Skocz do zawartości

Zablokowane Cairo 3


bigshark

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O Boże! Matko Boska! AaAaAaA! Cóż za rewolucja w świecie gier stworzonych w gamemakerze! :]

 

5/10

Liczę się z krytyką, ale wolałbym jakieś uzasadnienie. Bo nie wiem pod jakim względem gra ci się nie podoba, być może że po prostu nie lubisz platformówek. A co do rewolucji, to chodziło mi o 3d , można powiedzieć że jest to duży krok do przodu, bo zauważ że oprócz Cairo 3 w historii polskiej sceny GM nie powstała żadna sensowna gra 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lion ma rację troszkę przesadziłeś...lepiej jest popracować dłużej i nie przechwalać się i wydać dobrze, ładnie, bez większych błędówy grę 2d( mówię o dopracowanym i dla mnie genialnie fajowym Hidden.....) niż pokazywać mierną arcadówę z wieloma błędami i (i znowu-jak dla mnie-ale dla nikt się nie musi zgadzać-jestem subiektywny) sztampową platformówkę....

 

Ciekawe jest to że można poświęcić od cholewy czasu by wyuczyć się gm3d ale gdy chce się pochwalić w dobie naszych "rewolucyjnych czasów" trzeba naprawdę wiedzieć co pokazać.

 

SZANUJE autora za wkład pracy i za to że chociaż nie biorę czynnego udziału w scenie GM to cały caly obserwuję i widzę że to jedyny sprawiedliwy, który się odważył pokazać swoje wyczyny w trzecim wymiarze...

 

Ale porównywanie do gier z N64 wydaje mi się śmieszne (mam w domu N64 i 21 gier-tak jak wcześniej pisałem od 4-lat pasjonuje się zbieraniem staroci;) i jeżeli któś porównuje tą grę pod wzglęgem EMULACJI (bo wiem co ta konsola z siebie potrafiła wycisnąć) owej konsoli to też jest "biedny"...ponieważ wiele efektów i innych przekształceń obiektów cały czas nie jest obsługiwanych przez dzisiejsze emulatory...więc czuję się szczerze obrażony jeśli ktoś porównuje tę grę z grami na N64...

 

 

GRA SPOX 7/10:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wybrać jakąś obiektywną skalę ocen. Więc zrobię tak, jedna ocena względem moim, a druga względem poziomu polskiej sceny GM.

 

Grałem w platformówki do 14 roku życia jeśli dobrze pamietam ( czyli juz dawno skonczylem ) i przeszedłem ich naprawde masę. Najwiecej ich było na PSX (spyro, crash, 10 winks, gex 3d itd. ). Moja ulubiona mogę spokojnie powiedzieć była Spyro 2.

 

A teraz do rzeczy to co Ty pokazales, to jest zaledwie chodzenie, zabijanie kilku potworkow i pare przeszkod. To wygląda raczej na przyklad gry zrobionej w 3D na GM. Zapewniam Cię, ze nawet jakby ta gra miała taką grafikę jaką ma, ale do tego dodal bys maseee urozmaicen (jak to bylo w Spyro 2), to moglbys cos osiagnac, bo jesli gra wciaga to na grafike sie tak nie zwraca uwagi. No ale jak mowie, gra jest goła do bólu.

 

Moja ocena: 3/10

Ocena wzgledem polskiej sceny: 6/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższymi postami ;)

Jak na grę zapowiadaną na taką wspaniałą (oczywiście prawe nikt w to nei wierzył) wypada strasznie blado. A więc tak:

- Gra za trudna, wiem że dla pana bigsharka jest banalnie prosta, no ale on jest autorem

- Grafika, jedyny plus to to że jest w 3D. nic więcej. No może animacja misia jest słodka ;]

- Rozgrywka jest baaardzo nudna, chodzimy i tylko skaczemy sobie. No i od czasu do czasu bomby rzucimy. Tak jak pisał Quetzacotl, mało pomysłów na urozmaicenie zabawy.

