Skocz do zawartości

ArcMagi nadchodzi...


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 680
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Włosy w nowej wiedźmie są według mnie kolorystycznie gorsze niż w poprzedniej, hmmm zbyt jaskrawe? a może to coś innego nie wiem. Jakoś tak za bardzo się wyróżniają.

 

EDIT: nie no seryjnie wyglądają jak by były innym obrazkiem i nie należały do niej tylko jakaś peruka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega HuderLord zwrócił na to uwagę to się przyjrzałem i rzeczywiście. Ma rację. Wyglądają jak inny obrazek nałożony na tą wiedźmę.

 

Chociaż osobiście uważam, że jest znośnie. Nie razi to tak bardzo. Gdyby nikt na to uwagi nie zwrócił to sam bym nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też niedokończona. Zresztą cały ten ekran to dopiero pierwsza próba nowego layoutu wyboru postaci w Story Mode. Niewiele tu finalnych elementów.

 

Jesteście najgorsi. Najwyraźniej frazy: "niedokończone", "pierwsza próba", "niewiele finalnych elementów" są wyjątkowo trudne do zrozumienia :rolleyes:. Dlatego właśnie nie chciałem tego tu postować i ograniczyłem się do swojego twittera. Ech... marudy.

 

Musicie ogarnąć ideę, że wszystko co w tym temacie pokazuję to "work in progress". Możecie zgłaszać swoje uwagi do layoutu czy ogólnej stylistyki, ale jak coś ewidentnie wygląda na nieskończone, to takie właśnie jest. Teraz tylko czekać aż ktoś się zapyta czemu w grze mamy aż 10 wiedźm ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Tak, oni mają z tym problem -_- Cokolwiek nie umieścisz, to mówią, że brakuje tego i tamtego nawet jak napiszesz DUŻYMI LITERAMI, że to wersja nie skończona i to i tamto zostanie dodane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazywanie rzeczy w produkcji nie jest proszeniem graczy o czepialstwo czy demotywowanie. Jest ukłonem w ich stronę i daniem im możliwości śledzenia powstawania projektu, którym być może są zainteresowani. Niby to mała rzecz, ale jak po raz setny się pisze: "to jest niedokończone" w temacie o grze, która dopiero powstaje, to krew człowieka zalewa.

 

Oczywiście czasem ktoś rzuci sensowne uwagi. Tak jak mówiłem - widać już zamysł layoutu, więc ktoś spokojnie może powiedzieć np: "wiesz, myślę, że za mało miejsca jest na portrety postaci". Czasem też pytam o coś konkretnego, kiedy mam kilka opcji i nie mogę się zdecydować którą wybrać. Ale jest pewna granica zdrowego rozsądku.

 

Potem jest tak, że chciałbym wrzucić coś nowego; ale jak pomyślę ile się będę z tego tłumaczył, to rezygnuję. Między innymi dlatego nie ma żadnego filmiku z gry. Widać by w nim było mnóstwo wstępnych rzeczy i zaraz by każdy pisał, że ikonki nie takie, że tło statyczne, że postać nie ma animacji, choć to na tym etapie normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie. Bądźmy szczerzy: TeeGeeowi podobało się dopóki wszyscy mówili, że wspaniała grafika itd. Gdy pojawiła się sugestia co do zmiany bo coś jest nie tak to już się nie podoba. W każdym razie tak to z boku wygląda. Uogólniajać: Dostałeś to czego chciałeś. Wychwycenia czegoś co się publice nie podoba = możesz to naprawić (?) albo i nie (znając użytkowników to pewnie zlinczują Cię za to publicznie). W każdym razie dostajesz jakieś wskazówki, a ty zamiast chociaż troszkę doceniać to, że ktoś się w ogóle interesuje projektem to naskakujesz na niego :( Taki już ciężki los :)

 

PS. Pracuj dalej, Magi nie do końca przypadło mi do gustu - ale trzymało poziom. Jednym słowem: Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ja to doskonale rozumiem, że na tamtym screenie było niewiele finalnych grafik i to, że umieszczasz tutaj informacje nie w celu oceny a w celu informowania o postępach. Ale miałem podstawy by przypuszczać, że obrazek wiedźmy jest już ostateczny, bo ja nie widzę sensu w rysowaniu po raz drugi tego samego wiedząc z góry, że to i tak zostanie wywalone i zrobione na nowo. No, ale może ja się nie znam. Była to druga wersja wiedźmy, jakby już poprawiona.

