Skocz do zawartości

3D View


Tymon

Rekomendowane odpowiedzi

No więc z powodu nadmiaru wolnego czasu (coś niezwykłego normalnie) napisałem drobny programik do tworzenia grafiki 3D. Ale tutaj uwaga, program ma wam tylko ułatwić tworzenia modeli dla obiektów. W oknie kodu wpisujecie poprostu d3d_draw_(wybrany obiekt) dajecie puźniej jego pozycje itd. a potem odrazu wyświetla się wam w drugim oknie stworzony przez was model, myśle że to będzie lekkie ułatwienie dla osób które mają małą wyobraźnie przestrzenną lub tych którzy nie lubią poprawiać 10 razy kod w grze.

 

Jeszcze mała proźba do osób które mają DLLa do stworzenia jakiegoś EditBoxa lub Memo ale dla GMa 6.0 ! Czyli tego który działa bez problemu w GM 6.0.

 

Musze podziękować za pomoc Bigsharka. Strasznie mi pomógł. Bez niego męczył bym się jeszcze z kodem a tego bym nie chciał :] Wielkie dzięki Bigshark !

 

>Download<

 

EDIT

Standardowo F1 for help :P

 

EDIT 2

Zapomniałem załączyć DLLa, sorx.

>Dll download<

 

EDIT 3

Jako texture ustawiajcie :

background_get_texture(bac_piasek)

background_get_texture(bac_drewno)

background_get_texture(bac_kostka)

Zapomniałe zrobić dodawanie nowych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dorobie dodawanie textur, zmodyfikuje troche sposób przemieszczania kamery i kilka bajerów.

 

BTW.

Jestem ciekawy czy programy które pisze w GMie mają aż tak mało błędów że nikt nie pisze w temacie, czy może są wogóle nieprzydatne a może poprostu mam opinie nooba, lamera itd. i sie nawet w temat nie opłaca wchodzić xD A może jeszcze wam aż dech w piersiach zaparło że nie wiecie co powiedzieć :D A może dlatego że gra<>program :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...