Skocz do zawartości

Ignifil

Użytkownicy
 • Postów

  93
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Informacje

 • Team
  The Nightmare

O mnie

 • Skąd
  Z tego miejsca
 • Płeć
  Male
 • Adres www
 • Hobby
  Lordi, Lordi i jeszcze raz Papa Roach. <br /><br />XD, :P, LOL, ˛:/ itp.

Osiągnięcia Ignifil

Smart Newbie

Smart Newbie (2/13)

0

Reputacja

 1. Instancja jest tworzona, pozatym przypisałem jej inne akcje, które działają poprawnie, tylko to rysowanie sprita nie chce działać :(
 2. No nie wiem, wszystko posprawdzałem, starałem się pozmieniać jakieś wartości i dalej nic. Nawet kiedy usunąłem warunek i po prostu w draw wstawiłem kod, który ma powodować narysowanie sprita to nic się nie dzieje. Czy może mieć na to wpływ to, że obiekt nie istnieje od początku, tylko dopiero się pojawia?
 3. no, zrobiłem tak i po prost pokazuje mi odległość od postaci, ale nie rozumiem czemu kiedy ta odległość jest mniejsza niż 10 nie wyświetla się tamten sprite.
 4. Ale nie chodzi mi o wyświetlenie tekstu, tylko sprita, a "_txt" to skrót od "texture", mam to napisane na końcu każdego sprita.
 5. Hej, w draw obiektu mam dwa kody jeden standardowo na to żeby rysował własny sprite GML draw_sprite_ext( sprite_index, image_index, x, y, image_xscale, image_yscale, image_angle, image_blend, image_alpha ); a drugi na to żeby rysował inny sprite w konkretnej pozycji jeśli postać jest odpowiednio zbliżona do obiektu, czyli GML if distance_to_object(Hero) < 10 { draw_sprite(Info_txt,-1,340+view_xview , 360+view_yview) } Problem w tym, że jak zbliżam się to tego obiektu to nic się nie dzieje, nie wiem czemu, jakiś błąd w kodzie, czy coś?
 6. Spoko, pokombinuje coś, w każdym razie wielkie dzięki za pomoc, mam teraz przynajmniej jakiś punk zaczepienia :D Pozdrawiam :)
 7. Wpisałem Twój kod, ale teraz postać na samym starcie zaczyna lecieć w góre ekranu. Jak klikne w jakieś miejsce to jest spoko i bohater tam idzie, ale moja gra to coś w stylu dungeona i przy wchodzeniu w tunele postać zamiast wejść pomiędzy soli po prostu zaczyna się kręcić w kółko przy wejściu.
 8. Okej, dzięki, zaraz sprawdzę :P edit: Wyskakuje mi błąd ___________________________________________ ERROR in action number 1 of Step Event for object Hero: Error in code at line 1: mp_potential_step(xx,yy,5,0) ^ at position 19: Unknown variable xx Wpisałem w global left pressed GML xx=mouse_x yy=mouse_y a pod spodem GML move_towards_point(xx,yy,5) ale problem jest taki, że postać podąża za myszką, ale nie omija solidnych obiektów, tylko przez nie po prostu przechodzi, nie wiem czemu, tak jakby gm nie czytał solidów jako solidy, nie wiem o co chodzi
 9. Hej, chciałbym zrobić tak żeby postać poruszała się do wyznaczonego przez kliknięcie myszką punktu, omijając przy tym solidne obiekty, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać, miałem kilkuletnią przerwe w robieniu gier i już kompletnie nic nie pamiętam :C pomoże ktoś?
 10. ok, naprawiłem juz, okazało się, że po prostu usunęło kilka klocków, nie mam pojęcia czemu, może przez przypadek wczytałem starszą wersje projektu. Dzięki wszystkim za pomoc :) a i jeszcze mam jeden problem, jak chce zmienić kolor tego kółka to on i tak pozostaje zielony 0.o mam w kodzie GML draw_sprite_ext( sprite_index, image_index, x, y, image_xscale, image_yscale, image_angle, image_blend, image_alpha ); if (zaznaczony = true) draw_circle_color(self.x,self.y,12,c_yellow,c_lime,2) A i tak kółko jest zielone edit: dobra, nie ważne, ośmieszyłem sie tym po prostu :lol: zwykłe niedopatrzenie, jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, siemka :D
 11. Przecież masz warunek za to odpowiadający GML if(zaznaczony) { //rysuj kolka } ale jednak gdy zaznaczony zmienia się na false, to kółka zostają, nie do końca wiem czemu. w momencie w którym sprite był niewidoczny kółka znikały jak trzeba, a teraz naprawiłem jeden problem i powstał drugi <_<
 12. Ej, a co zrobić, żeby te kółka znikały kiedy zaznaczony = false?
 13. Dzięki :P Tak też myślałem, bo coś mi świtało z moich wcześniejszych zmagań (wracam do robienia gier po dwóch latach przerwy i prawie nic nie pamiętam) tylko ja wpisywałem Sprite_index i wtedy też nie działało. Tak dla ścisłości, czym się różni funkcja Sprite_index od draw_sprite ?
 14. Hej mam mały problem, otóż mam sobie object o nazwie Jednostka i w draw tego objectu mam GML if (zaznaczony = true) draw_circle_color(self.x,self.y,10,c_green,c_lime,2) i wszystko ładnie i pięknie działa, poza faktem, że ten object nie posiada sprita <_<, a za to, gdy daje ten kod do np. step to wtedy object posiada sprite, ale nie rysuje kółka, gdy go zaznaczam, nie wiem co z tym zrobić :crying:
 15. Hej, czy jest jakiś sposób aby używać w game maker kontrolerów z guitar hero? Chodzi mi głównie o kontroler perkusji
×
×
 • Dodaj nową pozycję...