 

A nawet jeśli nie jest ostateczna to chyba tym lepiej że dajemy uwagi co poprawić! Bo to by znaczyło, że jest to jeden z konceptów i sami nie wiecie która praca będzie najlepsza. Tak więc logiczne, że dajemy jakieś sugestie.

Dając nam 2 różne wiedźmy do porównania to jest oczywiste, że będziemy dawać jakieś sugestie, która co ma lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie. Bądźmy szczerzy: TeeGeeowi podobało się dopóki wszyscy mówili, że wspaniała grafika itd. Gdy pojawiła się sugestia co do zmiany bo coś jest nie tak to już się nie podoba.

Nie za bardzo. Krytyka na różne rzeczy był już od początku tematu. Nie przeszkadzało mi to i dalej nie przeszkadza. Więcej niż kilka rzeczy poprawiłem lub zmieniłem właśnie pod wpływem komentarzy od Was czy ludzi z TIGSource.

Męczy mnie natomiast potrzeba tłumaczenia po kilka razy, że coś jest niedokończone. Było kilka przypadków, w których pisałem wyraźnie coś w stylu: "nie patrzcie na razie na ikonki, bo to placeholdery". Na co ktoś pisze, że spoko, ale ikonki złe. Tłumaczę raz jeszcze, że ikonki to zaślepki, a za parę postów kolejna osoba to samo.

Wiadomo - nie spędza mi to przecież snu z powiek - ale irytuje i bawi, i naprawdę czasami moglibyście czytać co napisałem.

 

W każdym razie dostajesz jakieś wskazówki, a ty zamiast chociaż troszkę doceniać to, że ktoś się w ogóle interesuje projektem to naskakujesz na niego

Stwierdzenie oczywistości (że wiedźma jest niedokończona, czy placeholdery brzydkie), to nie są cenne wskazówki.

 

 

Ale miałem podstawy by przypuszczać, że obrazek wiedźmy jest już ostateczny, bo ja nie widzę sensu w rysowaniu po raz drugi tego samego wiedząc z góry, że to i tak zostanie wywalone i zrobione na nowo.

W sumie masz rację. Rozumiem taki punkt widzenia.

Choć tak naprawdę nic tu nie będzie rysowane po raz drugi ;). To jest na szybko wygenerowany png z obecnej wersji roboczej wiedźmy. Będzie skończona, to się wygeneruje finalny asset.

 

Dając nam 2 różne wiedźmy do porównania to jest oczywiste, że będziemy dawać jakieś sugestie, która co ma lepsze.

Nie dałem dwóch różnych wersji do porównania. Jakiś czas temu dałem starą i napisałem, że to na razie tylko szkic i jeśli to wejdzie do gry, to będziemy zmieniać i dopasowywać do stylu. W nowszym screenie jest po prostu nowsza wersja. Zresztą wrzucił go tu gnysek :).

 

 

W każdym razie, widzę że sprawa się rozdmuchała, a tak naprawdę niepotrzebnie. Bardziej mnie to bawi niż wkurza :). Weźcie też pod uwagę, że tak jak Wy macie prawo do marudzenia, tak ja mogę się denerwować, że muszę coś tłumaczyć po raz 10.

 

Na rozładowanie sytuacji scenka z filmu, który widziałem mając chyba z 6 lat, i który zainspirował MAGI/ArcMagi:

http://www.youtube.com/watch?v=ZDEDcYrvnss

 

Strasznie to śrutowo teraz wygląda :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=ZDEDcYrvnss

 

Strasznie to śrutowo teraz wygląda :D.

heheh fakt juz w pierwszym magi efekty specjalne lepsze :) Szczególnie 'tarcza' mnie rozwaliła i mimika magów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie no można screena z folderem w którym jest exe dać :)

 

Ja tylko polecam ten post: https://forum.gmclan.org/index.php?s=&s...st&p=270302 oraz post go poprzedzający :) Krytyka na temat screena który dałem w styczniu czy lutym, do tego w dziale z cytatami :P

Na GMCLANie po prostu niektórzy od razu krytykują i piszą propozycje nie zagłębiając się w temat nawet gdyby napisać wielkimi czerwonymi literami, że to wersja "w trakcie prac" i wiele jej brakuje :) Nie wspominając, że temat dotyczył czego innego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie oczywistości (że wiedźma jest niedokończona, czy placeholdery brzydkie), to nie są cenne wskazówki.