Moja ocena: 4/10 ze względu na grywalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak niektórzy z was nie rozumieją ideii (lub orange jak kto woli) gry. Poprostu chcę powoli wprowadzać 3d na polską scene GM. I nie łudzmy się ,jedna gra nie zmieni tego odrazu. Tu potrzeba więcej gier 3d. Wiem że nie tylko ja podjmuję prób robienia czegokolwiek w 3d. np.Tymon zrobił dobry silnik strzelaninki 3d, latającepudełko, i program do modelowania. Cieszę się jednak że wiele z was docenilo tą gre. Niektórzy z was uważają żełatwiutko zrobić doskonałą grę 3d. To jest nieprawda, a potwierdzeniem tego jest fakt że cairo 3 jest dopiero drugą* sprawnie działającą grą 3d.

 

*tą pierwszą była olimpOada 3d,choć można ją zaliczyć do minigierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wtrące w rozmowę :P

 

W grze można by wykorzystać obiekty stworzone za pomocą polygonów. Zastąpić sprity (jak np. ten po eksplozji bomby) na obiekty w pełni 3D. Efekt byłby świetny :) Oczywiście jeśli by się to przyzwoicie zrobiło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja.

Gierka to typowa mało rozbudowana platformówka 3D - nie lubie platformówek a tym bardziej 3D więc z oceną się wstrzymam.

Co mi się podobało

- całkiem ciekawa i urzekająca w swojej prostocie grafika

- YYYY ???

Co mi się nie podobało

- zbyt wolne ruchy nóg bohatera względem jego prędkości

- troche kulawe sterowanie

- gra 3D i do tego platformowa powinna mieć bardziej luźne móżliwośći obrotu kamery - to może być tylko moje zdanie

Reszta jak koledzy wyżej wymienili ;)

 

Teraz co do tego wprowadzania 3D - możesz próbować BigShark, ale jak ja bym chciał tworzyć gierki 3D to raczej nie robiłbym ich w Game Makerze - możliwości Game Makera w stosunku do 3D są dość duże ale bądźmy szczerzy - jak ktoś chce i umie robić gry w 3D to już raczej przerzuci się na jakiś język programowania. Dlaczego tak jest to chyba nie musze uzasadniać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh Bigshark jesteś boski -,- To ja lepsze gry w C piszę (ale sie ich wstydze XD). Ale rewolucja ... CRAP! I jeszcze ten początek wątku w Twoim wykonaniu to kompletna żenada - jak amerykańska reklama proszku do prania za 39 centów x/

 

Grafika jest odrażająca - co z tego że w 3D i że namęczyłeś się na to dużo bardziej niż na 2D, skoro jest brzydsze niż 2D? tożto bezsens.

 

Ah pewnie zapytasz co jest złego w grafice, już mówię:

-WSZYSTKO! AHHH TE MODELE SĄ ZERŻNIĘTE (nie w sensie plagiat, chociaż podobnego misia znalazłem w necie...)

-porozciągane, brzydkie tekstury

-ohydnie kwadratowe modele

-wypukła woda ?! czy co to jest <_<

-gra haczy na 3,06 GHz, tylko dlatego że mam w tle Winampa x/

-przebrzydłe zestawienia w poziomy

 

Grafika : 1-/10 (zrobiłbyś coś ładnego w 2D zamiast truć nas zasyfiałym 3D)

 

Sama rozgrywka: beznadziejnie nudna, po minucie wyłączyłem.

 

Ah, zaraz powiecie że znęcam się nad Bigim bo go nie lubię. Otóż to nieprawda! Jego gry poprostu pozostawiają WIEEELE do życzenia (chociaż OlimpOada 3 [czy jak to się pisze XD] mi się spodobała) i tak samo jest z tą.

Skoroś taki dobry, to pokaż chociaż jedną, w pełni skończona swoją grę.

Lion

 

--

 

Czy ja mówiłem że jestem dorby ...? Mówiłem tylko że robiłem lepsze gry niż ta i jestem gotów to udowodnić, swoją nową grą... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę abyście oceniali ją ze względu na jakość a nie na to czy mnie lubicie czy też nie

Chłopcze jesteś żenujący. Prosiłem o sprawiedliwe ocenianie. Naszczęscie twoja opinia mnie nie rusza w żandym wypadku, ty nie znasz się na tworzeniu gier, i zauważyłem że jesteśtu tylko po to aby mnie sprowokować. Tak własnie jest, nigdy nie ocaniałeś żadnej innej gry nie uczesntniczyłeś w Gmclan, ty tylko czychasz tu aby się na mnie wyżyć. No trudno a tekst w stylu:

To ja lepsze gry w C piszę (ale sie ich wstydze XD)
mówi nam że jesteś małym zakomplekksionym ludzikiem który nic nie potrafii i chwali się czymś czego tak naprawdę nie ma. Mnie nie sprowokujesz. pamiętaj o tym.

