pistoletem). Czyli bez starego telewizora NES będzie potrzebował więcej kombinowania, a i tak prawdopodobnie nie zagra się w niektóre pozycje.

 

Taa wybrałem SNES. Tylko pytanie jakie są na niego gry

Jak znajdziesz Unirally, kupuj. Ja w ciągu ostatniego roku widziałem tę grę na allegro tylko raz. Dobry jest jeszcze Street Fighter i ociekający oldschoolem (;p) Super Mario World.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu dzisiaj taka przejściówka? Do ośmiobitówek i innych maszynek, które mogły w międzyczasie zżółknąć?

Nie wiem czy wiesz, ale łącze AV zwane też Euro to nie tylko konsole mają. Na przykład mam w domu stary, ale wciąż bardzo dobrze działający magnetowid i tylko na złącze AV. Nie ma sensu kupować nowego magnetowidu jak ten jest wporzo, a przejściówka to nie jest droga sprawa. Zresztą, to nie jedyne urządzenia, które można podłączać pod AV. Odtwarzacze DVD też można. A przejściówki są w sklepach, bo ludzie nie chcą wymieniać starego, dobrze działającego i niezawodnego sprzętu na nowy, tylko z powodu podłączania. Poza tym, wciąż spora ilość telewizorów ma wejście AV. Szukasz nie potrzebnie dziury w całym. Ja Ci wytknąłem, że postawiłeś bezsensowną tezę, że jak coś jest na AV to się do niczego nie podłączy, w erze przejściówek do wszystkiego, a Ty gadasz jakieś farmazony z ośmiobitówkami i zażółkniętym sprzetem ;x .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale łącze AV zwane też Euro to nie tylko konsole mają.

Właśnie wiem i nie wiem czy nie zauważyłeś, ale pisząc "innych maszynek" miałem na myśli właśnie magnetowidy przede wszystkim.

zażółkniętym sprzetem ;x

Większość tego sprzętu zżółknąć zdążyła i zaprzeczenie będzie bardziej bezsensowne, niż większość moich tez, które wywołują kłótnie.

Zresztą, to nie jedyne urządzenia, które można podłączać pod AV.

NESa NIE MOŻNA podłączyć pod AV, bo widzę, że albo ja, albo ty się gubisz. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...