Pupa, pupa i jeszcze raz pupa. Akurat wiedźma wygląda na element skończony bo sprawia wrażenie... hmmm no... dobre wrażenie sprawia :)

 

Nie za bardzo. Krytyka na różne rzeczy był już od początku tematu. Nie przeszkadzało mi to i dalej nie przeszkadza. Więcej niż kilka rzeczy poprawiłem lub zmieniłem właśnie pod wpływem komentarzy od Was czy ludzi z TIGSource.

Męczy mnie natomiast potrzeba tłumaczenia po kilka razy, że coś jest niedokończone. Było kilka przypadków, w których pisałem wyraźnie coś w stylu: "nie patrzcie na razie na ikonki, bo to placeholdery". Na co ktoś pisze, że spoko, ale ikonki złe. Tłumaczę raz jeszcze, że ikonki to zaślepki, a za parę postów kolejna osoba to samo.

Wiadomo - nie spędza mi to przecież snu z powiek - ale irytuje i bawi, i naprawdę czasami moglibyście czytać co napisałem.

 

W sumie to nie wiem. Nie znam twoich odczuć. Jak napisałem: tak to wygląda z boku, oczami obserwatora - bo wcześniej się nie wypowiadałem na ten temat i specjalnie się tym forum nie interesuje (w każdym razie nie to co kiedyś), a tym bardziej wątkiem o MAGI 2.

 

W każdym razie, widzę że sprawa się rozdmuchała, a tak naprawdę niepotrzebnie. Bardziej mnie to bawi niż wkurza smile.gif. Weźcie też pod uwagę, że tak jak Wy macie prawo do marudzenia, tak ja mogę się denerwować, że muszę coś tłumaczyć po raz 10.

Napiszę ci tak: W rozdmuchaniu sprawy pomogłeś sobie sam, na spółę z gnyskiem :)

 

He he, tą metodą bym nic nie postował aż do premiery

Przynajmniej miałbyś spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pupa, pupa i jeszcze raz pupa. Akurat wiedźma wygląda na element skończony bo sprawia wrażenie... hmmm no... dobre wrażenie sprawia

Wiedźma to tylko jeden z przykładów. No ale niech już będzie.

 

 

Napiszę ci tak: W rozdmuchaniu sprawy pomogłeś sobie sam, na spółę z gnyskiem

Trochę tak. Nie spodziewałem się aż takiej reakcji :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry TeeGee że tak ci pojechałem po wiedźmie ale ja seryjnie myślałem że jest już gotowa. I WIEDZIAŁEM że jest to making of screen. Widać że interface i opis wiedźmy jest nie ukończony ale naprawdę myślałem że obrazek postaci to już finalna wersja, tutaj jesteśmy przyzwyczajeni do tego że jak coś jest niedokończone to wygląda jak crap a nie jak jakieś dzieło sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko polecam ten post: https://forum.gmclan.org/index.php?s=&s...st&p=270302 oraz post go poprzedzający
Nie wchodząc w linka zgadłem, że zobaczę mój post ^_^

 

A Wy (gnysek/TeeGee w pierwszych postach), też przesadzacie.

Ktoś napisze, co można poprawić, i już zaczynacie wywalać teorie że całe gmc tylko krytykuje, że nie warto niczego pokazywać (gnysek)(co i tak jest głupie, bo lepiej pokazać wersję nieskończoną, która i tak będzie poprawiana i będzie można wnieść jakieś sugestie/poprawki/propozycje/jak kto chce userów, niż pokazywać gotową wersję która już się nie zmieni. Gra tak czy siak nie jest dla twórcy, a dla gracza), czy ogólnie się "wkurzać (TeeGee).

To, że to jest nieskończona wersja nie znaczy od razu, że nie można powiedzieć, co można w niej poprawić.

A to, jak zrozumiecie zdanie userów, jako sugestię/propozycję zmiany, czy może jako "krytykę" i zaczniecie pleść farmazony o krytyce userów to już, nikogo nie obrażając, Wasz "problem".

 

Potem jest tak, że chciałbym wrzucić coś nowego; ale jak pomyślę ile się będę z tego tłumaczył, to rezygnuję. Między innymi dlatego nie ma żadnego filmiku z gry.
Wrzuć screen/filmik bez żadnego podpisu, ale problem.

Odpowiadanie na cokolwiek co ktokolwiek napisze nie jest chyba Twoim obowiązkiem.

 

I wierzcie lub nie, ale ten post naprawdę nie był pisany "na serio" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...