Skocz do zawartości

Temporal

Użytkownicy
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Ostatnia wygrana Temporal w dniu 20 Marca 2019

Użytkownicy przyznają Temporal punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

1 205 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Temporal

Smart Newbie

Smart Newbie (2/13)

5

Reputacja

  1. Można zaprogramować, by dźwięki nie odpalały się, gdy już jeden jest odgrywany, grać je w pewnych odstępach czasowych, nagrać kilka wariacji dźwięku itp.
  2. Myślałem, że to w pełni przeróbka, a teraz wychodzi, że w oryginalne jest to też takie poryte
  3. Ale to jest dobre. Szkoda, że na YT bardziej opłaca się robić jakieś kompilacje śmiesznych filmików i inne takie .
  4. Jedynym plusem tej gry to lektor, reszta rzeczy nie gra. Denne sterowanie, beznadziejna mechanika walki, totalnie skopane AI wrogów i gui wyświetla się nie tam gdzie trzeba. Dałbym screena, ale jakbym nie kombinował, to dostaję biały ekran, więc nici z przechwytu. Jak zostanę zaatakowany, to mogę się wbić w ścianę, a później z niej już nigdy nie wyjść. Nie chcę być okrutny, ale gra jest całkowicie niegrywalna.
  5. Ogólnie super, ale nie byłbym sobą, gdybym nie zaczął szukać dziury w całym, więc: ten shading na wilkach jakiś dziwny, jakby nie było żadnego shadingu i każdy polygon jest cieniowany "płasko".
  6. Problem rozwiązałem już parę dni temu. Jeden z użytkowników GMclanu podpowiedział mi alternatywne podejście do tematu. Co prawda problem tworzenia grup nie odpadł całkowicie i bardziej się rozwiązał problem z tym konkretnym przypadkiem. Co do kodu powyżej, to podoba mi się pomysł, sprawdzaniem konkretnej zmiennej u danej istancji, ale niektórych rzeczy nie rozumiem. Możliwe, że się nie zrozumieliśmy dokładnie i stąd pewne nieścisłości. Ten kod sprawdza wszystkie instancje, które kolidują z linią i jeśli choć jedna z nich będzie danego typu, to zmienia się state machine obiektu, który ma ten kod. Jak widać w moim poprzednim kodzie, używałem sortowania listy, by zobaczyć czy dany obiekt jest widoczny, czy nie (jeśli obiekt gracza był pierwszy na liście, to oznaczało, że nie jest on za żadną osłoną). Mój wcześniejszy kod działał idealnie, ale wtedy byłem zmuszony do używania jakiegoś parenta, a chciałem znaleźć jakieś alternatywny sposób do tworzenie grup. Z parentami czasami dochodzi do sytuacji, gdzie chcemy mieć jeden obiekt w kilku grupach, a system parentowania to wyklucza. Znalazłem własny sposób by tworzyć własne skrypty przechowując grupę w tablicy. Później odpalałem pętlę razy ilość obiektów/pozycji tablicy. Ktoś mi doradził, że to głupie i zaproponował banalniejszy rozwiązanie. Twoje rozwiązanie jest nawet w pewnym sensie podobne do mojego, ale bawienie się w takie pętle zostało mi odradzone. Tak, czy siak dzięki za odzew, jestem wdzięczny za każdą radę od GMclanowiczów.
  7. Nie do końca rozumiem jak to ma działać. Mam sobie stworzone trzy obiekty: obj_player, obj_enemy, obj_pietruszka. Wstawiam sobie je do room editora. W create event dla każdego z nich odpalam mój (twój) skrypt scr_unit_create(grupa). Nie wiem jaki cel jest pozostałych skryptów i po co miałbym je wywoływać? Teraz wszystkie moje trzy obiekty mają zmiennę "team" która równa się grupa? Hmmm, czyli scr_unit_create("grupa"), dobra teraz mam zmienną team ze stringiem "grupa". Co to mi daje? Chcę gdzieś w kodzie odpalić jakąś funkcję i zamiast odwołać się do danego obiektu odwołuję się do grupy np. par_spotted zamieniłem na "grupa", ale to bez sensu, to odwołam się zmiennej team Ok, to nadal bez sensu. Konrad-GM, nadal nie rozumiem co te twoje skrypty robią i jak mają rozwiązać mój problem? W funkcjach zamiast odnosić się do jednego obiektu chcę do pewnej grupy obiektów. Co bym nie kombinował z twoimi skryptami i co nie ładował do pierwszego argumentu jak nazwa obiektu, czy co, to co ja zrobię z tą zmienną? Mogę zapisać kilka id do jednej zmiennej? Jeśli możesz to podaj jakiś przykładowy kod z zastosowaniem tego twojego sposobu.