I pamiętaj, krytykować i wychwaliać się czymś nie prezentując przy tym niczego potrafi każdy nawet ktoś tak żenujący jak ty.

A zrobić pełną wersję gry potrafią tylko nieliczni, i wiem że to cie tak naprawdę boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówisz że nie powstała żadna SENSOWNA gra, to znaczy że uwaszasz swoją za sensowną, tak? To ja Ci współczuję...

Chłopcze nie przinaczaj słów, wyraźnie napisane jest że jest to pierwsza sensowna gra 3d na Polskiej scenie GM. Taka jest prawda , poprzednie produkcje : Leader of trible i olimpOada to gry które nie były sensownymi grami . NIe uważam że nie umiesz czytać, uważam że próbujesz się bronić ale jest to nieskuteczne. W takim razie to ja ci współczuje.

 

To ja lepsze gry w C piszę (ale sie ich wstydze XD)

No, cały czas dążę do stworzenia tej gry

 

Widzisz jak sie gubisz chłopcze, tu widzę sprzeczność, najpierw się wychwalasz że tworzesz superwoe gry w 3d w języku C, a teraz nam mówisz że dopiero do tego dążysz. To są dwie różne sprawy, bardzo trudno jest zrobić pełną wersję gry, dlaego tak mało tu ich jest.

I mam prośbę, nie wywijaj kota ogonem , tylko przyznaj się do błędu.

 

@ Ranamman : Sorki nie widziałem tego tzn widziałem coś takiego ale na gmcomunity i to nie było zrobione przez Polaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot zara żygne...

 

Chłopcze nie przinaczaj słów

 

Patrysław, halo :)! XD

 

---

 

Bigshark, powiem Ci coś: ja do Ciebie nic nie mam. Jako tako Cię szanuje. Ale masz jedną wielką wadę: niewyobrażalnie wielkie (i nieprawdziwe) mniemanie o sobie.

 

Jeśli chodzi o sensowność gry... Myślisz że na polskiej scenie GM są tylko Twoje gry XD?

 

Pozatym Bighsark, nie bardzo masz pojęcie, kto tu po drugiej stronie siedzi i nie masz prawa nazywać mnie chłopcem... młodziku ^^'

 

--

A i jeszcze jedno: wspominałem coś o tym że Tworzę gry 3D? Ja mówie że robie LEPSZE, a to nie znaczy że są trójwymiarowe... Zresztą niedługo (tzn nie wiadomo kiedy :P) zaprezentuję swoją grę na GMC i wtedy pogadamy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sensowność gry... Myślisz że na polskiej scenie GM są tylko twoje gry XD?

Ile razy mam powtarzać że chodzi o 3d??? wejdz na GOTOWE GRY I PROGRAMY i zobaczsz że własnie prawie wszystkie gry 3d na polskiej scenie GM są moje.

 

Ja także przyznaję się do winy bo za bardzo przechwalałam grę, aczkolwiek uważam że twoja ocena była zbyt surowa a wręcz obraźliwia bo Cairo 3 to w gruncie rzeczy dobra gra. I skończmy już ten spór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmijmy to tak: ja się kłócić nie chcę. Cairo 3, porównując inne gry na GMClanie jest dość dobra, ale jeśli chodzi o możliwości samego GM, to z tego co wiem, jeszcze duuużo brakuje jej do ideału...

 

---

 

A jeśli chodzi o twój cytat ( >.< ) : przeczytaj całą tę stronę jeszcze raz :) Źle zrozumiałeś mój post.

 

---

 

i zobaczsz że własnie prawie wszystkie

 

Kto tu się niedawno woził reklamą pewnego znanego piwa, hm :>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowujecie się jak małe dzieci. Ledwo od ziemi wyrośliście a się przechwalacie jak nie wiem co :P Weźcie coś na uspokojenie i się pogódźcie. Gry w GM3D będą słabej jakości i narazie nie zanosi się żeby coś MO zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...