Skocz do zawartości

Zablokowane Polska scena 3DMM!


-[PhariseuS]-

Rekomendowane odpowiedzi

" Dawno, dawno temu, za wielkim oceanem, pewien władca, sir Gates, wpadł na genialny pomysł. "Umożliwić wszystkim, starym i młodym, zostanie filmowym reżyserem!" - rzekł do ludu. I tak też się stało.

 

A.D. 1995 z mrocznych lochów zamku Microsoft Kids, spod kowadła cieśli programistycznych, światło słoneczne ujrzało dzieło, które bieg historii zmieniło. 3D Movie Maker się zwało. Do tworzenia trójwymiarowych filmów służyło... scen miało wiele, aktorów ze czterdzieści, a i rekwizytów na pęczki też było. Muzyka, oddająca nastrój danego momentu, dźwiękowe efekty, i możliwość nagrania swoich własnych młodym reżyserom dana została. I żył sobie 3dmm, niepodzielnie panując na amerykańskich rynkach przez wiele lat, w Polszcze niedoceniony i zapomniany. Lecz oto pewien wariat Miasta Królewskiego postanowił coś z tym zrobić..."

 

A i owszem. Na początek takie pytanie - czy KTOKOLWIEK z was słyszał kiedyś o 3D Movie Makerze? NIE?! To smutne, ale... chyba jestem jedynym Polakiem, który go używa. Serio.

 

Z okazji 10. urodzin tego wspaniałego programu, chciałbym rozpocząć tworzenie polskiej sceny 3DMovieMakera. Ale co to takiego jest? Już wyjaśniam...

 

3D Movie Maker służy, jak sama nazwa wskazuje, do noszenia gran... eee :) To znaczy do tworzenia trójwymiarowych filmów. Użytkownik ma do wyboru mnóstwo scen (np. pokój, miasteczko, a nawet... toaleta). Na tej scenie układa początkowe ustawienie trójwymiarowych aktórów (można ich obracać w trzech osiach!) i rekwizytów. Następnym krokiem jest nadanie aktorom ruchów - np. bieganie, schylanie się, upadek, siadanie, cios karate). Można też dodać dźwięki - a w domyślnej palacie jest ich mnóstwo. Można też wczytać dźwięki *.wav i MIDI, lub nagrać swoje własne. Są też trójwymiarowe napisy (wraz z ruchami), które można obracać we wszystkich osiach - np. by stworzyć fajny tytuł filmu lub logo reżysera. Są też dwuwymiarowe napisy - dobre by stworzyć np. subtitles. Każdy aktor, rekwizyt lub trójwymiarowy napis może być skalowany, obracany, przesuwany (w miarę trwania filmu, lub kiedy tylko się chce). Dodatkowo jest możliwość zmiany kostiumu aktorów, oraz zmiany kolorów i tekstury rekwizytów i trójwymiarowych słów. Filmy są zapisywane w formacie *.3mm, ale mając mały programik, można też je "walnąć" do avi lub mpg.

 

3DMM można:

- ściągnąć (wejdź tutaj. Znajdziesz tam 3dmm, jak i expansion packi, a także wiele użytecznych narzędzi, jednakże wszystko musisz ściągać osobno, a jest tego trochę)

- kupić za 15zł (wejdź tutaj - na płytce znajdziecie 3dmm, wszystkie expansion packi, kupę świetnych filmów najlepszych reżyserów 3dmm świata, oraz instrukcję, jak to wszystko zainstalować, PO POLSKU). Jest to moja aukcja, więc Wam po znajomości wyślę tylko po kosztach płyty i przesyłki. Serio. Robię to po to, by rozpopularyzować w Polsce 3dmm. I jeszcze jedno - w związku z tym, że 3D Movie Maker ma ponad 7 lat, ma on status abandonware. Nie jest to więc piracka wersja!

 

Jeżeli tylko będziecie tym zainteresowani, możemy stworzyć polską scenę 3dmm - wymieniać się swoimi produkcjami, orgranizować konkursy, festiwale... Zapraszam, gdyż jest to naprawdę świetny program! Wszelkie pytania proszę kierować w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Nickelodeon zawiera mniej aktorów (i wyglądają oni jak... kosmici). Najlepiej zrobisz jak... ściągniesz zwykłą i zainstalujesz dodatek nickelodeon :) Będziesz miał dwie :) Jak tylko ktoś mi użyczy 700 mb na serwerze (albo założy u siebie), dam do ściągnięcia całą płytkę w formacie iso, tę, którą sprzedaję na Allegro. Są tam wszystkie dodatki, masa filmów i instrukcja.

