Skocz do zawartości

Zablokowane Almora - Online: ToD - Pomysły/Sugestie


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 506
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy ktoś takie coś zaproponował, ale nie chce mi się tego wszystkiego czytać :D

Otóż, fajnie by było, gdyby była możliwość tworzenia "tymczasowych grup", coś na wzór Party z World of Warcraft. Zbiera się ekipę, każdy dołącza do grupy i wtedy XP z potworów dzielone jest między każdego członka. Dobre do chodzenia na silniejsze moby, a co za tym idzie zbieraniu lepszych przedmiotów ;q Po expieniu każdy idzie w swoją stronę i grupa przestaje istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już było....

Party system/Gra drużynowa:

Nowa „Almora” będzie już miała możliwość werbowania ludzi do swojej drużyny łowieckiej. Czyli gracze będą mogli się jednoczyć, po to, aby razem polować na silne potwory zdobywając przy tym więcej doświadczenia, a te oczywiście będzie dzielone osobno na każdego z nich.

.. i nie wróci więcej

Ps. To samo tyczy się gild (klanów)i: (to było od początku przesądzone że będą:

Gildie:

To temat dosyć głęboki, który był wyłączony we wcześniejszej wersji gry. Następna część będzie miała możliwość stworzenia oraz dołączenia do Gildii. Będą specjalne areny oraz miejsca gdzie możliwe będzie zorganizowanie potyczki pomiędzy dwiema Gildiami. Dodatkowo jako ciekawostka zostanie dodana możliwość tworzenia własnego logo reprezentującego własną Gildię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś z tych pomysłów się powtarza ,albo już jest to przepraszam :bye1: . Za błędy również :) .

 

 

I . Rozbudowane drzewko skilli.

 

 

Wśrod gier da się wyróżnić dwie główne gałęzie rozwijania umiejętności postaci.Pierwsza , to rozdawanie SP co lvl do statsystyk , druga gałąź to skille ćwiczone czyli takie co poprawiają się w miarę ich używania.Ja postaram się tu dogłębniej opisać 1 styl,zakładając że gra na takim stoi :mellow: .

 

Najlepszym z tego typu systemu zaobserwowałem w grze TomE czy innej pochodnej (nie pamiętam zbyt dobrze ponieważ było to dosyć dawno temu).No oto przykładowe drzewko rozwoju postaci zrobiony by me:

 

 

Siła

---------Udźwig

---------Walka brońmi białymi

----------------------------------Walka mieczami

----------------------------------Walka obuchami

---------Walka na dystans

---------Życie

Magia

---------Magia czegośtam

---------Magia czegośtam2

---------Manna

Umiejętności społeczne (zapominałem tego słowa,zamiennika :lol: )

---------Targowanie

---------Złodziejstwo

 

 

Te drzewko to oczywiście przykład ,jakbyś był zainteresowany to dzięki podanym przez Ciebie umiejętnością mogłbym coś takiego naskrobać.Ale o co w tym chodzi?Otuż można rozdawać umiejętności między Siłą,Magią i Um.Społ. co daję nam jakiś procent puntkowy w każdej z umiejętności poniżej(np.dla Magii są to : magia czegośtam,magia czegośtam2 i Manna).Ale możemy również dawać bezpośrednio w umiejętności pośrednie (np. w udźwig) co oczywiście dam nam większego boosta niż przy wkładaniu w umiejętności nadrzędne(w tym przypadku siłę) ponieważ nie trzeba będzie rozdzielać punktu na inne umiejetności.Oczywiście da się zrobić nieskończoną liczbę takich podłańcuchów,ale optymalnie to 3.Co nam to daję?Ludzie któży nie lubią rozbudowanych elementów w rpg, nie muszą się babrać tylko wkładają SP do głównych 3 umiejętności.Dla bardziej zaawansowanych mamy oczywiście podrzędne umiejętności.Dzięki temu każdy gracz może zrobić swoje własne orginalne drzewko :).

 

Ps. Wiem że to dużo roboty ale pomysł myślę że naprawdę ciekawy.

 

 

 

II. Party.

 

 

Tu nie mam zbyt wiele do napisania ponieważ party są.Dodam tylko kilka własnych pomysłów:

 

Podział expa mógłby ustalać lider.Można byłoby ustawić że każdy dostaje po równo,dostaje ten kto zada ostatecznego hita albo lider sam ustala % expa dla każdego członka.To samo z lootem - forsa po równo i przedmioty kto pierwszy ten lepszy,albo wszystko zabiera ten kto kto był pierwszy.Można też dodać że wszystko u lidera ląduje i on rozdziela przedmioty pod koniec wyprawy.

 

 

 

PS. Później dopiszę więcej,poprostu teraz nic mi się niechce ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale Borek chyba mówił, że ich nie będzie. Mam nadzieję, że się mylę, bo chciałbym takie skille.

 

Co do rozdzielania złota z mobów: Mam całkiem niezłą propozycję :) Trochę niewydajne chyba, ale możnaby było zapamiętywać w każdym mobie, kto ile odebrał mu HP (w procentach). Załóżmy, że z wilka, który ma 150 HP, dostaje się max 200 szt. złota. Zabraliśmy mu 30 HP, więc 30/150 * 200 = 1/5 * 200 = 40 szt. złota +/- jakieś wartości*. Przynajmniej każdy będzie miał tyle na ile zasłużył.

 

* - można dodawać szczęście albo odejmować losową wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy uderzyłeś i cię nie zabito ani nie odszedłeś na określoną odległość - item czy co to tam jest jest twoje.

