Skocz do zawartości

Smart Bomb


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Smart Bomb (niestety juz bez kulki)

 

Gatunek: platformówka

 

Opis: byla sobie planeta (bo juz jej niema), na ktorej super-cywilizacja wyginela na skutek bratobojczej wojny o niezwykly sorowiec bedacy podstawa technologii... Przez tysiace lat porzucone maszyny ewoluowaly, walczac o dostep do resztek sorowcow.

 

Pewnego dnia, zyla notum w osadzie inteligentnych bomb energetycznych zaczela sie wyczerpywac, jako najsprytniejszy przedstawiciel swojego gatunku zostales wyslany z misja zbierania krysztalow notum aby zapewnic swoim pobratymcom energie do podtrzymywania dalszego istnienia

 

Swiat po pradawnej wojnie jest porozrywany na unoszace sie w otchlani wyspy, pomiedzy nimi mozna sie poruszac dzieki systemowi portali - pozostalosci po systemie Blue, ktory toczyl przez setki lat walke z systemem Moloch, ktorego pozostalosci sa liczniejsze i duzo bardziej niebezpieczne...

 

 

sterowanie:

ctrl - odpalenie impulsu EMP - powoduje to rozpad szaruch bloczków i aktywacje portalu wyjsciowego po uzbieraniu odpowiedniej liczby krysztalow

strzalki - ruch, mozna sterowac lotem wiec mozna wskakiwac na kostki nad soba.

spacja - strzal

1-5 - zmiana broni

q,w,e,r,t - odpalenie specjala

 

CEL GRY: Zebrac na kazdej planszy okreslona liczbe krysztalow, a na ostatniej rozwalic bossa

 

 

 

kolorowe znaczki po prawej u gory pokazuja liczbe klucze, wystarczy wejsc na terminal by wykozystac klucz.

 

 

 

 

Download:

https://gmclan.org/up3255_4_smart_bomb_7e.html

rozmiar: 8 mega

 

 

Autorzy:

Programowanie: ja

Fabuła: moje drugie ja

Grafika: ja

Muzyka: posklejane anarchy online

 

Screeny:

scr1.jpg

scr2.jpg

scr3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie o tyle bugów, ale o detal czasami szpecący grę: czasami gdy zeskakuje się z dużej wysokości, pajączek zacina się na chwilę w powietrzu i potem spada, tak jakby w połowie lotu ustawiał mu się vspeed na 0. No i poza tym można zaciąć się w balonie (takiej ruchomej platformie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balony beda w pelni funkcjonalne jako srodek transportu, ale fakt zdaza sie za potrafia przycisnac do sciany i sie przyblokowac na czas dluzszy...

A pajaczek spadajacy ze zbyt duzej wysokosci poprostu ginie i zostaje teleportowany na miejsce startu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matthew: od 2 dni testuje 6 plansz sprawdzajac czy nie sa za trudne, czy sa do przejscia, gdzie mozna sie znalezc w sytuacji bez wyjscia i czy nie przesadzilem z przeszkadzajkami, w tym czasie ani razu nie wbilem sie w ziemie, ani nie zatrzymalem nagle w powietrzu. Owszem zdaza sie ze Z.I.B.E blokuje sie na balonach (gdy dociskaja gracza do sciany lub tez gdy gracz wpada pomiedzy 2 balony) ale balony sa w tej chwili tylko ozdoba, ktora zostanie poprawiona gdy zaczna byc wykorzystywane jako ruchome platformy... zawsze mozna poczekaz az balon odleci jesli blokuje przejscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak próbowałem zebrać żółta kartę i rozwaliłem szare bloczki to potem nie mogłem stamtąd wyskoczyć ;/

 

Poza tym zebrałem przed save'm jedną czerwona kartę a po wczytaniu nie miałem jej i nie mogłem otworzyć drzwi ( tych na zachodzie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wykonana gra, pierwszorzędna grafika, muzyka moze być(jak dla mnie troche za głośno), niestety grywalność słaba, gra jest czasochłonna. Ale naprawde jeszcz eraz brawa za wykonanie i pomysł bardzo ciekawy 4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak próbowałem zebrać żółta kartę i rozwaliłem szare bloczki to potem nie mogłem stamtąd wyskoczyć ;/

 

Poza tym zebrałem przed save'm jedną czerwona kartę a po wczytaniu nie miałem jej i nie mogłem otworzyć drzwi ( tych na zachodzie ).

 

 

to pecha miales mi tam przy loadzie jeszcze nie zgubilo ani razu kluczy, a co do zlotej karty to trzeba niestety odpowiednio zablokowac kolczatke i przebijac sie obok tak zeby nie spadla ci na glowe no i tak zeby zostaly jakies kostki po ktorych wyjsc mozna

 

w sumie zlota karte warto zabrac jedynie za wzgledu na dodatkowe zycie, na pierwszej planszy wystarczy zebrac crysztaly wolnostojace i te za czerwonymi bramami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No nie, znowu kulki??? <_<

 

Ale na zachętę 2/5 :thumbsup:

 

To już za wiele. Nie dość że niepotrzebnie odświeżasz, to jeszcze nawet nie zagrałeś w grę, i zupełnie nie wiesz o co chodzi. Chyba nawet nie przeczytałeś pierwszego posta. Warn.

Yoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

https://gmclan.org/up3255_4_smart_bomb5l.html - wersja 5.l

troszke nowej grafiki,

zmieniony gameplay (w koncu mozna sobie postrzelac),

i sporo zmian ksometycznych...

 

bylbym zapomnial: klawisze F5/F6 - zapis i odczyt dzialaja i sa bardzo przydatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spadłem w pierszej planszy na sam dół, zaczął mi dziwnie ekran wariowac. Zamiast mnie przeniesc na plansze leciałem ciągle w dół.

Miałem dokładnie to samo, jakiś dziwny bug. innych błędów narazie nie znalazłem, niedługo może jeszcze poszukam, ale gierka dobra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gierka, grywalność git, grafika cieczy oczy, ale......... no właśnie jest jedno ale ;p

https://gmclan.org/uploader/2321/BYK.png

 

lol? takich bykow jest tak duzo w tej gierce ze hula hop, ty wogóle przeszedłeś 1 poziom? bo jak bys czytal uwaznie zauwazyl ys conajmniej z 3. A co do gry, fajna podoba mi sie i hodz nie lubie gier tego typu to ze szczerym sercem wstawiam ci 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol? takich bykow jest tak duzo w tej gierce ze hula hop, ty wogóle przeszedłeś 1 poziom? bo jak bys czytal uwaznie zauwazyl ys conajmniej z 3

Lol ? a co ja jestem od korekcji tekstow ? Ja w tych tekstach czytalem co 3 slowo albo w ogóle, a napisalem co zauważyłem..to jest śmieszne wg. ciebie ? twoja reakcja jest śmieszna :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...