 

Marmot, ależ oczywiście, że można dodawać swoich. Wystarczy odpowiedni program! Szczegóły są na forum 3dmm, w tym temacie "Super Utility Thread".

 

Miejcie na uwadze, że tylko program 3d Movie Maker, stricte, bez dodatków, jest autorstwa Microsoftu. Reszta to dodatki 100% fanowskie, w tym naszego wspaniałego 3dmmowego programisty, Travisa Wellsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek, mnóstwo! Dwa z nich miały swoją premierę na oficjalnym forum (www.3dmm.com). O reszcie... szkoda gadać. Brałem też udział w dwóch tzw. filmach łańcuchowych (chain movies). Polegają one na tym, że jedna osoba robi fragment filmu, przesyła drugiej, druga dokłada (ma oczywiście być związek przyczynowo-skutkowy), przesyła trzeciej, itd... oto te filmy (w kolejności):

 

- A flood of blood (film łańcuchowy zaczęty przeze mnie)

- P.O.R.N (film łańcuchowy zaczęty przez Russela Stepana)

- Diabolical Doraemon's Death

- The Coffe

 

Oprócz tego podłożyłem głos inspektora sanitarnego w komedii Theatrcally Threatened. Niedługo premiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phariseus:

załóż sobie konto na gmail i na niego wrzuć przez gmail drive a potem możesz zrobić linki progsem php gmail drive. Darmowe zaproszenia na GMAIL są na: http://isnoop.net/gmail/

Wada jest taka, że będziesz musiał to podzielić na 10mb pliki :( (najlepiej rarem, bo świetnie kompresuje pliki iso).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no, ściągnąłem se to i myślałem że to coś profeszynalnego a tu dziadostwo dla dzieci. xD Interfejs dziecinny (wole zwykłe okienka), jakieś niebieskie turbowarzywo mówiące jak do pięcioletniego downa z depresją, odechciało mi sie tego programu po pięciu minutach. Dajcie znać jak będzie patch do usuwania tych "makabrycznych" ;) scen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce ciekawym ten program zdaje się być. Jeno teraz niestety nie dane będzie mi go ściągnąć na przepastny dysk mój twardy. Późniejszą porą to uczynię. Zali chciałbym zobaczyć to, coś Faryzeuszu stworzył! I czekam także na płytkę w ISO. A i do tego coś dorzucę: na eMule możnaby umieścić ją, waćpanie! Ot, co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-,27.05.2005 - 15:39]Dziadek, no wiesz... zawiodłem się na tobie. Może i interfejs dziecinny, ale możliwości ogromne! Proszę, nie sprawiaj mi zawodu. Obejrzyj kilka filmów, spróbuj coś własnego... PROSZĘ. Daj 3dmmowi szansę.

 

 

Może ja bym dał, ale jak ktoś wparuje do mojego pokoju to będzie miał ubaw że sie w gry dla dzieci bawie. :] Zobaczymy, zobaczymy... jak sie da obracać kamerę to dam mu szanse.

 

EDiT: Jednak dam. Pewnie jeden z dodatków usunął tą początkową animacje z tym niebieskim fredziem co mnie wkurwiał zaj***ście. I mam fajne menu ;p.

 

EDiT2:Trochę inaczej wyobrażałem sobie wybór ujęcia ale wiadomo że program ma zawsze rację więc nie będe sie z nim wykłócać gdzie ma być kamera ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty chcesz? Program wymiata :] Na mojej liście programów do filmików jest drugi (na przodzie Macromediai jej Flash :)). Łatwo się robi wszystkie klatki. Ludzik ma iść? Klikamy i jedziemyyyyy... Wypas, coolas :)

 

EdiT:

PhariseuS jak tam prace nad sceną? Może w czymś pomóc? :)

 

PS. Jak importować właśne modele postaci i sceny? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem szanse i... Udało się ;) Programik zajefajny. Przyłączam się do sceny jak nic :) Będe stałym działaczem. Nawet moge serwer postawić na strone, jak mi sie uda... (7gb + wszystkie bajery) ;)

 

Wiesz co... dobrze byś zrobił, gdybyś mi mógł postawić phpBB na jakimś serwku. Od razu jesteś oczywiście moderatorem wszystkich działów :P

 

Może ja bym dał, ale jak ktoś wparuje do mojego pokoju to będzie miał ubaw że sie w gry dla dzieci bawie. :] Zobaczymy, zobaczymy... jak sie da obracać kamerę to dam mu szanse.

