Skocz do zawartości

Zelda Forever


Buziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności
No rozumiem, machnąć jakąś malutkę gierkę czy dwa. Ale mi to wygląda na to jakby Buziol chciał przejąć robociznę nintendo i samemu robić gry z ich postaciami.
Może tak, może i nie. Nie mnie to oceniać, ale ja w tym nic złego nie widzę. Najwyżej się kiedyś Nintendo nia niego wkurzy i da mu reprymendę.

 

No i łatwo można narazić się fanom generując w nich duże ilości złości - Zelda, gra logiczna? Mario space shooter? Nonsens.
Nie zgodzę się. Dam sobie ręce uciąć, że gdyby N zrobiło space shootera z mariem w roli głównej, to fani & fanboye mieli by i tak kisiel w gaciach. A nie wmówisz mi, że strzelanka kosmiczna jest bardziej poronionym pomysłem niż bijatyka z dużą ilością cukierkowyc postaci - jednak Smash Brothers wyszło. Gokarty, piłka nożna itd., więc czemu nie spaceshooter?

 

Ja chcę Bod Bloba 2 a nie jakieś zelda epic forever ultra x ;(.
Chyba kiedyś grałem w demo owej gry, gdzie wszystko było już praktycznie zrobione, a było to bodajże... hmm... 2 lata temu? Wydaje mi się, że Bod Blob 2 został przerobiony i wydany jako właśnie Zeldan Forever. XD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Dam sobie ręce uciąć, że gdyby N zrobiło space shootera z mariem w roli głównej, to fani & fanboye mieli by i tak kisiel w gaciach. A nie wmówisz mi, że strzelanka kosmiczna jest bardziej poronionym pomysłem niż bijatyka z dużą ilością cukierkowyc postaci - jednak Smash Brothers wyszło. Gokarty, piłka nożna itd., więc czemu nie spaceshooter?

 

Bo takich gier jak Smash Brothers nie ma, a space shootery można policzyć na palcach mutanta powstałego w wyniku połączenia człowieka z trzema rękoma i ośmiornico-meduzy. A o ile w sprawie bijatyk można dużo jeszcze wnieść (Inna sprawa że takich innowacyjnych bijatyk rodzaju Mortal Kombat Armaggedon, Soul Calibur czy właśnie Smash Bros nikomu się nie chce robić.), o tyle w space shooterach co można - nowe bronie, nowych wrogów spadających na gracza z góry ekranu?

 

Chyba kiedyś grałem w demo owej gry, gdzie wszystko było już praktycznie zrobione, a było to bodajże... hmm... 2 lata temu? Wydaje mi się, że Bod Blob 2 został przerobiony i wydany jako właśnie Zeldan Forever. XD

 

Hmmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Dam sobie ręce uciąć, że gdyby N zrobiło space shootera z mariem w roli głównej, to fani & fanboye mieli by i tak kisiel w gaciach. A nie wmówisz mi, że strzelanka kosmiczna jest bardziej poronionym pomysłem niż bijatyka z dużą ilością cukierkowyc postaci - jednak Smash Brothers wyszło. Gokarty, piłka nożna itd., więc czemu nie spaceshooter?

 

Mario to Mario, do offspinów się nadaje, ale nie Wielka Zelda. To jest legenda, takie coś to profanacja wielkiego geniuszu twórcy tej serii.

 

I do ch*ja pana Ranmus nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia, SSBB to cukierkowatość? Ty chyba na oczy tej serii nie widziałeś -.-. Każda postać wprowadza tam dawkę własnego klimatu więc sam Pikachu i Kirby nie nadają tej grze cukierkowego typu, klimat jest czasami wręcz przeciwny.

 

Może tak, może i nie. Nie mnie to oceniać, ale ja w tym nic złego nie widzę. Najwyżej się kiedyś Nintendo nia niego wkurzy i da mu reprymendę.

 

Wątpie, oni traktują to jako reklamę, fangame'ów jest od groma, ale do buziola chyba mieli już jakieś wątki skoro nagle przestał żądać forsy za pełne wersje swoich gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario to Mario, do offspinów się nadaje, ale nie Wielka Zelda. To jest legenda, takie coś to profanacja wielkiego geniuszu twórcy tej serii.

jak dla mnie pierdzielenie ;) fan game jak fan game, odrobina inwencji zeby zrobic cos innego i od razu profanacja? toż to sympatyczna gra luźno oparta na innej zupełnie innej grze a nie żadna profanacja.

Wiesz miałem kiedyś na trelefonie splinter cella - prosta platformówka, nic w porównaniu z motywami w orginale - ale to znowu nie powód żeby nazywać skromną wersje na mojej gównianej noki profanacją, po prostu inna gra. nikt nikogo nie obraża.

A buziol zrobił dobrą gre. a nie podtarł się płytkami z serią z zelda czy coś, nie obrzucał papierem toaletowym stoiska na e3 ani nic w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tu cokolwiek co ma związek z Zeldą poza tytułem i sprite'ami z LttP oO? Nic. Legend of Zelda to legenda o Zeldzie. Konkret, a nie jakieś casualowate coś tam na wolną chwile w robocie. To jest właśnie podparcie się tytułem.

