Skocz do zawartości

Tworze program...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od jakiegoś czasu planowałem napisać jakiś program do tworzenia gier. Wkońcu udało się :) Mam plany co i jak, troche rozpisek na kartkach itp. Program będzie skromny, ale za to łatwy w obsłudze. A jakie gry można będzie zrobić? Tylko w 2D a widok to jaki się tam chce. Możliwości? Podobne do TGF, ale trochę mniej. Będzie m. in: nazwa okna, rozmiary, sprity, muza, dźwięki, różne akcje itd. Dokładnie wszystko poznacie niedługo. Program zamierzam napisać w Delphi albo C++. Tylko jeszcze nie wiem dokładnie... C++ jeszcze doskonale nie umiem, więc moge napotkać problemy, a Delphi - cóż umiem na wystarczającym do stworzenia owego programiku ;) Więc może Delphi...

Premiere planuje niewiem na kiedy, ale na wakacjach raczej jeszcze nie będzie. Może w 2006? :P Nieumiem obliczyć, ale demo bliżej... Wtedy zobaczymy co o tym sądzicie.

Aha, mam problem. Nazwa programu <_< Narazie mam Game Compiler i Make a Game :lol: Dajcie jakieś pomysły :rolleyes:

No to na tyle narazie. Jak ktoś chce pomóc to pisać na gg (2555228), na mejla (pietrus_pan@o2.pl) lub na PW ;)

 

Pozdro! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Może Game Creator ? :P Niewiem czy taka nazwa już istnieje więc jak coś to mnie poprawcie.

Game Creator? O ile pamiętam Ranma robił takie coś? :blink:

 

A ja mam taką nazwę: Easy Game Developement Suite :D

Ee :) Za długa...

 

2D Game Studio :D

I hasło reklamowe: Gry zrobione w tym programie są świetne - poprostu dobre bo polskie :D

2D Game Studio? Kojarzy się z 3D Game Studio :P

 

Make a Game fajnie brzmi ;)

"W czym robiłeś gre ?"

"Wyczarowałem ją w MaGu! :D"

:P

 

Chyba wezme nazwe Make a Game. Zresztą już logo na wykończeniu... Eee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna nazwa programu: Easy Game Creator :)

Ok, trochę wieści wam podam ze świata EGC :angel_not: Rozmyślam nad dodaniem obsługi OpenGL. Gdybym wprowadził "takie cuś" to program obsługiwał by 3D :lol: A to już by było coś. Niewiem. Co o tym sądzicie? Najpierw zrobić progs do 2D i zobaczyć czy się sprawdzi (i w wersji 2 dodać 3D), czy odrazu dać OpenGL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moża od razu lekkie 3D. Fajnie by było gdyby można było zrobić rajdówke 2D z widokiem z lotu ptaka (micro machines, GTA)) ale nie jak w tradycyjnych grach 2D, podczas skręcania cały samochód skręcał(co denerwuje) ale cała plansza obracała sie, coś jak kamera 3D podążająca za pojadem.

 

Fajnie by było gdyby programik był multiplatformowy, lub chociaż na linuxa dostępny, no i freeware :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
No i żeby był tak łatwy jak Basic i bez udziwień ;p.

O! To to jest moja dzialka, ja u siebie wykorzystam lua, chyba ze do purebasica uda mi sie przekompilowac c-smile (lub cokolwiek innego C++ podobnego napisanego w C ) jako biblioteka pb. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to fajnie. No i żeby 3d obsługiwało. Ale bez udziwień z jakimiś głupimi wartościami typu: (załaduj_model(x,y,z,rozmiarx,rozmiary,rozmiarz, potem pare miliardów zbędnych wartości [tamte sześć wystarczą]; załaduj_teksturę (plik, miliardy innych wartości; nałoż_teksturę (obiekt, zbędne wartości [wogóle zbędne polecenie])).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...