 

EDiT: Jednak dam. Pewnie jeden z dodatków usunął tą początkową animacje z tym niebieskim fredziem co mnie wkurwiał zaj***ście. I mam fajne menu ;p.

 

EDiT2:Trochę inaczej wyobrażałem sobie wybór ujęcia ale wiadomo że program ma zawsze rację więc nie będe sie z nim wykłócać gdzie ma być kamera ;p

 

 

Tak, klikasz na Camera Angles... A jak chcesz obrócić kamerę bardziej "gładko"... musisz przesuwać przed nią obiekty... tak naprawdę to ona dla każdego kąta padania jest nieruchoma...

 

 

Dla moderatorów: nie będziemy już valhalli tym tematem zaśmiecać, jak tylko Pietrus_pan postawi na nogi nasze oficjalne forum phpBB. Wiesz co Pietrus, spróbój założyć www.spotquick.com... mi przez przypadek wysłało potwierdzenie rejestracji na niepoprawny adres e-mail... a przysługuje jedna domena na ip. Możesz Pietrusiu też wpisać fałszywe dane rejestracyjne. Jak ci się uda postawić serwer, a forum będzie zainstalowane - daj mi znać.

 

EDIT: Macie tutaj jeden mój filmik (działa z domyślną wersją 3dmm - bez dodatków, ale oczywiście jak ktoś ma jakieś dodatki - też będzie działać). Zwie się psychojazda. Pokazuje, jakie ciekawe efekty można w 3dmm uzyskać - strużki krwi, pryskająca krew, wybuchy, strzał z pistoletu, zjadanie przez szczury :D). Oto link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-,27.05.2005 - 22:06]Dla moderatorów:  nie będziemy już valhalli tym tematem zaśmiecać, jak tylko Pietrus_pan postawi na nogi nasze oficjalne forum phpBB. Wiesz co Pietrus, spróbój założyć www.spotquick.com... mi przez przypadek wysłało potwierdzenie rejestracji na niepoprawny adres e-mail... a przysługuje jedna domena na ip. Możesz Pietrusiu też wpisać fałszywe dane rejestracyjne. Jak ci się uda postawić serwer, a forum będzie zainstalowane - daj mi znać.

Okej, spróbuje :) Jak mi sie uda powiadomie, spokojna głowa. Tylko to phpBB, grrr... Nie lubie go, ale wyśle, niech tam :)

 

Ps. PhariseuS - zajefajny filmik :D Najlepsze jest z grubasem - wali o latarnie, upada i go szczury jedzą xD Widać poczucie humoru :)

Edytowane przez Pietrus_paN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce ciekawym ten program zdaje się być. Jeno teraz niestety nie dane będzie mi go ściągnąć na przepastny dysk mój twardy. Późniejszą porą to uczynię. Zali chciałbym zobaczyć to, coś Faryzeuszu stworzył! I czekam także na płytkę w ISO. A i do tego coś dorzucę: na eMule możnaby umieścić ją, waćpanie! Ot, co!

O kurde, chyba o dwa wieki się cofnęliśmy w czasie xD .

 

PS. Coś serwer przestał chodzić z 3DMM, a tylko godzina ściągania mi została :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo ziomy pozdro na początek i linki :D

 

3D MOVIE MAKER - HERE

 

DODATKI KTÓRE TRZEBA POSIADAĆ DO 3D MOVIE MAKERA - 123

 

Nickelodeon 3D Movie Maker - HERE

 

DODATKI DO Nickelodeon 3D Movie Maker (WYMAGANE) - 1

 

ps. te na gorze oddatki to mozna zainstalowac do zwyklego 3d movie maker'a bedzie 2 w 1 :D

Edytowane przez Bruce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...