 

Byle casualik jakich sporo na necie. Hmm co tu zrobić by ktoś na to zwrócił uwagę... już wiem użyje wybitnego tytułu na który polecą fani. :/

Zelda kojarzy mi się z epicką przygodą, nie przesuwaniem bloczków po platformach :/. Poza tym, na komórkę masz grę od developera odpowiedzialnego za tą serię (pomijając fakt, że Splinter Cell nie mieści się w tym niewielkim gronie gier wybitnych), a żeby było śmieszniej, ta gra wygląda tak a nie inaczej ze względu na możliwości twojej komórki :/. To zupełnie co innego, marne porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że wyjątkowo muszę się zgodzić z Pablem, co jest rzadkością. Nie wiem po co firmować swoje gry tytułami czy postaciami z innych, znanych gier, jakby nie można mieć inwencji własnej na tytuły i nazwy bohaterów. Ja osobiście mam dość wszelkich fangame. Ciągle w kółko prawie identyczne tytuły polegające na tym samym, lub kompletnie nie mające nic wspólnego z oryginałem. Rzygać się chce kolejnymi grami z Mario w tytule, a teraz zanosi się na kopie Zeldy... Dużo lepiej by było, jakby ta gra się nazywała Bod Blob 2, aniżeli Zelda Forever. A tutaj to ewidentnie widać, że główną postacią jest Zelda, tylko i wyłącznie po to, aby podnieść tytułowi popularność ;x .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie w porządku było gdy Buziol zrobił Mario Forever, przedstawiając jako tako swoją wizję tej samej gry. I też byłoby dobrze gdyby robiąc Zelda Forever dodał coś z gier o Zeldzie. Jakby nie patrzeć, fangame to fangame i dotyczy gry, a nie nieuzasadnione niczym i niemające żadnego celu zerżnięcie postaci i zrobienie jakiejś kompletnie innej gry.

 

Wystarczy spojrzeć na fangamy gier Touhou - to jakaś bijatyka, to gra logiczna czy może kolejna gra bazująca na tym samym pomyśle Danmaku, ale każda ma choć mały związek z Touhou, choćby to na przykład gra słowna. I większość zawiera motyw unikania pocisków, jak owe Touhou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam, że w żadnej legendzie o Zeldzie nie sterowało się samą Zeldą

A te gó... głupie pozycje z CD-i, w których kierowało się Zeldą? Hę? :P

 

PS. Zgadzam się, że to profanacja TLoZ-a, jedynka Bod Bloba lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się lecz. Równie dobrze mogę powiedzieć tak fanowi Harrego Pottera czy Władcy Pierścieni. "Lecz się chłopie to tylko książka."

Najlepiej od razu powiedzieć to twórcy takiego dzieła. "Lecz się, to tylko twoje wypociny, a to że jakichś chorych ludzi fascynuje twój geniusz to też tylko oznaka choroby psychicznej."

 

Bla bla, ranmus jak zawsze musi coś bez sensu palnąć... lepiej nie zwracać uwagi.

 

(Nie taka wielka, a jakoś recenzenci świata ustawili ją na pierwszym miejscu swoimi ocenami... biedni, chorzy ludzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając fakt, że Splinter Cell nie mieści się w tym niewielkim gronie gier wybitnych

Tutaj już jesteś bardzo bardzo subiektywny ;D widzisz dla jednych twórca legendy zeldy to jakiś mistyczny guru a dla mnie splinter cell to przed przed najlepsza skradanka na tym świecie.

a za zeldą nie przepadam. widocznie nie czuje tej magii i nie widze zadnego geniuszu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie powinienem wtrącać się do tej dyskusji, ale co tam. ;p

to tylko gra i nie taka wielka zresztą.

Skoro oryginalny TLoZ jest "małą" grą (nie mówię, że wielką itp. Dla mnie to po prostu kolejny hit ninny, nic więcej, żadnego ultrageniuszu), a Zelda Forever jeszcze mniejszą, nie mam pojęcia, Ranmusie, czemu tak intensywnie bronisz ZF. Przecież to tylko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w samym TLoZ tego geniuszu nie ma, on jest w OoT, w jego fabule, świecie i w samym tym, że człowiek wymyślił to wszystko od podstaw opierając się jedynie czasem o jakieś słowiańskie religie itp. sprawy. Choć sam TLoZ też miał w sobie tę nutkę geniuszu że był innowacyjny, jak się w to zagrało to pierwszy raz taki szok "Wow, tej gry nie przejdę w ciągu jednego dnia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znam tę grę już bodajże od roku, kiedy jeszcze była płatna i rzuciłem się na nią łapczywie bo freeware'owych fangame'ów z Zeldą jest jak na lekarstwo. Kiedy gre odpaliłem i zobaczyłem jak ją brutalnie zgwałcono oniemiałem. Jeszcze większe zdziwienie mnie ogarnęło gdy zaczęłem czytać zachwyty nad tą produkcją na początku tego wątku. Jak dla nie oprócz profanacji to gra wielce przeciętna przeciętna. Opakowana w niepotrzebną, [dość] zaawansowaną grafikę - to tak jakby dodawać do sapera animacje wybuchów. Jak dla mnie mogłaby to być gierka na pare minut, ale przeszkadza mi że podpisuje sie pod moją ulubioną serią gier, waży stosunkowo dużo i jak dla mnie jest przez to niestrawna. O ile MF kontynuowało jako tako tradycję serii i mogło się podobać [ale nie mi ;P] to nie rozumiem jak to może wzbudzać entuzjazm.

 

Widać że Buziol ma doświadczenie i umiejętności, ale nie rozumiem po co je marnować na takie dziwne twory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Projekt jest już w 80% gotowy. W tym roku jeszcze będzie sequel.

Pozdrawiam ciepło :)

 

Najważniejsze jest teraz rzeczywiście uzyskać dostęp do strony internetowej zrobić. :)

Jesteśmy wszystkie oczekiwania. ;)

 

Och, i Real Draw Pro 4 jest naprawdę niesamowite! Nie zgadzasz się? :D

 

- DPJ93 (aka Peter the Mario King/Buziolfan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...