Skocz do zawartości

miniRPG2.0 - source code


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poniewaz moja cierpliwosc co do tego silnika sie juz skonczyla postanowilem wypusic kody zrodlowe.

Jak narazie nie sa one opisane, jesli znajde checi to stworze jakas dokumentacje co i jak, narazie zastanawiam sie nad nowym projektem, RPG juz mi sie przejadlo.

 

No wiec tak, paszuszka zawiera 4 wersje miniRPG

 

1. Pierwsza wersja jaka kiedykolwiek zrobilem. Bardzo prosta, poczatkujacy GMclanowicze powinni sie w niej latwo polapac.

2. Wersja 'Dungeon update', byla to chyba najlepsza wersja miniRPG, zawierala dosc spore lochy i mozna bylo sie przy niej dosc dlugo bawic. Moznaw niej tez zobaczyc jak zrobilem przechodzenie miedzy roomami tak aby bylo to prawie niezauwarzalne.

3. Po uaktualnieniu grafiki byla to pierwsza wersja z mini fabula. Miasto, sklep, jaskinia z bandytami. Mozna pograc.

4. Ostatnia wersja. Nowa baza przedmiotow, nowe skrypty na wyrzucanie przedmiotow, pierwsze skille itd. Niestety nie kazdemu sie odpala.

 

Szkoda ze nie jest to tym czym mialo byc, moze ktos inny poprawi to co ja schrzanilem :jezor:

 

Skrypty mozna wykorzystywac do woli, prosze oczywiscie o wymienienie mnie w creditsach, pracowalem nad tym troche czasu.

ze wzgledu na to ze prace nad miniRPG zostaly wznowione prosze o nie wykorzystywanie grafik w waszych projektach

 

Jesli ktos jest w stanie uaktualniac kod tego silnika, poprawiac, zoptymalizowac i wydawac gry jak i kody zrodlowe pod nazwa miniRPG to byloby naprawde swietnie :)

 

Temat o miniRPG2.0

 

source code ZIP

source code RAR

 

PS. I tak wiem ze kod moze wygladac smiesznie, nie jestem expertem w GMLu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co plakac. Skoro dal zrodlo, to ktos dobry gdy znajdzie czas moze poprawic to co do oprawy nalezy, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w kod już wiem dlaczego porzuciłeś projekt. Silnik bardzo mało wydajny :/ aczkolwiek szkoda projektu, bo naprawdę mi się podoba :) Przede wszystkim za dużo obiektów na mapie, np. wypełnienie czarną przestrzenią jest zrobionę z masy obieków, interface zrobiony za pomocą viewów ( bardzo poważny błąd - to zwalnia okropnie ) i jeszcze kilka tego typu rzeczy. Przyznam szczerze, że kiedyś jeszcze przed "Hidden Swords", robiłem tą samą metodą :) ( tak się uczyłem robić RPGi ) Moim zdaniem masz potencjał i powinieneś go wykorztystać w następnym projekcie. Jeżeli masz jakieś pytania to odezwij się na GG, napisz mi na PMa, to ci podam numer, albo ty podaj po prostu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...