Nieee... A co będzie jeśli grupa napakowanych postaci z mieczami będzie podchodzić do jakiegoś bossa, a jakiś 1-lvlowy mag/łucznik strzeli w bossa pierwszy? Walczący wręcz się namęczą a mag/łucznik zbierze łupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Almorze było już tak, że jak uderzyłeś wilka, a później ktoś go dobił to otrzymywałeś część expa z niego. Jednak w party nie może tak być, ponieważ gościu na poziomie 70 weźmie do party początkującego z poziomem 1, pójdzie na smoki i zabijając jednego ten początkujący gracz od razu otrzymuje nowy poziom ( bo smok da tyle expa, że nawet połowa wystarczy z tego dla poziomu 1 ). Dlatego musi być tak jak w MU. Wyliczanie expa pomiędzy poziomami graczy, np. tak, że 70 LVL nie ma sensu brać początkujących, tylko podobnych poziomem do siebie np. 50-60 LVL.

 

Co do skillów to ciągle pracuje nad zasadą, sam nie wiem do końca jak mocno będzie ten element gry rozbudowany.

 

PS. Pamiętajcie o jednym, za dużo też nie zdrowo, Almora właśnie przyciągała swoją prostotą, gracz nie musiał siedzieć cały dzień nad rozmyślaniem statystyk i kreowania postaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mathew

w takim wypadku pewnie te wszystkie napakowane postacie rzuciły by sie na biednego łucznika :)

 

@topic

almgm2.png

jedne lepsze inne gorsze jeszcze nad tym poptacuje

EDIT.

nie wiem czy z tą panią z irokezem troche nie poleciłem z fantazją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze chcę zrobić tak, że potwory jak widzą dwóch graczy, to atakują najsłabszego. W Almorze widziałem przypadki blokowania potworków przez silniejsze postacie, aby słabi mogli bezkarnie stać i zabijać potworki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up up

akurat to nie wiem czy to dobry pomysł :P głupio jak high levelowce będą musiały ganiać przeciwników ganiających jakiś niskolvlowców, chociaz z drugiej strony to całkiem realistyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze przyszedł mi na myśl jeden pomysł. Nie wiem czy to nie będzie za dużo zżerać, ale dodać do forum jakiś tag(np.: [character][/character]), który by wyświetlał info o postaci o podanym w środku nicku. Wtedy wszyscy by mieli taką sygne np. Albo wersja mniej zżerająca: zrobić generator obrazków pokazujących info o postaci(userzy by sobie aktualizowali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
No i jeszcze chcę zrobić tak, że potwory jak widzą dwóch graczy, to atakują najsłabszego. W Almorze widziałem przypadki blokowania potworków przez silniejsze postacie, aby słabi mogli bezkarnie stać i zabijać potworki :D

 

Z kolei nasyłanie słabych, którzy będą uciekać, a za to mocniejsi będą gonić te potwory stanie się teraz normą. Słaby będzie uciekał, potwór za nim, a mocni będą sobie expić nie tracąc energii. Młodziki będą co chwila ginąć a lepsi nawet nie będą tracić energi. Zrób tak, że jak widzi dwóch graczy, to losuje tego którego będzie atakować i tak będzie najsprawiedliwiej. Raz zaatakuje słabszego, raz mocniejszego i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo atakuje najsłabszego z tych, którzy potwora biją. A np. taki słaby który sobie po prostu przejdzie obok potwora, podczas gdy silny go bije nie dostanie żadnych obrażeń, potwór będzie atakował mocniejszego. Jednak gdy ten słaby zaatakuje tego potwora, to on leci na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Almorze było już tak, że jak uderzyłeś wilka, a później ktoś go dobił to otrzymywałeś część expa z niego. Jednak w party nie może tak być, ponieważ gościu na poziomie 70 weźmie do party początkującego z poziomem 1, pójdzie na smoki i zabijając jednego ten początkujący gracz od razu otrzymuje nowy poziom ( bo smok da tyle expa, że nawet połowa wystarczy z tego dla poziomu 1 ). Dlatego musi być tak jak w MU. Wyliczanie expa pomiędzy poziomami graczy, np. tak, że 70 LVL nie ma sensu brać początkujących, tylko podobnych poziomem do siebie np. 50-60 LVL.

Więc dlatego można zrobić podobnie jak ze złotem - procentowo. Jeszcze lepiej będzie jak exp będzie się dostawać od razu po trafieniu stwora.

 

The Character "Shadow Of Darkosen" will appear in dark forest, nobody knows the time and date when it will be. He will give You a special quest, You will be able to choose between "I agree" or "No, I am too weak!" - death or award make Your choose! The new character will appear only when You are alone without any friends in the dark forest.

'Postać "Cień Darkosena" pojawi się w ciemnym lesie, nikt nie zna dnia (daty) ani godziny kiedy to nastanie. On zleci ci specjalne zadanie, będziesz mógł wybrać pomiędzy "Zgadzam się" a "Nie, jestem za słaby!" - śmierć lub nagroda będzie twoim wyborem (?). Nowa postać pojawi się tylko wtedy, gdy będzie sam bez jakichkolwiek przyjaciół w ciemnym lesie.'

Tak? Ciekawe. To zdanie z "(?)" przetłumaczyłem tak jak rozumiem... i trochę nagiąłem pare zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei nasyłanie słabych, którzy będą uciekać, a za to mocniejsi będą gonić te potwory stanie się teraz normą. Słaby będzie uciekał, potwór za nim, a mocni będą sobie expić nie tracąc energii. Młodziki będą co chwila ginąć a lepsi nawet nie będą tracić energi. Zrób tak, że jak widzi dwóch graczy, to losuje tego którego będzie atakować i tak będzie najsprawiedliwiej. Raz zaatakuje słabszego, raz mocniejszego i tyle.
Raczej było by tak, że po zaatakowaniu potwora, potwór zaczyna walczyć z tym graczem, który go zaatakował, a nie przez wieczność gonił słabszych. Chyba o to chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...