Skocz do zawartości

Jaki system czatu wolicie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

No właśnie. Pytanie jak w temacie:

 

1) https://gmclan.org:2084/

Zalety: Prosta, działa tylko w oparciu o przeglądarke i stałe połączenie z serwerem (nie tak jak phpmychat itp.)

Wady: No właśnie, sam html, trochę pusty. :)

 

2) gmclan.org/cgi-sys/mchat.cgi?channel=gmclan.org

Zalety: Bardziej profesjonalny, napisany w java przez co nie ma zadnych odswiezen jak w html'u.

Wady: Troche skomplikowany. Nie pokazuje w osobnej belce listy userow?

 

 

Ogolnie jeszcze nie sprawdzalem mozliwosci konfiguracyjnych. A moze postawic jednak zwykla bramke irc'a lub serwer polchatu?

 

Wybrany czacik zostanie podpiety pod czat.gmclan.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch przedstawionych wybrałbym, podobnie jak Marmot drugi. Bardziej funkcjonalny i jakoś bardziej mi podpasował. Ale ja bym jednak postawił bramke irc'a - dzieki temu niektórzy będą mogli się łączyć nie tylko za pomocą przeglądarki, ale także klienta irc i dla wielu irc jest już bardzo prosty w obsłudze, dodatkowo możnaby dać jakiś operatorów którzy by czuwali nad wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ani za polchatem ani za IRC. Wiecie czemu?

Na polchacie znowu będą nam wchodzić jacyś co mówią o nowych płytach Mandaryny i będzie od zak......a reklam.

IRC, to ja wolę nie :) . Już widziałem co się dzieje jak jakiś lamer się dostanie na kanał xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRC? Wg. mnie nie ma większego szajsu. Nie dość że jest przestarzały, to strasznie zaspamowany. Pamiętam kanał #aagm, który założyłeś dziadekkleofas. Nie dość, że było tam pełno jakiś SebAssów, którzy ciągle spamowali, to jeszcze raczej ten czat dzięki tym gościom co tam siedzieli, to bardziej pasował dla jakiejś strony z głupimi tekstami typu "Ja mam tu admina i się nie chwalę" (takie teksty ciągle puszczał ten Sebass, większego nie wypału to dziadekkleofas nie mógł zrobić). Nawet jakby ktoś postawił serwer u siebie na kompie to i tak będzie pełno spammerów. Zawsze tak jest. Jeszcze zawsze coś jest nie tak z kodowaniem. Wg. irc.pl każdy powinien używać ISO-8859-2, a i tak każdy używa WINDOWS-1250. To samo sądzę o Polchat. Chociaż na kanałach prywatnych nie ma spammerów, ale ilość reklam i jego powolność denerwuje. Wg. mnie najlepsze są właśnie takie jak pokazuje Ranma. Osobny port na serwerze i już. Dlatego podtrzymuje zdanie o tym drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...