  8. Tak jak w temacie, da się jakoś grupować obiekty w GM inaczej niż za pomocą "child-parent"? Ten system parentowania działa spoko, ale co w przypadku jak chcę mieć dwie grupy np: kwadraty(obj_player, obj_kwadrat) i postacie (obj_player, obj_enemy)? obj_player może mieć tylko jednego parenta, więc nie mogę go podpiąć pod jakiś jeden obiekt "kwadraty" i drugi "postacie". Chciałbym dość często wykonywać kod dla poszczególnej grupy obiektów, a obecny system parentowania nie pozwoli mi tworzyć takich grup. Wiem, że parent może mieć kolejnego parenta, ale to nie jest dobre jak chcesz mieć grupy, które mają jeden obiekt, a innego nie mają. Da się jakoś inaczej? Ja wpadłem na taki pomysł tworzenia własnych funkcji/skrpytu, który zwraca 1 wymiarowego arraya i później przepuszczam pętlę razy ilość tych rzeczy w tym array'u. Wcześniej miałem taki kod i używałem obiektu "par_entity", który był taką jedną grupą. Niestety ta grupa zawierała w sobie obiekt gracza "obj_player", który występował też w innej grupie i jak się łatwo domyślić, to ten sposób powodował, że nie mogłem w różnych miejsach w kodzie odnosić się do obiektów typu par_ Z czasem zmieniłem ten kod na coś takiego: Działa idealnie, choć nie wiem czy to nie odbija się jakoś znacząco na wydajności. Mój problem polega na tym, że nie wiem co wyczarować w kodzie, gdy chcę zrobić podobny myk w takim przypadku: Zamiast par_spotted chciałbym odnieść się jakoś inaczej do wyznaczonej grupy obiektów. Mógłbym pokombinować tak jak wcześniej z grupą w array'u i pętlami. W przypadku jednak użycia jakiejkolwiek funkcji typu collision_list potrzebuję utworzyć listę wszystkich id występujących kolizji i posortowania ich w jednym kroku. Jakbym nie kombinował to po zmianie ten kod nie działa tak jak trzeba i obiekt zmienia swój status na attack, nawet jeśli gracz jest za ścianą. W oryginalnej formie kod działa perfekcyjnie, ale wtedy jestem zmuszony do używania parentowania, a chciałbym bez tego, bo w przyszłości i tak nie poparentuje tak swoich "grup" bym miał w nich te obiekty, które chcę. Da się jakoś inaczej?
  9. Temporal

    Galeria Grafik

    Dużo geometrii, która ostatecznie i tak nie wpływa na kształt bryły.
  10. Fajna ta laseczka. W sumie to nie wiem, czy to taka cartoonowa stylizacja i tak ma być, ale może fajnie byłoby wypalić AO z tego high poly i zmiksować trochę to z aktualną color mapą. O ile ta jaszczuro baba mi się średnio podobała, to te twoje nowe wrzuty są bardzo super. Mam nadzieję, że gra odniesie sukces, tyle włożonej pracy, więc nie może być inaczej
  11. Fajne, ale przez tą zieloną obwódkę, to czuję się jakbym potrzebował okularów 3d. Może warto poexperymentować i ten zielony zamienić na inny kolor? To tylko moja sugestia, nie musisz się do tego stosować.
  12. Jak zawsze klasa.Genialne to jest.
  13. Wojzax, to jakaś gra strategiczna, klon xcoma?
  14. Taki tam projekcik i zabawa nad AI wrogów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...